Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Allah Resulü'nün Minberinde Bid'atçıların Hutbe Vermesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

leyligöz Çevrimdışı

leyligöz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Günahkar imamın arkasında namaz kılınır mı?

leyligöz Çevrimdışı

leyligöz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Müsluman olan herkesin arkasında namaz kılınır.
Lailahe illallah Muhammedun Resulullah diyen herkesin arkasında namaz kılınır ama insanları yoldan çıkaran imamın arkasında namaz kılınır mı. O namazı iade etmek lazım gelir.

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
lkafamdan post: 429217' Alıntı:
Lailnamazılallah Muhammedun Resulullah diyen herkesin arkasında namaz kılınır ama insanları yoldan çıkaran imamın arkasında namaz kılınır mı. O namazı iade etmek lazım gelir.
Kendince kafandan kurallar oluşturup bunu da kesin hükümmüş gibi yazman ancak seni vebale sokar hem de hiç de gereği yokken.!
Yukarda günahkar imam diyorsun şimdide yoldan çıkaran imam tabirini icat ediyorsun.!
İlim ehlinin çoğuna göre fasık imamın bile kıldırdığı namaz geçerlidir.!

leyligöz Çevrimdışı

leyligöz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Lailahe illallah Muhammedun Resulullah diyen herkesin arkasında namaz kılınır ama insanları yoldan çıkaran imamın arkasında namaz kılınır mı. O namazı iade etmek lazım gelir.
ben namazı iade etmekten bahsederken takvam bunu gerektirir kastedmiştim

Furkan1416 Çevrimdışı

Furkan1416

Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmet o kadar üzücü bir süreçten geçiyor ki, sadece bidat ehli değil, kendisine müslüman deyip de küfür ve şirk üzere olan insanlar peygamber minberinden bu ümmete sesleniyor. "Cennete davet ediyorum" diyerek insanları cehenneme davet ediyorlar.

Bununla dertlenip mücadeleyi sürdürmeliyiz. Allah(cc) yardımcımız olsun.

Üst Ana Sayfa Alt