Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Kutsallarımıza Yapılan Hakaretlere Karşılık Ne Yapmalıyız?

SalihBeratt Çevrimiçi

SalihBeratt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kutsallarımıza hakaret edenlere ben genelde ağız burun kafa göz giriyorum etkili de oluyor. Başlarda dayak yediğim de oldu ama sonra mantığını çözdüm artık çok nadir dayak yiyorum.
Mantığı nedir?

124 yaşına kadar pek çok güzel tecrübe edinilmiş olmalı : ) (Profilinizde 124 yaşında olduğunuz yazıyor.)

H Çevrimdışı

hexfeT

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanların genel olarak 4 - 5 farklı kavga tekniği var. Zamanla bu tekniklere aşina olunca ne hamle yapacağını öncesinden tespit edip ona göre müdahale edip karşı hamleni yapabiliyorsun mantığı budur.

Mevzum kavga etmek değil değerlerime hakaret edilince bak kardeşim yanlış düşünüyosun ayakları bana uymuyor tepem atıyor önce dövüyorum sonra kısa ve hızlı bir şekilde anlatıyorum.

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanların üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi sokakta birisi şeriata küfür etse bir tane müslüman çıkıp ağzının payını vermez.! Hatta sosyal medyada bile doğru düzgün cevap veren yok adam inançlarımıza küfür ediyor sadece 5-10 kişi cevap veriyor ama solcular öyle değil atatürkü bi eleştir yüzlerce kişi bak nasıl saldırıyor...

Twitter, Facebook, Youtube gibi sosyal medya ağlarında müslümanların aktif olması lazım..

SalihBeratt Çevrimiçi

SalihBeratt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanların üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi sokakta birisi şeriata küfür etse bir tane müslüman çıkıp ağzının payını vermez.! Hatta sosyal medyada bile doğru düzgün cevap veren yok adam inançlarımıza küfür ediyor sadece 5-10 kişi cevap veriyor ama solcular öyle değil atatürkü bi eleştir yüzlerce kişi bak nasıl saldırıyor...

Twitter, Facebook, Youtube gibi sosyal medya ağlarında müslümanların aktif olması lazım..
"Müşriklerle ikâmet eden her müslümandan beriyim."

Küfür topraklarında İslâm için savunma yapıldığı takdirde şeriat devleti, küfür beldesindeki şahsa yardımcı olmayabilir.

Küfür beldesinde bu müslümana eziyet edilebilir.

AbdussametTuna1 Çevrimiçi

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
İnsanların genel olarak 4 - 5 farklı kavga tekniği var. Zamanla bu tekniklere aşina olunca ne hamle yapacağını öncesinden tespit edip ona göre müdahale edip karşı hamleni yapabiliyorsun mantığı budur.

Mevzum kavga etmek değil değerlerime hakaret edilince bak kardeşim yanlış düşünüyosun ayakları bana uymuyor tepem atıyor önce dövüyorum sonra kısa ve hızlı bir şekilde anlatıyorum.
En güzel çözüm bu bence. Millet bi kız için birbirini öldürüyor.

O değil de reis şimdi ben kısa boyluyum, aşırı zayıfım, reflekslerim aşırı zayıf, dövüş tecrübem de yok. Kuran kursunda güreşirlerdi ben ondan bile kaçardım böyle. Bana ne önerirsin?

Alketa Çevrimiçi

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Benim bu yeminden amacım nefsimi bağlamaktı. Allah'ın rızasından başka bir amacım yoktu. Ölüm belki yarın gelecek belli mi olur, tamamen çaresizlik içinde yazdığım şeyler ama yanlış bir şey yazmadım. İmanımı muhafaza etmek maksadım. İman giderse her şey gider zaten.Mesela "bundan sonra asla namaz kaçırmayacağım" falan desem haklısın.

Bence guzel bir ifade bu.
"Caresizlik icinde yazdigim seyler"

Sadece senin nazarinda değil, 7den 77'ye herkes icin gecerli bu caresizlik hissiyati.
17 yasinda boyle yazar, 20 yasinda devrim yapmak ister 25 inde bir çağı kapatip yenisini acmak istersin.
Hepimiz oyleydik. Benim 17 yasimla seninki arasinda bir fark yok.

Mesele şu ki 30 dogru geldiginde
Tek tek iddalarindan vuruluyor insan.

SalihBeratt Çevrimiçi

SalihBeratt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bence guzel bir ifade bu.
"Caresizlik icinde yazdigim seyler"

Sadece senin nazarinda değil, 7den 77'ye herkes icin gecerli bu caresizlik hissiyati.
17 yasinda boyle yazar, 20 yasinda devrim yapmak ister 25 inde bir çağı kapatip yenisini acmak istersin.
Hepimiz oyleydik. Benim 17 yasimla seninki arasinda bir fark yok.

Mesele şu ki 30 dogru geldiginde
Tek tek iddalarindan vuruluyor insan.
Îman varsa imkân da var. Abla buraya şeriat gelmediyse sen şeriata gidebilirsin ve hâla da geç değil. Yani "iddialarından vuruluyor insan." Sözünü bir daha düşünmeni tavsiye ederim.

Hiç bir şey için eğer yaşıyorsan geç değildir. Resûlullah (s.a.v) artık genç sayılmayacak dönemlerde cihad etmiştir. (Peygamberlik 40 yaşından sonra gelmiştir. Ve cihad çok daha ileriki yaşlarında olmuştur.)

Alketa Çevrimiçi

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Îman varsa imkân da var. Abla buraya şeriat gelmediyse sen şeriata gidebilirsin ve hâla da geç değil. Yani "iddialarından vuruluyor insan." Sözünü bir daha düşünmeni tavsiye ederim.

Hiç bir şey için eğer yaşıyorsan geç değildir. Resûlullah (s.a.v) artık genç sayılmayacak dönemlerde cihad etmiştir. (Peygamberlik 40 yaşından sonra gelmiştir. Ve cihad çok daha ileriki yaşlarında olmuştur.)
Bu bambaska bir konu.

Ben bundan bahsetmedim, demek istedigim burasi imtihan dunyasi.
Kelimelerimizi dikkatli secelim, agzimizdan cikan sozlerle imtihan olabiliriz.

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
Bu bambaska bir konu.

Ben bundan bahsetmedim, demek istedigim burasi imtihan dunyasi.
Kelimelerimizi dikkatli secelim, agzimizdan cikan sozlerle imtihan olabiliriz.
Abi haklısın. Kendine güven olmadan yola çıkamazsın, kendine çok fazla güvenirsen de çıktığın yolda kalırsın. Ümit ile yeis arasında denge olmalı; şeytana ve müşriklere karşı kendini kahraman ilan edip geçinmek değil de tedbir alıp imanı muhafaza için gözümü dört açmalıymışım. En zayıf anını bile kolluyor şeytan ve müşrikler. Velhasıl dua buyurun Allah beni affetsin.

Son düzenleme:

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
Abi haklısın. Kendine güven olmadan yola çıkamazsın, kendine çok fazla güvenirsen de çıktığın yolda kalırsın. Ümit ile yeis arasında denge olup şeytana ve müşriklere karşı kendini kahraman ilan edip geçinmek değil de tedbir alıp imanı muhafaza için gözümü dört açmalıymışım. En zayıf anını bile kolluyor şeytan ve müşrikler. Velhasıl dua buyurun Allah beni affetsin.
Yazımdan zaten belli oluyor bir yanlış yaptığım ama yaptığım yanlış çok büyük ve ciddi bir yanlış. Son sürat giderken ufak bir çukur vurdumduymazlığımdan arabayı pert etti. Ben anca böyle hikayeleştirebiliyorum. Araba eski haline döner inşAllah.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

لا اله الا الله
Site Emektarı
Bunun ecri olacağına eminim. Sadece, bu tür şeylere odaklanarak daha büyük ecirleri kaçırıyor olmaktan endişe duyarım. "Ne tür?" denilirse... Bilmem?

Her kişinin ilgisi, yeteneği kendi imkânlarına göredir; etraflıca düşünüp "Allah için hangisinin ecri büyüktür?" diye kendinin hesaplaması gerekir.

Yapabileceği en büyük hayır bu ise de, doğrusu o zaman bu iş bu kişi için en büyük ecirdir, devam etmelidir.

e.soyler.Tawheed Çevrimdışı

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Müşriklerle ikâmet eden her müslümandan beriyim."

Küfür topraklarında İslâm için savunma yapıldığı takdirde şeriat devleti, küfür beldesindeki şahsa yardımcı olmayabilir.

Küfür beldesinde bu müslümana eziyet edilebilir.
Kardeşim Sen dedin ya müşriklerle ikamet eden her müslümandan biriyim bu hadisi hangi koşullara delil getiriyorsun mesela günümüz türkiye'sine delil getiriyorsan çok yanlış yapıyorsundur Çünkü bizim bildiğimiz sonradan müşriklerle doldu bulduk belde zaten İslam Beldesi Tabii kastım buysa yani hariciler gibi adamlar camiye gitmiyorlar cuma namazı dahi kılıyorlar. Camilere mescid-i dırar diyorlar Ama haşa ve kelle Kabe'ye diyemiyorlar ki dememeleri lazım evet dediğim gibi dememeleri lazım Çünkü onların gözüyle en büyük tağut Kabe'yi işgal etmiş biraz harici usulü gitmeyelim Tabii kastın buysa kardeş Hakkını helal et

SalihBeratt Çevrimiçi

SalihBeratt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim Sen dedin ya müşriklerle ikamet eden her müslümandan biriyim bu hadisi hangi koşullara delil getiriyorsun mesela günümüz türkiye'sine delil getiriyorsan çok yanlış yapıyorsundur Çünkü bizim bildiğimiz sonradan müşriklerle doldu bulduk belde zaten İslam Beldesi Tabii kastım buysa yani hariciler gibi adamlar camiye gitmiyorlar cuma namazı dahi kılıyorlar. Camilere mescid-i dırar diyorlar Ama haşa ve kelle Kabe'ye diyemiyorlar ki dememeleri lazım evet dediğim gibi dememeleri lazım Çünkü onların gözüyle en büyük tağut Kabe'yi işgal etmiş biraz harici usulü gitmeyelim Tabii kastın buysa kardeş Hakkını helal et
Otorite bakımından. Halk müslüman olabilir ama halkı kontrol eden otorite Allah'ı inkâr ediyor. Halk da otoriteye bağlı olduğu için bu hadisi delil gösterebiliyorum.

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Otorite bakımından. Halk müslüman olabilir ama halkı kontrol eden otorite Allah'ı inkâr ediyor. Halk da otoriteye bağlı olduğu için bu hadisi delil gösterebiliyorum.
Kardeşim benim burada cedele girmek istemem yanlış anlamanı istemem ama bence böyle bir delil getirmen çok yanlış Neden diye sorarsan kardeş Çünkü bu hadisi okuyan bir insan bilir ki hadis gayrimüslimler ile alakalıdır ve direk bu konuyu yanlış anlayabilir yani burada cahil bir insan Yani cahil dediysem ilmi olmayan bir insan bu hadisi okuduğu zaman tevhidi çok yanlış anlayabilir ve olaya haricilerin gözüyle bakabilir o yüzden böyle hadisleri delil olarak atmayalım Çünkü yaşadığımız bölge sonradan sureten Darul küfüre bakın darul küfür demiyorum sureten darul küfüre dönüştü O yüzden Ben bir avam olsam bu hadisi okusam Türkiye'nin darul küfür olduğunu anlarım Halbuki Türkiye süreten darul küfürdür ve şu sonucu çıkarırım bu ülke darul küfür Müşrikler ve benim bu ülkede yaşamamam gerekir. Yani ülkeyi dar o küfür zannederek Asli olan kafirlerin yaşadığı bölge Zannederim O zaman ne yapacak adam gidecek hicret Edecek yani tevhidi bilmeyen bir insan getirmiş olduğun senin bu delilini çok yanlış anlayabilir yani böyle özellikle gayrimüslimler ile ilgili alakalı hadisleri delil yapmasan Vallahi budaha hayırlıdır.

Bilmeyenler için yazayım İnşAllah darul küfür demek hiçbir zaman İslam ülkesi olmayan şeriatla yönetilmeyen ülkelerdir...

Sureten darul küfür ise İslam ülkesi olan sonradan küfür kanunlarına dönüşen ülkedir yani Türkiye sureten darul küfürdür

SalihBeratt Çevrimiçi

SalihBeratt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim benim burada cedele girmek istemem yanlış anlamanı istemem ama bence böyle bir delil getirmen çok yanlış Neden diye sorarsan kardeş Çünkü bu hadisi okuyan bir insan bilir ki hadis gayrimüslimler ile alakalıdır ve direk bu konuyu yanlış anlayabilir yani burada cahil bir insan Yani cahil dediysem ilmi olmayan bir insan bu hadisi okuduğu zaman tevhidi çok yanlış anlayabilir ve olaya haricilerin gözüyle bakabilir o yüzden böyle hadisleri delil olarak atmayalım Çünkü yaşadığımız bölge sonradan sureten Darul küfüre bakın darul küfür demiyorum sureten darul küfüre dönüştü O yüzden Ben bir avam olsam bu hadisi okusam Türkiye'nin darul küfür olduğunu anlarım Halbuki Türkiye süreten darul küfürdür ve şu sonucu çıkarırım bu ülke darul küfür Müşrikler ve benim bu ülkede yaşamamam gerekir. Yani ülkeyi dar o küfür zannederek Asli olan kafirlerin yaşadığı bölge Zannederim O zaman ne yapacak adam gidecek hicret Edecek yani tevhidi bilmeyen bir insan getirmiş olduğun senin bu delilini çok yanlış anlayabilir yani böyle özellikle gayrimüslimler ile ilgili alakalı hadisleri delil yapmasan Vallahi budaha hayırlıdır.

Bilmeyenler için yazayım İnşAllah darul küfür demek hiçbir zaman İslam ülkesi olmayan şeriatla yönetilmeyen ülkelerdir...

Sureten darul küfür ise İslam ülkesi olan sonradan küfür kanunlarına dönüşen ülkedir yani Türkiye sureten darul küfürdür
Hak, bâtıl demekle bâtıl olmaz. Eskiden Dâr-ül İslâm beldesi olan bir yer sonradan küfür veya dâr-ül harp olabilir.

Türkiye'nin içinde Hamas gibi bir yapı da bulunmadığı için (öyle bir yapı varsa da ben bilmiyorum.) ben bu ülkeyi dâr-ül küfür olarak kalbimin rahatlığıyla nitelendirebiliyorum.

Ne zaman ki İslâm'a girer baştakiler, otorite İslâm kânunlarını uygular. O zaman Türkiye'nin Dâr-ül İslâm olma meselesi konuşulur.

Bu ülkede otorite, hükümet, devlet; Allah'ı red ettiği sürece bu ülkeye Dâr-ül İslâm denmez.

Sûreten ya da hakîkaten gibi meseleler aklı bulandıran saçma meselelerdir. Hükmün zâhirde uygulanıp uygulanmadığına bakılır.

Son düzenleme:

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hak, bâtıl demekle bâtıl olmaz. Eskiden Dâr-ül İslâm beldesi olan bir yer sonradan küfür veya dâr-ül harp olabilir.

Türkiye'nin içinde Hamas gibi bir yapı da bulunmadığı için (öyle bir yapı varsa da ben bilmiyorum.) ben bu ülkeyi dâr-ül küfür olarak kalbimin rahatlığıyla nitelendirebiliyorum.

Ne zaman ki İslâm'a girer baştakiler, otorite İslâm kânunlarını uygular. O zaman Türkiye'nin Dâr-ül İslâm olma meselesi konuşulur.

Bu ülkede otorite, hükümet, devlet; Allah'ı red ettiği sürece bu ülkeye Dâr-ül İslâm denmez.

Sûreten ya da hakîkaten gibi meseleler aklı bulandıran saçma meselelerdir. Hükmün zâhirde uygulanıp uygulanmadığına bakılır.
Kardeşim benim sen ne saçmalıyorsun dar ol küfür demek hiçbir zaman şeriat ile yönetilmeyen ülkelerdir.

Türkiye'nin sureten darıl küfür olması ise yani sureten oldu mu başında sonradan sureten darıl küfüre dönüşmesidir bu önceden şeriat olup sonradan küfre dönüşmesidir bu tamamen senin görüşündür ve safsata diyorsun alimlerin görüşüne Saçmalıyorsun bence sensin lütfen halini düzelt ve sitede sureten darul küfür diye arat oku ondan sonra konuş safsat'a deyip durma alimlerin görüşlerine ilim ehlinin görüşlerine

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben şu anda hicret etmeye çalışıyorum zaten.
CEHALETİ MAZARET OLARAK GÖRMÜYORSUN DEĞİL Mİ?

ÇOK KESKİN KONUŞUYORSUN KARDEŞ yıllarca ilim alan ilim ehli alimler sonradan küfür Kanunları ile yönetilen ama öncesinde şeriat olan ülkeler sureten darul küfür der sen hayır bu safsattadır diyorsun kardeş Sen iyi değilsin