Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Ahir Zaman ile Alakalı Cihad Etmenin veya İnzivaya Çekilmenin Tavsiye Edildiği Hadisi Tam Olarak Yazabilir misiniz?

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum
bir hadis okumuştum ahir zaman ile alakalı.
peygamber efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem) inzivaya çekilmeyi / yalnız yaşamayı veya eline kılıç alıp savaşmanın daha hayırlı olacağını söylüyordu.

üyelerden bilen varsa gönderirse sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Suraka Çevrimdışı

Suraka

İslam-TR Üyesi
Şöyle birşey buldum. İlk iki kısım aynı benim dediğim.

Rasulullah (s.a.v) şöyle buyurdu:
“Dikkat edin! İnsanların en hayırlısının kim
olduğunu size haber vereyim mi? İnsanların en hayırlısı; Allah yolunda cihad etmek için atının dizginine yapışmış kimsedir.

Dikkat edin! Bundan sonraki hayırlı kişiyi size haber vereyim mi? Bir miktar koyunu ile insanlardan uzaklaşan ve o koyunları üzerinde Allah’ın hakkını yerine getiren kimsedir.

Dikkat edin! İnsanların en kötüsünün kim olduğunu size haber vereyim mi? O; kendisinden Allah rızası için bir şeyler istenmesine rağmen hiçbir şey vermeyen kimsedir.”

Nesai/Cihad 16. Tirmizi 1652.

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suraka Çevrimdışı

Suraka

İslam-TR Üyesi
İbni Abbas ra’dan; Rasulullah (sallallahu aleyhi vesellem);
İnsanlardan en güzel konumda olanı size bildireyim mi?
“Ölünceye veya öldürünceye kadar atını Allah yolunda sürendir”
Bundan sonra gelen ise “Dağ başında yalnız kalıp ta namazını kıaln zekatını veren ve insanların kötülüklerinden uzak duran kişidir”
İnsanların en kötüsü de; “Kendisinden Allah adına bir şey istendiğinde vermeyendir
Tirmizi 1652

Aradığım hadisi bir kardeş gönderdi okuyunca farkettim benim gönderdiğimden farklı değilmiş : )

Üst Ana Sayfa Alt