Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Zikir Çekmede Sınır Var Mı

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm.

Allahın İsimlerini zikir olarak çekmenin bir sınırı var mı?
Zikir olarak Allahın İsimlerini fazla çekersem cinler musallat olur mu?
Amacım kalp gözümün açılması gibi şeyler değil amacım Allaha yakınlaşmak ve kalbimin huzur bulması.

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dili ve aklı zikirle meşgul etmeyince başka şeyle meşgul oluyor. Ben faydalı olacağını düşünüyorum.
Doğru. Aklını hak ile oyalamazsan seni batıl şeyler meşgul eder. Uzun süredir aklımı vesveler meşgul ediyordu ne yaptıysam geçiremedim bu ibadetlerime de yansıdı ibadetleri şekli olarak görmeye başladım. Şükürler olsun Allah bana yardım etti. Aklıma İyi bilin ki kalpler ancak Allahı anmakla huzur bulur ayeti geldi. Zikir çekmeye karar verdim. Fakat Cin kabileleri ile karşılaşmaktan çekiniyorum.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Doğru. Aklını hak ile oyalamazsan seni batıl şeyler meşgul eder. Uzun süredir aklımı vesveler meşgul ediyordu ne yaptıysam geçiremedim bu ibadetlerime de yansıdı ibadetleri şekli olarak görmeye başladım. Şükürler olsun Allah bana yardım etti. Aklıma İyi bilin ki kalpler ancak Allahı anmakla huzur bulur ayeti geldi. Zikir çekmeye karar verdim. Fakat Cin kabileleri ile karşılaşmaktan çekiniyorum.
Müttakilere cinler zarar veremez.

imam şahid Çevrimdışı

imam şahid

Allah birdir bilinsin kalplerden şirk silinsin
İslam-TR Üyesi
selam aleykum arkadaşlar bakın kuran-ı kerim'de öyle birşey geçmiyor zikir geçiyormu kuran-ı kerimde isterseniz gidin yöneticilere sorun ama
bakın bu sonradan çıkmıştır ibadet olarak gören vaar görmeyen var bence yapmak doğru değil ayrıca arkadaşın biri yazmış bu ilmi yapmayınca işte aklına başka uğraşacak şeyler geliyo falan gibisinden sözler söylemiş abi onun yerine bence gidip islami kitap okusun,gidip kuran-ı kerim okusun,gidip nafile namaz kılsın birçok uğraşak şey bi bumu kaldı yani ben bunu bidat diye biliyorum umarım beni anlamışsınızdıro_O

imam şahid Çevrimdışı

imam şahid

İslam-TR Üyesi
yanlış anlamış olabilirim şöylede olabilir bence zikir derken tesbih çeker gibi Allah'ın isimlerini ya da başka günah affeddirecek sözler söyleye bilirsiniz bunların fazlasındanda birşey olmaz azındanda birşey olmaz bence:harika:

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selamun Aleyküm.

Allahın İsimlerini zikir olarak çekmenin bir sınırı var mı?
Zikir olarak Allahın İsimlerini fazla çekersem cinler musallat olur mu?
Amacım kalp gözümün açılması gibi şeyler değil amacım Allaha yakınlaşmak ve kalbimin huzur bulması.

aleykumselam

dinimiz de zikirden kasıt bidat ehli cemaatler gibi kapalı kapılar ardında hu hu vs diyerek zikir çekme olayı yoktur !
Peygamber (a.s) sünnetin de rakamsal zikirler mevcuttur onları uygulayabilirsin
ayrıca kuran okumak zikirdir,nafile namazlar zikirdir,sohbetlere katılmak zikirdir,islam bütünüyle zikirdir
belli başlı şeylerle kısıtlamak doğru değildir.

imam şahid Çevrimdışı

imam şahid

İslam-TR Üyesi
bir hoca çıkıp üzerinize cübbe giyip ondan sonra huşu ile dönerseniz bir ibadet yapmış ve Allah'a yaklaşmış olursunuz diyor bu adamın hükmünü sizden almak istiyorum ve diyer kullanıcılardan tağut,müşrik,kafir

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
bir hoca çıkıp üzerinize cübbe giyip ondan sonra huşu ile dönerseniz bir ibadet yapmış ve Allah'a yaklaşmış olursunuz diyor bu adamın hükmünü sizden almak istiyorum ve diyer kullanıcılardan tağut,müşrik,kafir

forum da bu şekil de soru sorulmaz ! hele ki farklı bir konunun altına,açılmış konuyu sabote edecek şekil de hiç olmaz ! sorularınızı gereken bölümlere açın aksi takdir de site den ban alırsınız !

Ayrıca birisine kafir,müşrik,tağut denebilmesi için tekfirin şartlarını anlamınız lazım aksi takdir de,haricilikten başka birşey değil bu !

Üst Ana Sayfa Alt