Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ağır İş Yorgunları - Düzenli Spor Yapanlar - Amino Asit M 1500

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Amino asit M 1500


İnsan vücudunda doğal olarak bulunan L-Karnitin, uzun zincirli yağ asitlerinin hücrelerde yakılarak enerjiye çevrilmesinde, bağışıklık sisteminde, sinir sisteminde ve protein metabolizmasında önemli işlevlere sahiptir.

Spor ve egzersiz yapanlarda yağ yakımını hızlandırır, performansı arttırır.
Kalp sağlığı, bağışıklık sistemi, zihinsel ve cinsel sağlık için yardımcıdır.

Vücutta bir miktar L-Karnitin sentezlenmekle birlikte bu normal ihtiyacın ancak %10-30’unu karşılar. Geri kalan kısım beslenme yoluyla alınmalıdır.
Enerji metabolizmasındaki doğrudan rolü sayesinde L-Karnitin takviyesi, spor ve egzersiz yapanlarda performansı arttırır, yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırır.
Bu yüzden sporcular ve egzersiz yapanlar tarafından yaygın olarak kullanılan bir yağ yakıcıdır.

Bunun dışında, kalp sağlığını destekleme, strese karşı direnci, hafıza ve öğrenme kabiliyetini arttırma, sinir sistemi ve bağışıklık sistemine destek gibi genel sağlığa yönelik amaçlarla da L-Karnitin takviyesi önerilmektedir.

Bitkisel gıdalarda bulunmayan veya çok az miktarlarda bulunan L-Karnitin, vejeteryanlar için gıda takviyesi olarak alınması gereken en önemli besin öğelerindendir.

L-Karnitin eksikliği durumunda dokularda yağ depolanması, bağışıklık sisteminde zayıflama, protein sentezinde düşüş, kronik yorgunluk ve güçsüzlük, konfüzyon, strese karşı dayanıksızlık, erkeklerde düşük sperm aktivitesi ve kısırlık gibi ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilir.
ÜRÜN İÇERİĞİ
Calories 5
Protein 1.5gr
Amino Acis Blend: 1750mg

Hydolzed collegen, lactalbumin Soy protein isolate, L-ornithine HCI, And L-Iysine HCI
*Based on 2,000-calorie daily diet.


alıntı,
 
Üst Ana Sayfa Alt