Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Yusuf El Kardavi vefat etti.

Usuli Çevrimdışı

Usuli

ےے مِلَّةُ إِبْرَاهِيمَ ےے
İslam-TR Üyesi
Demokrasi küfür değilmiş!!! Bidat bile değilmiş!!!
القرضاوي : الديمقراطية ليست كفر وليست بدعة

Nerdesin ey Cehm bin Safvanın TORUNU?

Usuli Çevrimdışı

Usuli

İslam-TR Üyesi
يترحم على بابا الفاتيكان ويمجده ويثني على جهوده بنشر دينه الكفري

Usuli Çevrimdışı

Usuli

İslam-TR Üyesi
لا نريد دولة دينية

Usuli Çevrimdışı

Usuli

İslam-TR Üyesi
القرضاوي يفتي بخلع الحجاب والسباحة في المدارس الغربية

Usuli Çevrimdışı

Usuli

İslam-TR Üyesi
القرضاوي ينفي حد رجم الزاني

Usuli Çevrimdışı

Usuli

İslam-TR Üyesi
القرضاوي يمدح بشار الأسد ويحذره من مؤامرة تدار ضد سوريا

Usuli Çevrimdışı

Usuli

İslam-TR Üyesi
القرضاوي يؤيد حرية الأعتقاد والارتداد عن الاسلام

Usuli Çevrimdışı

Usuli

İslam-TR Üyesi
القرضاوي: جبريل يدعم أردوغان.. وإسطنبول عاصمة الخلاف !!!!

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
İşte böyle yapacağını bilerek hüccet getir dedim. Senin usulüne kaldıysak vay halimize. Her gün kaç kelle gider. Kaza usulünü nereden öğrendin merak ediyorum. Böyle hüküm mü olur mu? Ki tekfir kazai hükmdür. Sadece adamın sözünü aktarmakla bitmez bu iş.

1) İlk önce o sözün hangi manaya geldiğini izah etmelisin. Yani senin onu zahiren nasıl anladığını. Ki bu aktarmayla olmaz kendin tarif etmelisin. Ayrıca video kesiti ne derece şahitlik eder delildir üzerinde düşünmeye değer. Ulema o kadar hassas davranmış ki bu konuda. Yazı bile ne derece delildir tartışmışlar. Çünkü bir yazının altında Karadavi yazması bunu onun yazdığını ispatlamaya yetmez.

2) O sözü söylenin kastını sorup öğrenmelisin. Böyle yapsaydın mesela Karadavi'nin "devle diniyye" ile "devle medeniyye" ile ne kastettiğini anlardın. Bunları şimdi açıklayacak değilim çünkü Karadavi'nin avukatı değilim ben, sen de kadı veya hatıri sayılır bir müftü değilsin, ama forumda bir defa açıklamıştım. Bunu bilmiyorsun konuşmaman gerekiyor. Veya hüküm vermeden bir sormak. Ki senin dışında bir çok kardeş kızdı ve yorum yapdı. Gerçi ölmüş bir müminin ardından böyle yazmak hoş değil ama bu anlaşılabilir ve hakikat kaygısına dayanır. Ama kimse senin gibi bilip bilmeden ölümüne hamdetmedi. Bu yaptığın İslam ahlakına sığmaz kardeşim.

Daha bitmedi. 3) Üçuncü olarak söylenen sözün nasıl küfre götürdüğünü izah etmelisin. Mesela şu şu nassın/kati hükmün tekzibine mebnidir bu söz diyebilirsin. Ama bunu denesen ispat edemeyeceğine eminim. Çünku Karadavi'nin sözleri bir ictihada dayanır, nassların sahasına sığar ve kelam-ı ilahiyi inkar etmez.

Son düzenleme:
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Forum acaba ne zaman, birbirine hakaret etmeden tartisma yapabilecek.
iyisiyle kötüsüyle biri daha vefat etti. inna lillahi ve inna ileyhi raciun demek yeter iken konu öyle bir hal aliyorki ölen kisinin bütün aciklarini konuda toparlama gibi oradan buradan alintilar. Adam eceliyle ölmese bile burada bazilarinin düsüncelerinde ölmekten beter olmus.

Kardavinin genelde hic birseyini sevmesem de ömrü islam literuterinin icerisinde gecmis biri icin böyle konusmak icin önce bir ciddiyet(bilgi birikimi, icraat) gerekir ki kaldiki kisi islam toplumu icerisinde ve adi islam alimler birligi olan bir birimin kurucusu.

Yanlislarini bilirsin edersin ama bugün yanlisini kafir dercesine paylasim yapmak bence akil saglisi yerinde olmayanlarin isidir. Zira tekfirini acikca gerektirecek bir durumu varsa bu bilinen birsey olurdu.

Bu olayin tartisma kismi iken üyeler iki kutba gidiyor ve müslüman agzina yakismayan sözler. Inanin sizlerin yazdigi bu sözleri okuyunca midem bulaniyor, utaniyorum....utaniyorum...

gencler ne oluyor size...

biz kimiz???

sapkin partilarin pesinde giden aveneler mi?
bir topun pesinden kosan ahmaklar mi?
kici basi acik sarkicilarin arkasindan .........bilmem ne mi?

müslümanlar, ayipdir yahu.. deger mi müslüman kardesine hakaret etmeye. her sey bu kadar basit mi?

konuyu okuyunca acaba dedim bu kardavinin hic iyi bir faaliyeti yokmu da kimse bundan bahsetmemis...

Lütfen cimbizlama videolar vs paylasmayalim, bu icinizi karatmaktan öteye gitmez. Varsa akli basinda bir alim, cikip konu hakkinda delilleriyle bir paylasim yapip rahmet okumayi engelleyici bir bilgilendirme yapmissa o sekilde paylasabilirsiniz aksi halde lütfen dikkat edin kas yapayim derken göz cikarmayin, hele ki ölmüs gitmis hesabi Allaha kalmis kisiler hakkinda.

not: hakaret eden kisi 3 gün süreyle yazma yasagi almistir.

Üst Ana Sayfa Alt