Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2024 Sahurcular Konusu (Kitap Hediyeli)

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şüphesiz ki müminler, kurtuluşa ermişlerdir. (23/Mü'minûn, 1)

Onlar ki; namazlarında huşu içerisindelerdir. (23/Mü'minûn, 2)

Onlar, boş şeylerden yüz çevirir, ilgi duymazlar. (23/Mü'minûn, 3)

Onlar, zekât sorumluluğunu yerine getirirler. (23/Mü'minûn, 4)

Onlar, iffetlerini korurlar.
(23/Mü'minûn, 5)

Ahzab21 Çevrimdışı

Ahzab21

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasûlullah ﷺ şöyle buyurdu:

“Birlikte oturduğunuz dostlarınızın en hayırlısı, görünüşüyle size Allah’ı hatırlatan, sohbetiyle sizin güzel amellerinizi arttıran, salih ameliyle/güzel fiil ve davranışlarıyla size ahireti hatırlatan kimsedir.”

(Suyutî, Camiu’s-Sağir, II/14).

Hayırlı sahurlar

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
قال مسروق رحمه الله:
ﻣﺎ ﻏﺒﻄﺖ ﺷﻴﺌًﺎ ﺑﺸﻲﺀٍ ﻛﻤﺆﻣﻦ ﻓﻲ ﻗﺒﺮه..
‏ﻗﺪ ﺃﻣِﻦَ ﻣﻦ ﻋﺬﺍﺏ ﺍﻟﻠﻪ، ﻭﺍﺳﺘﺮﺍﺡ ﻣﻦ ﺍﻟﺪﻧﻴﺎ.

‏ ﺍﺑﻦ ﺍﻟﻤﺒﺎﺭﻙ، ﺍﻟﺰﻫﺪ ٢٧٤

Mesrûk rahimahullah dedi ki:
Kabrindeki Mu’mine gıpta ettiğim kadar hiçbir şeye gıpta etmedim. O hem Allah’ın azâbından emânda olmuş hem de dünyadan kurtulup rahata kavuşmuştur.

İbnu’l Mubârek, ez-Zuhd 274

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Musa el-Eşari (radıyalluha anh) şöyle demiştir:
"Muhakkak ki ALLAH, kullarından bir ümmete rahmet etmeyi dilerse, o ümmetten önce peygamberinin ruhunu kabzeder de onu o ümmet için bir ferat (şefaatçi) ve bir selef (ulak/kılavuz) yapar. Şayet bir ümmetin helakini dilerse, peygamberi sağken o ümmete azap eder ve peygamberin gözünün önünde onları helak eder. Ümmeti onu yalanlayıp emrine isyan ettikleri için, onları helak etmekle peygamberini de memnun eder."
Müslim,2292

ALLAH, günahlarımızı bağışlasın, bizlere rahmetiyle muamele etsin. Dualarımızı hayra çevirip nasip etsin. Amin

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
"Allah'ım, Gazze ehline yardım edememe/onları yalnız bırakma hususunda günahımızı kabul ediyoruz."

"Vallahi (Yahudiler için) bu bozgunculuktan ve yükselmeden sonra, Yıkılma ve yok olmadan başka hiç bir seçenek yoktur."

"Tüm olanlara rağmen, bu ümmetin öldüğünü/bittiğini asla düşünmüyorum. Bilakis bu kül ve dumanın altında hala tutuşan ve fethin gelmesini ümit ederek semaya yönelen kalpler vardır.
Olan bu olaylar, Allah'ın kalplerde olanı görmesi için göndermiş olduğu bir fitnedir."

Şeyh Ebu Katade

Hayırlı Sahurlar

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Yok, "adanın yanında kitap" daha iyi gibi )

Ama sadece kazanana değil, hepimize alınsa diyorduk ya hani ) Hazır elin değmişken... )
5 milyon dolara ada alabiliyorum. Su an adini unuttum yerin. 25 aile filan alabiliyor ada. Tek bi sorunu var evlerde mutfak yokmuş. Yemek yenecek alan yapmislar genel bi mutfak.
Dun gece tevafuk ada avcılari diye bir sey izledim. Yan adalari da aliriz mis gibi.
500 yil para biriktirirsem adanin bir kismini alabilirim.

Hayirli sahurlar gonlu zengin fakirdaşlarim

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH Rasulü sallallahu aleyhi ve sellem düşmanla karşı karşıya geldiği bir savaşta güneş tepe noktasından batıya doğru meyledene kadar bekledi. Sonra insanların arasında ayağa kalkıp şöyle buyurdu:

"Ey insanlar, düşmanla savaşmak için karşı karşıya gelmeyi arzulamayın. ALLAH'tan hep afiyet isteyin. Ancak düşmanla karşı karşıya geldiğinizde de sebat edin. Şunu iyi bilin ki cennet, kılıçların gölgeleri altındadır."
Sonra da şöyle dua etti:
"Ey Kitabı indiren, bulutları yürüten, orduları hezimete uğratan ALLAH'ım! Şu düşmanları da hezimete uğrat ve bizi onlara karşı muzaffer eyle!"

Buhari,3024

Hayırlı sahurlar ve sabahlar.

Ahzab21 Çevrimdışı

Ahzab21

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evinizde namaz için özel bir mescit edinin:
Namazlarınızı camide cemaatle kılmaya çalışın. Evde kıldığınız namazlarınız için de temizliği, sadeliği ve sakinliği olan bir köşeyi mescit olarak belirleyin.
Sakın unutmayın! Huşu büyük bir nimettir. Bu nimeti elde etmek için vakit ayırmak, gayret etmek, sabırlı olmak ve Allah’a yönelmek gerekir. Çünkü her nimet gibi bu nimeti de verecek olan Rabbimizdir.

Dr. Abdulaziz KIRANŞAL

Hayırlı sahurlar 🌙

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Şüphesiz ki, ALLAH sizin yüzlerinize ve mallarınıza bakmaz! Fakat sizin kalplerinize ve amellerinize bakar.”

Müslim 2564/34, İbni Mace 4143

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
5 milyon dolara ada alabiliyorum. Su an adini unuttum yerin. 25 aile filan alabiliyor ada. Tek bi sorunu var evlerde mutfak yokmuş. Yemek yenecek alan yapmislar genel bi mutfak.
Dun gece tevafuk ada avcılari diye bir sey izledim. Yan adalari da aliriz mis gibi.
500 yil para biriktirirsem adanin bir kismini alabilirim.

Hayirli sahurlar gonlu zengin fakirdaşlarim
Birkaç nesil daha para biriktirirsek, torunumuzun torununun torununun ... torunu bu güzel günü görür inşaAllah; makul fiyatmış, hayallere devam )
Evinizde namaz için özel bir mescit edinin:
Namazlarınızı camide cemaatle kılmaya çalışın. Evde kıldığınız namazlarınız için de temizliği, sadeliği ve sakinliği olan bir köşeyi mescit olarak belirleyin.
Sakın unutmayın! Huşu büyük bir nimettir. Bu nimeti elde etmek için vakit ayırmak, gayret etmek, sabırlı olmak ve Allah’a yönelmek gerekir. Çünkü her nimet gibi bu nimeti de verecek olan Rabbimizdir.

Dr. Abdulaziz KIRANŞAL

Hayırlı sahurlar 🌙
Her ne iş yaparsak yapalım, odaklanabiliyor olmak çok büyük bir nimet ve bunlar içinde namaz kadar hayata bereket katanı yok; Rabbim cümlemize nasip eylesin.