Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru 2003 İstanbul Saldırılarını El Kaide Üstlendi mi?

İsmet Esendal Çevrimdışı

İsmet Esendal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm abiler. Bugün istanbul'da 2003'de yapılan bombalı saldırılar aklıma geldi. O zamanlar küçüktüm sadece haberlerden izlediğimi hatırlıyorum fakat şimdi takıldı işte aklıma. Buradaki abiler bilir o zamanlar el kaide bu saldırıları gerçekten üstlendi mi? üstlendiyse neden yaptı, sonuçta ölenler müslümanlardı. Bu konuda bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm abiler. Bugün istanbul'da 2003'de yapılan bombalı saldırılar aklıma geldi. O zamanlar küçüktüm sadece haberlerden izlediğimi hatırlıyorum fakat şimdi takıldı işte aklıma. Buradaki abiler bilir o zamanlar el kaide bu saldırıları gerçekten üstlendi mi? üstlendiyse neden yaptı, sonuçta ölenler müslümanlardı. Bu konuda bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

ölenlerin müslüman olduğunu nerden biliyorsun

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
El Kâide üstlenmedi kardeşim. Fakat yapan ve planlayanlardan (Habib Aktaş, Azad Ekinci, Gürcan Baç) kendilerini el Kâide'ye nisbet eden veya benimseyenlerdi. Nitekim olaydan sonra bir kısmı Irak'a giderek Amerikaya karşı cihad ederken şehid olmuşlardı.

İsmet Esendal Çevrimdışı

İsmet Esendal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
El Kâide üstlenmedi kardeşim. Fakat yapan ve planlayanlardan (Habib Aktaş, Azad Ekinci, Gürcan Baç) kendilerini el Kâide'ye nisbet eden veya benimseyenlerdi. Nitekim olaydan sonra bir kısmı Irak'a giderek Amerikaya karşı cihad ederken şehid olmuşlardı.
Anladım teşekkür ederim. Peki neden yaptılar bu konuda bilgi var mı? Yani aklımı karıştıran kafirler karşısında savaşarak ölen birisi neden yaptı bunu. Ki biz de istanbul'da yaşadık yani biz de ölebilirdik o saldırılarda. Ki ölenlerin de büyük çoğunluğu masum insanlar.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi ben el kaideye biat etdiğimi söylesem
sonrada el kaidenin bütün söylemleri,bildirileri ortadayken gidip bir camide bomba patlatsam ve 100 tane müslümanın kanını haksız yere döksem
-bunu neden yaptın
-hoca insanlara tasavvuf hikayesi anlatıyordu,ölmesi gerektiğine inandım
şimdi bunun sorumlusu el kaide olurmu?
2003 saldırıları en büyük zararı el kaideye vermiştir
türkiyede birçok oluşumu yavaşlatmış hatta bitirmiştir. bunun meyvelerinide bidat ehli toplamıştır

İsmet Esendal Çevrimdışı

İsmet Esendal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi ben el kaideye biat etdiğimi söylesem
sonrada el kaidenin bütün söylemleri,bildirileri ortadayken gidip bir camide bomba patlatsam ve 100 tane müslümanın kanını haksız yere döksem
-bunu neden yaptın
-hoca insanlara tasavvuf hikayesi anlatıyordu,ölmesi gerektiğine inandım
şimdi bunun sorumlusu el kaide olurmu?
2003 saldırıları en büyük zararı el kaideye vermiştir
türkiyede birçok oluşumu yavaşlatmış hatta bitirmiştir. bunun meyvelerinide bidat ehli toplamıştır
aydınlatıcı oldu sağolun.

Üst Ana Sayfa Alt