Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Alışveriş merkezine müdahale etmek isteyen kenya güçlerine darbe

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kenya Nairobi'deki alışveriş merkezi baskınına müdahale etmeye çalışan Kenya kuvvetlerine şebab mücahidleri tarafından ateş açıldı. Düşman kuvvetlerden 10 kişi ve 1 kenya polisi öldürüldü.

suriye islami direniş haber ajansı

Not:Haberin doğruluğu tam belli değil netleşmedi

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu hareketi insanlara anlatmakta çok güçlük çekiyorum... neticede sivillerin oldukları bir yere ve sivillere yönelik bir saldırı... benim kalbimde bir şüphe yok mutmainim hamdolsun... neticede dünyanın her bölgesinde bu aşallık haçlılar müslümanlara , müslümanların kadın ve çocuşlarına yönelik katliamlar, tecavüzler hat saffada.. akleden ve takip eden her müslüman bunu bilir....

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Bu hareketi insanlara anlatmakta çok güçlük çekiyorum... neticede sivillerin oldukları bir yere ve sivillere yönelik bir saldırı... benim kalbimde bir şüphe yok mutmainim hamdolsun... neticede dünyanın her bölgesinde bu aşallık haçlılar müslümanlara , müslümanların kadın ve çocuşlarına yönelik katliamlar, tecavüzler hat saffada.. akleden ve takip eden her müslüman bunu bilir....

bizim bilmediğimiz ve yaşamadığımız bir konu hakkında hissi yönden bakarak hüküm ve fikir yürüterek eleştiride bulunmamız doğru değildir. müslüman elinden ve dilinden güvenilir olan kişidir.eğer bu mücahidlere böyle konularda eleştiri ve yanlış davranıldığı iddiası ile güvenmediğimizi belirtirsek,onların müslüman olmadıklarını ima etmiş oluruz.Onlar belli bir delil üzerine ve yaptıklarının hesabını verecek şekilde bu işleme girişmiş olabilirler.Bu tür eleştiri ve dolaylı imaların kafirlere destek mahiyetinde olmamasına ve onların ağzı ile hüküm verilmemesine dikkat edilmelidir.Allahualem.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu avm orta ve üst düzeydeki halkın rağbet ettiği bir yer.Söylenildiğine göre ölenler ve esirler arasında müslüman yok.Ayrıca israil'in hemen özel ekip çıkarması ve kenya'da ki varlığı göz ardı edilmemeli.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
siviller konusunda kimileri hayır kesinlikle öldürülemez derken kimileri de onlar harbi diyor. benim şu an inandığım noktada en büyük hareket noktam sahabenin yaptığı kervan saldırılar. Bu manada bir ülkenin turizmine ticaret yollarına gemilerine uçaklarına ekonomik merkezlerine karşı yapılan ve sivil hayat kaybına yol açan saldırıları kervan saldırılarına benzetiyorum. Bunun dışında şebab anladığım kadarıyla bu saldırıları kısas olarak değerlendirdi. Senin her tarafın çevrelenmiş ve yukardan uçaklarla bombalanıp sivil kayba uğruyorsun tek çare kısas oluyor. Tıpkı kimyasal silaha karşı kimyasal silah saklamak nükleer silah kullanana mecburen nükleer silah kullanmak gibi bir şey.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
.....
https://www.islam-tr.org/guncel-hab...kenyaya-bu-isgalinizin-cezasi.html#post308687 Alışveriş Merkezi Propagandası: Westgate Mall Sadece Diplomatlara ve Ajanlara ÖzelŞebab Hareketi’nin saldırıları sonrasında Türkiye ve Dünya basınında saldırının sivil insanlara yapıldığına dair açıklama ve haberler yer almaya başladı. Oysa Somali’de 50 bin asker bulunduran ve ülkede büyük katliamlara imza atan Kenya’da Genç Mücahidler Hareketi’nin saldırdığı bölgenin sadece diplomatlar, misyonerler ve ajanların gittiği Irak’taki Yeşil Bölge gibi güvenlikli bir yer olduğu biliniyor. Saldırıda ölenlerin çoğunluğunun diplomat, ajan ve misyoner olması da bu bilgiyi doğruluyor.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
jihat fisabilillah

akhi bu kervanlara yapılan saldırılar hiç aklıma gelmemişti... evet haklısın ama kervanlara yapılan saldırılardaki yegane sebep ganimet elde etmekti... ama narsu akhi nin dediğinde haklı yapılan her olumsuz yorum kafirlerin ekmeğine yağ sürmek olacak...

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
saldIrILarda bir cok yabancI olduruldu bu demektirki bu aLI$veri$ yerinde istihbarat toplayan casuslarla dolu amac ve fayda bir cok yonden sIralayabiliriz
1. CasuslarI oldurmek
2. kendilerini ve sivilere olduren hukumete kar$I yapIlan hareket
3. du$mana ekonimisine kar$I yapIlan saldIrI
4. AllahIn $eriatInI hak KILmak icin yapIlan fisibili-lillah
daha du$unmedigimiz neler var Allahu teala alim

Üst Ana Sayfa Alt