Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yoldaki Işaretler - Seyyid Kutub Pdf Oku-indir

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yoldaki İşaretler / Seyyid Kutub

"Allah, "iki ilah edinmeyin. O ancak bir tek ilahdır. Sadece Ben'den korkun" dedi. Göklerde ve yeryüzünde her ne varsa O'nundur. Din de daima O'nundur. Allah’tan başkasından mı korkuyorsunuz?" (Nahl, 51-52)

Allah-u teala’dan başkasına veya O'nunla birlikte bir başkasına ibadet eden bir kul da müslüman olamaz:
"De ki: "Namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm alemlerin Rabbi, Allah içindir."
"O’nun hiçbir ortağı yoktur. İşte ben, bununla emrolundum ve ben müslümanların ilkiyim." (Enam, 162-163)

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum ve Rahmetullah. Kardeşler ben Yoldaki İşaretler kitabını hiç bir yerde bulamadım ve sizlere danışmaya karar verdim. Bu kitabı nereden alabilirim? Yardımcı olabilir misiniz? Allah kalbimizi dinin üzerine sabit kılsın. Amin.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum ve Rahmetullah. Kardeşler ben Yoldaki İşaretler kitabını hiç bir yerde bulamadım ve sizlere danışmaya karar verdim. Bu kitabı nereden alabilirim? Yardımcı olabilir misiniz? Allah kalbimizi dinin üzerine sabit kılsın. Amin.
Kardeş siz nerde yaşıyosunuz bilmiyorum ama bulunamayan bir kitap değil islami kitap satan çoğu kitapçıda bulunur

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş siz nerde yaşıyosunuz bilmiyorum ama bulunamayan bir kitap değil islami kitap satan çoğu kitapçıda bulunur
Kardeş, fırsatım olsa ben şehirdeki kitapcılara gidicem lakin fazla zamanım yok. İnternet üzerinden alayım diye düşünüyorum. Allah fırsat verirse gideceğim kitapçıya.

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sitede pdf olarak mevcut fakat bence kitabı alman daha güzel olur.Okuyup okutursun.Tabi senin bileceğin iş.

Ebu HUZEYME Çevrimdışı

Ebu HUZEYME

Üye
İslam-TR Üyesi
Kitabı çok tavsiye ederim inşaallah kardeşim ama mümkünse mushaf halinde okusan daha iyi olur..

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herkesten Allah razı olsun. Ben kitap alıp başka birisine de okutmayı, hatta böyle toptan alıp bazı kardeşlerime okutmayı düşünüyorum. Bu kitabı istememin sebebi Suriye'de savaşan Çinli birisinin imana gelmesidir. Eğer bazı kardeşlerim müslüman ise gerçekten daha da imana gelip -biznillah- bu tevhid yoluna girmesidir. Rabbim yardımcımız olsun. Amin.

Ebu HUZEYME Çevrimdışı

Ebu HUZEYME

Üye
İslam-TR Üyesi
Kitabın açıklamalarını da dinleyin ve dinletin inşaallah kardeşim mesela Şehid inşaalalh fehmeddin hocanın yoldaki işaretler açıklaması var hem kitabı okursunuz hemde açıklamaları dinlersiniz yararlı olur inşaallah

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben ankaradayim . Siteye baktim . Adres ankarada. Belirli sayida kitap odemesi yapmak istiyorum . Imkanim olcusunde.
Olabilir mi bilmiyorum . Kitabi almak isteyenler yayinevine siperislerini yazdirsalar. Bende gidip odemesini elden yapsam.

Ya da ben once odesem. Sonra siparisler girilse. Ne bileyim. Guvenlik sorunu var. Bu nasil asilir. Bi yontem bulsak. Ben bu kitabi hediye etmek istiyorum
Su an icin 30 kitap hediye ederim.

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kitapevlerine uğrayıpta gerekli bilgiyi alabilirsin; belki orada sana kitapları hemen elinde teslim ederler İnşaAllah kardeşim..