Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Almanya'ya Yasadışı Yollarla Giren Kişiye, Türk Konsolosluğunda İşkence Uygulandığı İddiası Hakkında Ne Dersiniz?

A Çevrimdışı

AbdullahibnIbrahim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

ihvan ve ahavat, su anda Almanya'da yasamaktayim.Aile birlesimi ile buraya getirildim. Yurtdisina legal olmayan yol ile cikarildim. Multecilere verilen mavi seyahat kartini taleb etmistim fakat bana kendi konsolosluguma gidip oradan almam gerektigi soylendi. Konsoloslugun kendi sitesinde "yasal disi yollarla gelenler" secenegi var. Ailem hizmet denilen cemaatin bir parcasiydi ve bana pasaportumu oradan alamayacagimi hatta bir kisinin konsolosluktan kacmis oldugunu ve sebep olarak da bacagini kirdigini soylediler. Buna benzere bir deneyim geciren var midir? Sizce gidip pasaport almali miyim oradan?

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam ve rahmetullah ve berekatuh

şöyle bir haber buldum: Der lange Arm Ankaras - Türkei entführt systematisch Oppositionelle aus dem Ausland

Siyasi muhaliflerin kaçırılmasından bahsediyor.

Ancak bunu gelişi güzel herkese uyguladıklarını zannetmiyorum, sadece üst düzey, hükümetin tehlikeli gördüğü kişilere, rakipleri sindirme amaçlı veya kaçırıp hapse atma amaçlı yaptıklarını zannediyorum.

Ayrıca haber daha çok başka ülkelerden bahsediyor. Almanya'da böyle bir şey duyulsa, veya sistematik olarak yapılıyorsa izin verilceğini hiç zannetmiyorum. İki sene önce Rusya Çeçen bir lidere suikast düzenlemiş ve Almanya bazı Rus diplomatlarını ülkeden kovmuştu örneğin.