Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yeterli Hüccet Nedir Ve Tekfirde Maslahatin Usulü Nedir?

talebe9303 Çevrimdışı

talebe9303

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum.

Hocam oy veren sahislara hucceti avam vasfinda ulastirmaya calissak yani bir paryiciye desekki: Bunlar hukum koyma yetkisini kendilerine almis. Demokrasi ve laikligi savunuyor deyip kayitlarida gostersek. Ve mecliste ettikleri kufur yeminlerinin kaydini dinletsek bunlara ragmen halen yok onlar (tagutlar) oyle demek zorunda direk seriat isterlerse kafirler basimiza coker gibisinden yada ben zaten bunlara dort dort luk demiyorum gibisin bir seyler sacmalayip, demokrasinin, laikligin ne oldugunu ve Allahin hukumleriyle hukmetmeyenlerin tagut oldugunuda biliyor olmalarina ragmen partisine oy verme propagandasini yapmaya devam ederlerse tekfir edebilir miyiz? Yani hocam tekfir icin yeterli huccet nedir bunu bilmek istiyorum.

Birde hocam musrik olan aile fertlerini tekfir ettigimizi gizlemenin hatta onlara belli etmemek icin bazen muslumanmis gibi davranmanin hukmu nedir?

Üst Ana Sayfa Alt