Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Adıyaman-Menzil Tarikatına İthafen..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
ben sizin her sorunuza cevap vermeye çalışıyorum ancak siz cımbızla çekiyorsunuz bir çok soruyu cevapsız bırakıyorsunuz ben birşey kanıtlama amacına değilim faydam dokunur diye konuşuyorum ancak sizler yalnızca tartışmaya programlanmışsınız..

dönüp dolaşıp şu ayete geliyor her durum 'senin dinin sana benim dinim bana '

T Çevrimdışı

TubaSelcen

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim...

Kuran-ı Kerimin ayetlerini kopyala yapıştır yaparak müslüman olunmaz. Öncelikle bir müslüman insan diğer müslüman kardeşi için kendisi ağzı ile söylemediği taktirde dinsiz, kafir deme hakkına sahip değil haşa o Allah değildir. Müslüman insan herşetden önce kalbiyle ihlasla tevhide iman etmiş kişidir. Müslüman insan her daim kendi amelinden şüphe eden hiç bir zaman kibirlilik üstünlük taslamayandır. Müslüman insan Peygamberimizin dediği gibi '' Diğer peygamberlerin içinde en güzel suret Hz. Yusuf'a edebinde en yüksek derecesi bana taktir olunmuştur" edep, haya çok önemlidir.

Bir müslüman duygusaldır, sevdi doludur, Allah'tan korkar, bırakın tarikatlara dil uzatmayı bir hristiyan yada farklı inançtan insanlara bile davranışlarında hak gözetmesi gerekir. Siz nasıl bu kadar rahatsınız. Allah'tan vahiy mi aldınız ki insanların inançlarıyla bu kadar rahat dil uzatıyorsunuz. Tarikatler hakkında ne bilirsiniz? Sadece kopyala yapıştırla müslüman olunmaz.. Eğer diğerlerine göre siz tam doğru yolda iseniz kusura bakmayın ama burda yazılanlar bir iman olgunluğunda değil ve ayrıyeten çok cahilce..

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
bu size son sözüm sanırım mevlanayı seviyorsunuz size göre veli kendisi mesneviyi okumadınız değil mi tamamından bahsediyorum lütfen ozaman mesnevinin
KABAK HİKÂYESİ (Cilt 5 1335-1420. Beyitler s.112-118
CUHA’NIN KADIN KILIĞINA GİRMESİ HİKÂYESİ (Cilt 5 3325-3330. Beyitler s.272-273)
EŞCİNSELLİK (Cilt 2 3155-3160. Beyitler s.137-138)
BABA İLE KIZI ARASINDA CİNSEL İLİŞKİ ÜZERİNE BİR SOHBET
BİR SULTANIN BİR CARİYEYE DÜŞKÜNLÜĞÜ…
CARİYENİN YOLDA KÖLEYLE EVDE SULTANLA MACERALARI… (Cilt 5 3831-4025. Beyitler s.312-326)

okumanızı istiyorum

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah dostu tabirine katliamlar yapan bir lideri nasıl layık görürsünüz siz Allah akıl fikir versin ne diyim hadis ve ayetlerden örneklerim elbette ki var ancak sizler gönderileri öyle bir hırsla okuyorsunuz ki onları görmüyorsunuz bile!! diyeceğim o ki siz yolunuza bakın bizim yolumuzu yermek eleştirmek sizlere düşmez!!

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
çelişkiye düşmeyin mevlana da nakşidir.. bkz.: nakşibendiyye tarikatının kübrevviyye kolu...

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
kesinlikle katılıyorum... insanlar bilmedikleri hiçbir konuda konuşmamalı en azından birazcık araştırmalıdır...

T Çevrimdışı

TubaSelcen

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bakın büşra hanım o saydığınız kişiler ( gazali sanırım sofiyken yazdıklarından tövbe etmiş ) inanın bana istifade edilecek doğruları olsada tam anlamıyla islami değiller. bakın size tavsiyem Resulun sünnetini ve hadislerini öğrenmeye çalışın bunların doğrultusu dışında kalan kim olursa olsun ünvanı makamı .... çok önemli değil terkedin.

Birçok Din alimlerinin hocaların profesörlerin derslerini verdiği, şahşiyete islami değil mi? diyorsun? Zaten kitapları ne üzerine sanıyorsun! hayat hikayesini mi anlatıyor. Hiç onun kitaplarını alıp okudun mu? neden bahseder? ne kadar cahilsiniz. Peki sen ne yapıyorsun burada yazılar yazıp bilgiler vermiyormusun? Hangi islami düşünce emre göre alimlere bu kadar dil uzatılıyor bu sitede.
Dünyada hiç mi dil uzatacağın kimse kalmadı mükemmel herşey şimdi alimlere mi geldi ?

Siz kimsiniz bilmiyorum ama açıkçası islami bir kalple bakıldığı zaman samimi bulamıyorum eğer; farklı grubların içinde olup insanların dini duygularını, inançlarını zedelemek için bilinçli yapılıyorsa bu savcılık soruşturmasıyla anlaşılır ve merak etmeyin dış görünüşünüz yanlız beşeri kandırır. Allah herkesin kalbini biliyor. Şunuda unutmayın yalnız döndürülebilecek olanı döndürürsünüz Allah kalplerimizi korur İnşallah...

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
ilginize teşekkürler kitaplığımda mesnevi mevcut elbette okurum ancak size şunu söylüyorum ki mevlana tasavvuf büyüklerindendir. hani şu israrla reddettiğiniz tasavvuf, ısrarla inkar ettiğiniz aşk kazanında kaynayanların başında gelir MEVLANA... çelişki burda ki tarikatler ve allah dostları hakkında atıp tutuyorsunuz ancak yine bana örneğinizi tasavvuf ehli birinden veriyorsunuz...!

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
Birçok Din alimlerinin hocaların profesörlerin derslerini verdiği, şahşiyete islami değil mi? diyorsun? Zaten kitapları ne üzerine sanıyorsun! hayat hikayesini mi anlatıyor. Hiç onun kitaplarını alıp okudun mu? neden bahseder? ne kadar cahilsiniz. Peki sen ne yapıyorsun burada yazılar yazıp bilgiler vermiyormusun? Hangi islami düşünce emre göre alimlere bu kadar dil uzatılıyor bu sitede.
Dünyada hiç mi dil uzatacağın kimse kalmadı mükemmel herşey şimdi alimlere mi geldi ?

Siz kimsiniz bilmiyorum ama açıkçası islami bir kalple bakıldığı zaman samimi bulamıyorum eğer; farklı grubların içinde olup insanların dini duygularını, inançlarını zedelemek için bilinçli yapılıyorsa bu savcılık soruşturmasıyla anlaşılır ve merak etmeyin dış görünüşünüz yanlız beşeri kandırır. Allah herkesin kalbini biliyor. Şunuda unutmayın yalnız döndürülebilecek olanı döndürürsünüz Allah kalplerimizi korur İnşallah...

biraz edepli olun yazdığımı tam okuyun' Resulun sünnetini ve hadislerini öğrenmeye çalışın bunların doğrultusu dışında kalan kim olursa olsun ünvanı makamı .... çok önemli değil terkedin' bu ifadenin nersinde kandırma var

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
ilginize teşekkürler kitaplığımda mesnevi mevcut elbette okurum ancak size şunu söylüyorum ki mevlana tasavvuf büyüklerindendir. hani şu israrla reddettiğiniz tasavvuf, ısrarla inkar ettiğiniz aşk kazanında kaynayanların başında gelir MEVLANA... çelişki burda ki tarikatler ve allah dostları hakkında atıp tutuyorsunuz ancak yine bana örneğinizi tasavvuf ehli birinden veriyorsunuz...!

bakın örnek vermedim sizin savunduğunuz biri var. ama onun yazdıklarını okumanızı istedim. eğer ben okumadan doğruyu yanlışı bilirim demiyorsanız bu yapın ne kaybedersiniz

T Çevrimdışı

TubaSelcen

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
biraz edepli olun yazdığımı tam okuyun' Resulun sünnetini ve hadislerini öğrenmeye çalışın bunların doğrultusu dışında kalan kim olursa olsun ünvanı makamı .... çok önemli değil terkedin' bu ifadenin nersinde kandırma var

Edep çok önemli birşey ama ben burda edepsiz birşey yazmadım. Eleştiriye dayanamıyan sanırım asıl sizlersiniz.

Diyorsunuz ki "yazdığımı tam okuyun' Resulun sünnetini ve hadislerini öğrenmeye çalışın" Çok aferdersiniz beyfendi ama Gazali kitaplarında ne anlatıyor? ne açıklıyor?
şöyle mi demek istiyorsunuz zamanında zaten yazılmış ne yazılıp duruyor ne gerek var onlarıda okumaya aç müslimi yada hadis kitaplarını kendin öğren.. mi diyorsunuz peki siz neden burada insanların bilgilenmesi için kendinize bir görev bilmiş olarak yazılar yazıyorsunuz. Bu Alimde bilgilerini düşüncelerini ki hepsi hadis, ayet ve sünnet içerir (ki bunu bilmiyorsunuz sanırım) paylaşmak istemesi başka bireyleri kulları bilgilendirmek istemesi niye sizi bu kadar geriyor...

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
mesnevi sıkça aöıp okuduğum bir kitaptır rehber aldığım her konu da başvurduğum kitaplardandır.. illa ki okudum ancak her hikayesini okudum diyemem

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
tasavvufu anlatamazsın kardeşim anlamak istemiyorlar ben sırf benim yoluma dil uzatıldığı için ve yapılan yanlışların düzeltilmesi için üye oldum bu siteye ve sırf bunun iiçin bu insanlara cevap verdim ancak onlar kendi yollarından başka yol görecek halde değiller..

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
tasavvuf edeptir zaten edebi tasavvufla uğraşan birine siz öğretemezsiniz aslolan edeptir. tasavvufta edep ilimden bile önce gelir!

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
Edep çok önemli birşey ama ben burda edepsiz birşey yazmadım. Eleştiriye dayanamıyan sanırım asıl sizlersiniz.

Diyorsunuz ki "yazdığımı tam okuyun' Resulun sünnetini ve hadislerini öğrenmeye çalışın" Çok aferdersiniz beyfendi ama Gazali kitaplarında ne anlatıyor? ne açıklıyor?
şöyle mi demek istiyorsunuz zamanında zaten yazılmış ne yazılıp duruyor ne gerek var onlarıda okumaya aç müslimi yada hadis kitaplarını kendin öğren.. mi diyorsunuz peki siz neden burada insanların bilgilenmesi için kendinize bir görev bilmiş olarak yazılar yazıyorsunuz. Bu Alimde bilgilerini düşüncelerini ki hepsi hadis, ayet ve sünnet içerir (ki bunu bilmiyorsunuz sanırım) paylaşmak istemesi başka bireyleri kulları bilgilendirmek istemesi niye sizi bu kadar geriyor...

Allah rızası için.
sizede tavsiyem buşra hanımla aynı olacak benim düşünceme gelin demiyorum dikkat edin kuran sünnet diyorum imam gazaliye gelince iki farklı gazali var ortada ben sofi iken olanı tasvif etmiyorum ama ona karşı olan bakışım olumsuz değil ayrıca hanımefendi ben imam gazalinin ihyasını okudum bilmem bu sizi ne kadar ilgilendirir

B Çevrimdışı

büşracebeci

Üye
İslam-TR Üyesi
beyefendi imam gazalinin sofi iken yazdıklarına tövbe ettiğini ilk sizden duyuyorum ki ben gazalinin bir çok kitabını okudum defalarca biyografisini araştırdım bu bilgiyi nereden aldıysanız düpedüz yalan ve iftiradır tavsiyelerinize gelince ben halimden gayet memnunum diğer üyelerinde dediği gibi beynimi kimseye de satmadım size de sitedeki dahi üyelerinize de hidayet diliyorum attığınız iftiraladan Rabbim'in sizi ıslah etmemesini diliyorum ki hidayet değilde ıslah olursa sonunuz geçekten çok acı olur ilk gönderimde dediğim gibi ALLAH TEALA VELİLERİN CANI İÇİN İNTİKAM ALIR!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...