Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Ahlaksızlık Serbest,uyarmak Suç! Yumruk Yemekde Cabası

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tramvayda yanındaki kızla uygunsuz hareketlerde bulunan genci uyaran vatandaş saldırıya uğradı. Karakolluk olan olayda saldırıya uğrayan vatandaş haksız bulunarak, “uyarma hakkın yoktu” denildi.

Olay İstanbul’da medyana geldi. Tramvayla yolculuk eden Muharrem Baykul isimli vatandaş en arka koltukta sırtı dönük oturan ve uygunsuz hareketlerde bulunan kız ve erkeği; “arkadaş yaptığınız yanlış” şeklinde uyardı. Birden hiddetlenen genç “burası özgür bir ülke, istediğimi yaparım, kız arkadaşımın yanında nasıl beni uyarırsın” diyerek Baykul’un yüzüne yumruk attı. Yüzü kanlar içinde kalan Baykul ile saldırgan şahıs ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Emniyette ifadesi alınan Baykul’a “yaptığın yanlış, uyarma hakkın yoktu” denildi.

“BURASI ÖZGÜR BİR ÜLKE, İSTEDİĞİMİ YAPARIM”

Olayı değerlendiren Baykul; “Bir vatandaş olarak yanlış bir şey yaptığımı sanmıyorum. Kabataş’taki bir işim vesilesiyle Aksaray Yusufpaşa Durağı’ndan Cevizlibağ - Eminönü tramvayına bindim.Daha otururken davranış biçimleri genel ahlak kurallarına aykırı bir biçimde olan genç bir kız ile erkek gözüme çarptı. Bundan dolayı onlara doğru olan yönümü oturduğum dörtlü koltuğun onlara sırtımı dönük olacak şekilde boşalan koltuğuna geçerek değiştirdim.Fakat tramvayın çok yoğun olmamasından ve de aynı davranış biçimlerini ilerleterek sürdürdüklerinden Sirkeci Durağı’nı geçince kendilerine dönerek erkek olan gencin omzuna dokunarak ‘pardon size bir şey söylemek istiyorum. Bu yaptıklarınızı doğru bulmuyorum’ diyerek uyardım. Sonuçta toplu taşıma aracı kimsenin özel mülkiyeti değil ve içinde çocuklarında olduğu onca insanın gözleri önünde rahat ve serbest bir şekilde uygunsuz hareketlerde bulunuyorlardı. Bu uyarımdan sonra genç birden hiddetlenerek ‘sen kimsin, kim oluyorsun da beni kız arkadaşımın yanında uyarıyorsun, burası özgür bir ülke, istediğimi yaparım” deyince ben de sizi Allah için uyardım dedim. Genç Allah’ı karıştırma, Allah’la benim aramda bu vb.” birçok sözü her saniye ses tonunu yükselterek devam ettirdi.

Ben de kendisine sakin olmasını, yaptığının genel ahlak kurallarına uymadığını, toplumsal bir alanda bu kadar rahat hareket edemeyeceğini ifade etmeye çalıştım. Bu süreçte yolcular da aramıza girerek duruma müdahale etmeye çalıştılar. Tam bu tartışmalar esnasında koltukların üstüne çıkan bu ne yaptığını bilmez genç fırsattan istifade suratıma yumruk attı. Tramvay bu esnada Eminönü son durağa gelmiş idi. Bu esnada burnumun kanamaya başladığı ve gömleğime kan bulaştığından kanamayı durdurmaya çabaladığımdan gencin darp eden saldırılarına karşılık veremedim. Ona şunu söyledim; ‘Ne kadar özgürlükçü biri olduğun belli. Benim bir iki kelimeme dahi bu kadar tahammülsüzlük gösteriyorsun’. Yanında ki kıza da ‘kiminle beraber olduğuna bak gör. Yarın aynı şeyi sana yapınca şaşırmazsın” dedim.

KIZ; “SAYGISIZLAR, ONURUMU ZEDELEDİNİZ”

Bana yumruk atmasıyla duruma karşı çıkıp beni savunan ve ona karşılık vermeye çalışan bir genç de darptan nasibini aldı. Yanındaki kız da kendisine uygunsuz hareketler yapan ‘genç arkadaş’ını durdurup, kendi halinden utanacağına ‘ne saygısız insanlarsınız, onurumu zedelediniz’ diye çıkıştı.

“SİZE NE, AHLAK POLİSİ MİSİNİZ? GENÇLER İSTEDİĞİNİ YAPAR!”

Son durak olduğundan inişte kendisinden şikâyetçi olduğumu beyan ettim. Bu sırada yanımda oturan kıravatlı 60lı yaşlarda bir adam da ‘Uyarman hataydı, rahatsız olabilirsin ancak müdahale edemezsin, yerini değiştirirsin’ diyerek tavrını ortaya koydu. Tramvay çıkışında benimle aynı işyerinde çalışan bir arkadaş da Topkapı yönüne tramvay beklerken denk gelip benim bu halimi görünce diğer darp olan gençle birlikte darpçı gence karşılık vermek istediler. Bu seferde güvenlik ve o sırada tramvaya binecek olan iki polis müdahale edip bizleri ayrı ayrı yerlerde durakta beklettiler. Bu aşamada yine tramvayda olaya şahit olan başka biri ‘size ne kardeşim, ahlak polisi misiniz, gençler istediğini yapar’ gibi sözlerle ahlaki olmayan hareketler sergileyen gençlere fiili destek verdi. Tramvayda üç beş kişinin dışında kimse bu ahlaksızlığa tepki vermedi. Zaten bu tip insanları buna sevk eden de vurdumduymazlığımız değil mi? Bu tip mahkullar onca insanın içinde uygunsuz hareketlerde bulunuyor ve kimse bir tepki vermiyor. Haliyle artık bu yaptıkları uygunsuz hareketler hem onlar için hem de insanlarımız için normal bir hal alıyor.

İLKHA
yeniakit

not:böyle alçak namussuz ve haramı helal sayarak küfre giren kafir gavur köpeklere uyarı yapmasın kimse.Onun yerine direk tekme yumruk Allah ne verdiyse dövmek ve gururunu ve kibrini kırmak daha güzel.Başımızda bir İslam devleti olacaktı ki bu kafirlere gününü gösterecekti.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
not:böyle alçak namussuz ve haramı helal sayarak küfre giren kafir gavur köpeklere uyarı yapmasın kimse.Onun yerine direk tekme yumruk Allah ne verdiyse dövmek ve gururunu ve kibrini kırmak daha güzel.Başımızda bir İslam devleti olacaktı ki bu kafirlere gününü gösterecekti.

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Katılıyorum "dişi kesen kimseler dövebilirler zannedersem". Birisi bir gün bana geldi birisinin "Allah'a küfrettiğini" kendisininde onu dövdüğünü helallik istese mi istemese mi bilemediğini sordu. Bende eline-koluna sağlık "ne helalliğinden, hangi hak hukuktan bahsediyorsun" sen ondan "Allah'ın hakkını" almışsın şer'i devlet olsa kafası giderdi, helallik vesaire dilemene gerek yok dedim.

Millet otobüsleri, metroyu, taramvayı, sokakları/caddeleri yatak odası edindi. Allah Teâlâ bu milleti kahredecektir vakit yakındır diye düşünüyorum.

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
iyiliği emretme, kötülüğü yasaklama eylemini gerçekleştiren kardeşimize yapılan bu şerefsizliği hazmedemiyorum.Allah rızası için tebliğ edip uyarıyor,o köpek ise yumruk atıyor.Subhanallah müslüman her zaman güçlü olmalı.Çünkü İslamın izzetini temsil ediyoruz.Gücü yetmeyenlere birşey dediğim yok ama gücü yeten kardeşler bu gibi davranışlara anında karşılık vermeli.Bunların kibirli burnunu kıracaksın arkadaş, olması gereken bu.

bu gibi olaylar kıyamet alametlerinden biridir.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim , dayağı hakkettikleri fikrine katılmakla beraber bu gencin ve yanındaki kızın müslüman olmadığına dair delilimiz var mı acaba ? hiddetlenince lütfen, direk insanların inancına , tekfir ederek , getirmeyelim... yazıyı okudum o gence ve yanındaki ne çok hiddetlenmeme rağmen , tekfiri görüp ı onları savunmak zorunda kalmak üzüyor beni

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim , dayağı hakkettikleri fikrine katılmakla beraber bu gencin ve yanındaki kızın müslüman olmadığına dair delilimiz var mı acaba ? hiddetlenince lütfen, direk insanların inancına , tekfir ederek , getirmeyelim... yazıyı okudum o gence ve yanındaki ne çok hiddetlenmeme rağmen , tekfiri görüp ı onları savunmak zorunda kalmak üzüyor beni

yaptığı işi helal görüyor, haramı helal görmek küfürdür.Bir haramı işlemek var birde onu helal görmek var.İkisi farklı şey.Haramı işlemek fasık yapar ama onu helal görmek kafir yapar.Ayrıca kardeş,"burası özgür bir ülke istediğimi yaparım" lafı dahi tekfir etmek için yeterlidir.Ben günahtan(haram işlemekten) ötürü kimseyi tekfir etmedim.Haram işlemek küfür değildir.Onu helal saymak küfürdür.Delil sormanız güzel bir davranış eğer delil olmasa habire en ufak şeyde birbirini tekfir eden harici-tekfircilere döneriz.Ama bu olay farklı.Burada açık delil gördüm.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yaptığı işi helal görüyor, haramı helal görmek küfürdür.Bir haramı işlemek var birde onu helal görmek var.İkisi farklı şey.Haramı işlemek fasık yapar ama onu helal görmek kafir yapar.Ayrıca kardeş,"burası özgür bir ülke istediğimi yaparım" lafı dahi tekfir etmek için yeterlidir.Ben günahtan(haram işlemekten) ötürü kimseyi tekfir etmedim.Haram işlemek küfür değildir.Onu helal saymak küfürdür.Delil sormanız güzel bir davranış eğer delil olmasa habire en ufak şeyde birbirini tekfir eden harici-tekfircilere döneriz.Ama bu olay farklı.Burada açık delil gördüm.
Kardeşim peki cehalet ve te'vil yoluna gitmesi küfrüne engel teşkil etmez mi ? ki üstelik öfke anında cahil ce sözler dökülebiliyor insanların ağzından .. ben üniversite yakınlarında oturdupum için biliyorum ve görüyorum .... çalılık ve parklarda , doğudan gelen birçok kapalı ve sakallı genci namüsait hallerde görüyorum ... herhangi birine birşey desem alacağım tepki buna benzer olurdu ... yani o zaman, Islam alameti ( başörtü, sakal) olmasına rağmen ve üstelik cehalet te'vil gibi nedenlerle nasıl tekfir edelim ?

onun dısında, bende bunlara çok karsıyım ... özellikle doğuda, güya muhafazakâr aile kızlarının bunu yapması , her gün her adım başı karsılasıyor olmak beni sinir ediyor .bir kardeşin deyimine burda katılacağım ; akkoyunlu gençliğin zina konusunda laikçileri aştığını ve islamiyeti temsil ve teslim etme davasında kendilerini zannetmelerinden dolayı ayrıca nefret ediyorum ... ama yinede tekfir etmeyelim kolaylıkla derim

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
düşüncene saygı duymakla birlikte, herşeyi yapma özgürlüğüne dolayısıyla (laiklik ve demokrasi)ye vurgu yapan ve günahını o şekilde savunan birine karşı bunu mazeret görmüyorum.Mazeret görene saygı duyarım.Ama bu benim kuranı ve sünneti anlama biçimimdir.Ve ehli sünnetten bu yönde görüşler vardır.Benim icadım olarak görmenizi istemem.Neyse uğraşmaya değmez bu pislikler için kardeşim.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim biliyorum .seni anlıyorum ... bende bir zamanlar oyle öfkelenip bunlar dinsiz kafirler diyordum... ama baktım ki bir ya da iki kişi değiller ki , üniversite civarında hemen hepsi bu rezalet şeyleri yapıyorlar ... onları tekfir etmeyi bıraktım çünkü çok vahim bir durumla karsılasmıstım , kendine sıradan müslümanım diyip bu rezaletleri gerçekleştirenler günahlarını kabulleniyorlardı .. ama sevgilisi olan sakallı ve kapalı gençler te'vil ile meşru bir şey yaptıklarını iddia ediyorlardı... mesela 'biz sevgili değiliz ki , o benim sözlüm, birbirimize söz verdik ' 'biz sevgili değiliz ki , o kız benim namusum ' diyen , hatta geçenlerde bir forumda sevgilisi olan kapalı bir kız , " hz hatice ile Hz peygamber de evlenmeden arkadaslık kurdular diyip kendi yaptıgını mesrulastırabiliyor... ki üstelik bu insanlar kendine müslüman diyen muhafazakarım diyen insanlar ... ama suçlu tam olarak onlar değil ... onları koyun gibi güden, IslamI çarpıtan AKP hükümetidir

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnanılır gibi değil buna benzer bir olay benim başıma geldi durakta genç bir kız vardı yanında da erkek arkadaşı, kız bana bakıp bakıp gülüyor el kol hareketleri yapıyordu ben de kıza ne oldu komik bir şeymi var dedim, kız bana iyice gıcıklık yapmaya başladı. Bende kalktım dayanamadım kıza bir tokat attım. Kızında erkek arkadaşı bana çok feci tokat att. Durakta tesadüf iki tane sivil polis vardı. Çocuğu evire, çevire dövdüler. Bende fırsattan istifade kıza bir-iki tane daha tokat attım. Ekip gelmeden dayak yemiş halde koşarak ordan kaçtılar.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Şu bir gerçek; Allah svt korkusunu, haya ve utanma duygularının insanların kalbine yerleşmesi gerekiyor, yoksa her sokak başına bir polis yerleştirilse bile Allah'tan korkmayan ve utanma duygusu olmayanların önüne geçilemez.. diyordu bir alim herhalde, öyle hatırlıyorum..