Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Allahuekber diye Nick Edinmek Uygun mu?

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahuekber diye nick olur mu ? Şimdi bulunduğumuz bir ortamda ortalık zeus olimpus bilmemne tanrısı falan kaynadığı için o nicki aldım ama sonradan da hata mı ettim diye düşünüp duruyorum ! Çünkü arada sırada kısaltma için ekber falan diye de sesleniyorlar , ama gıcıklığına haşa Allah diye de çağıran(neyseki daha çıkmadı) ya da bilmeden Allahu diye de çağıran çıkabilir ve çıkıyor da ... Bayağı bir rahatsız oldum sonradan sonraya değiştirmem gerekir mi ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Değiştirsen güzel olur.

Ve Hassan ibn Ebî Sinan: "Ben takvadan kolay birşey görmedim:
Seni şubheye düşürecek şeyi, sana şubhe vermeyecek şeye terk et" demiştir.

(Buhari, Buyû /Alış veriş, bab 3)

(Hassan ibn Ebî Sinan tâbi'lerin Basra'daki âbidlerindendir. Onun bu sözünü Ahmed ile Ebû Nuaym mevsûlen rivayet etmişlerdir. Bunun lâfzı şöyledir: Yûnus ibn Ubeyd ile Hassan ibn Ebî- Sinan buluştular.
Yûnus: Bana takvadan daha çetin olan bir şeye dürüşüp çalışmadım, dedi.
Hassan da: Ben takvadan daha kolay bir şeye çalışmadım, dedi.
Yûnus: Bu nasıl oldu? dedi.
Hassan da: Bana şubhe verecek şeyi, beni şubheye vermeyecek şeye terkettim ve istirahata kavuştum, dedi.
Başlıktaki lâfız Peygamber'e yükseltilmiş olarak da rivayet edilmiştir. Onu Ahmed, Tirmizî, Nesâî, İbn Hıbbân ve Hâkim; Hasen ibn Alî hadîsinden olmak üzere merfû'an tahrîc etmişdir)

Üst Ana Sayfa Alt