Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Abdest Alırken Gaz - Yellenme Problemi ve Zaruret Hakkında Neler Yapabilirim?

e.soyler.Tawheed Çevrimiçi

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamünaleyküm
benim gaz problemim var. Abdest esnasında bile gaz problemi yaşıyorum ve abdest alamayacak hale geliyorum. Şafi mezhebi üzerine amel ediyorum.

Mezheplerin zaruret esnasında ne gibi görüşleri var bana delilleri ile cevap verebilir misiniz? Ayrıca Şafii mezhebini taklit ediyorum, bunu taassup olarak algılamayın, sadece mezheplerin müctehid alimlerin görüşlerini bilmek istiyorum. <Özellikle abdest esnasında yellenme geliyorsa, artık bu durumu nasıl engelleriz ya da bu duruma göre mezheplerin görüşleri nelerdir?>

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah

Detaylarıyla sorunuz aşağıdaki konuda işlenmiştir:

e.soyler.Tawheed Çevrimiçi

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Âleykum selam we rahmetullah

Detaylarıyla sorunuz aşağıdaki konuda işlenmiştir:

AbdulMuz hocam Allah azze ve celle sizden razı olsun ama ben dediğim gibi şafii mezhebini taklit ediyorum şafiilerin (seles-i bevl) hakkındaki görüşleri nelerdir bunlara ulaşma şansınız varsa buraya atarmısınız nakil

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kardeşim zarurat durumu söz konusu.
Her mesele hakkında bütün âlimlerin veya mezheblerin görüşleri hükümleri olmayabilir veya günümüze ulaşmamış olabilir. Böyle durumda ayet ve hadisle ehl-i sunnetin görüşleri arasında kalbine yatan deliller amel edebilirsin.

Üst Ana Sayfa Alt