Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yeni Üyeyim Tanışalım

raaem Çevrimdışı

raaem

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm
Adım esna, yeni üyeyim. Bu siteyi bulmuş olmama çok sevindim, tevhid akidesi üzerine gidip, daha fazla öğrenip yaşamak istiyorum. Türkiyede toplumun ve islamın nasıl yaşandığını biliyorsunuz. Toplumun büyük bir kısmı tarikat mensubu, bende bir tarikat mensubuydum. Bildiğim herşeyin islamla alakası olmadığını öğrendim. Öncelikle tarikatin hakikate götürmek yerine islamın dışına, hristiyanlığa yakın bir hayata sürüklemiş olmasını fark ettim. Allah bana hidayet nasip etti hamdolsun. Sonra tevhid kelimesinin ne anlama geldiğini dahi bilmiyordum kardeşlerden duyup araştırıp sordum ve anlattılar. Çok acı bir gerçek, islami bir tarikatte (!) olduğum halde tevhid kelimesini hiç anlatılmamış üstelememiş olmaları, bizi uyutmuş olmaları çok acı.
Sonra biyat bidat ve şirk kelimelerini duydum, üstüne gittim öğrendim. Bunlar bana ne kadar yabancıydı anlatmış olmamın sebebi bana akide konusunda yardımcı olmanızı rica ediyorum. Kendimi hatalarımı eksiklerimi ve cevremdeki insanların bu yalan yanlış bilgilerini düzeltmek istiyorum. Bidatleri tanımıyorum, kardeşlerimin yardımcı olduğu ve tanıttığı konularda elhamdülillah kendimi toparladım. Lakin yaşadığım yerde tevhid akidesinde şirkten bidatten haberdar olan insanlar yok. Tamamının laik ve yahut tarikat mensubu olduğu bir çevrede şehirde yaşıyorum. (Şehir bilgisi vermek istemiyorum nerede olduğuma dair)
sitede merak ettiğim konuları okudum, çok uzun ve karışık geldi tam anlayamadım. Soru sorup kesin olarak tanımlamak istiyorum.
(Bana karşı çok sert, öteleyici ve yargılayıcı davrananlar olabilir, lütfen üsluba dikkat etmenizi rica ederim, ben kırılgan biriyim fazlasıyla. Uslubünde tereddüt edenler yorum yapmazsa çok memnun olurum.)

Tanıştığıma memnun oldum kardeşlerim, şimdiden Allah razı olsun hepinizden.

Hatam varsa affola, Hakkınızı helal edin.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Esselam wa Rahmetullahi wa Barakatuh hoş geldin

Forumda bir çok mesele önceden defalarca tebliğ edildi, edilmeye de devam ediliyor elhamdulillah. Bir meseleyi merak edersen sağ üstteki arama kutucuğuna yazıp inşeAllah bulabilirsin, Abdulmuizz ve Abdulhak hocalarımız Allah kendilerinden razı olsun delilleriyle birlikte yazıyor. Eğer bulamazsan Soru-Cevap bölümüne konu açıp sorabilirsin. Benim de ilk geldiğimde çok eksiğim vardı Elhamdulillah öğreniyorum.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam ve rahmetullah kardeşim, hoşgeldin...Buraya gelen aşağı yukarı herkesin bir geçmişi var....tarikatlatdan, farklı cemaatlerden vs ama ortak yanımız bir arayış içinde olup yaşadığımız dinimizi sorgulamamız herhalde Allahu alem:) Yani bizler kolay olanı seçmedik...Biz de atalarımızın dini ne ise hiç sorgulamadan onu yaşayabilirdik ama elhamdulillah Rabbimiz bize yardım etti ve İnşaAllah bu yolun sonunda da kurtulanlardan oluruz...Amin

Sorularına gelince soru-cevap bölümünden girip Abdulmuizz Fida hocamıza sorularını yöneltebilirsin çünkü o sitemizin hocasıdır ve delilleriyle sorularını cevaplama çalışacaktır biiznillah...

Son olarak bu girdiğin yolda Allah yardımcın olsun diyorum. Tekrar hoşgeldin:)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam ve rahmatullah

Forumdan hayırlısı ile istifade edersiniz inş özel sorularınızı ümmü yasir abla ile konuşabilirsiniz ayrıca sormak istediğiz soruları Abdulmuizfida abinin kontrol unde ki bölüme açarsanız size yardımcı olacaktır inş

raaem Çevrimdışı

raaem

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Esselam wa Rahmetullahi wa Barakatuh hoş geldin

Forumda bir çok mesele önceden defalarca tebliğ edildi, edilmeye de devam ediliyor elhamdulillah. Bir meseleyi merak edersen sağ üstteki arama kutucuğuna yazıp inşeAllah bulabilirsin, Abdulmuizz ve Abdulhak hocalarımız Allah kendilerinden razı olsun delilleriyle birlikte yazıyor. Eğer bulamazsan Soru-Cevap bölümüne konu açıp sorabilirsin. Benim de ilk geldiğimde çok eksiğim vardı Elhamdulillah öğreniyorum.

Evet çok konuda cevaplar var ama aksine de cevaplar var o yüzden bazıların da net emin olamiyorum, birde Allah razı olsun çok uzun uzun anlatılıyor bir süre sonra irtibatım kopuyor :) yapı itibariyle

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet çok konuda cevaplar var ama aksine de cevaplar var o yüzden bazıların da net emin olamiyorum, birde Allah razı olsun çok uzun uzun anlatılıyor bir süre sonra irtibatım kopuyor :) yapı itibariyle
Sabredersen İnşeAllah öğrenirsin, lüzumu var ki uzun uzun anlatılıyor. Allah ilmini artırsın şimdiden.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam, sitemize hoş geldiniz. Umarım Rabbim niyetinizi hayırlı kılar ve bu niyet ile sizi hayırla karşılaştırır. Öncelikle sizden kullanıcı adınızı değiştirmenizi rica ediyorum. Anlamını bilmeden koyduğunuzu zannetmiyorum. Dolayısı ile anlamının sıkıntılı olduğunuda biliyorsunuzdur.

raaem Çevrimdışı

raaem

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam, sitemize hoş geldiniz. Umarım Rabbim niyetinizi hayırlı kılar ve bu niyet ile sizi hayırla karşılaştırır. Öncelikle sizden kullanıcı adınızı değiştirmenizi rica ediyorum. Anlamını bilmeden koyduğunuzu zannetmiyorum. Dolayısı ile anlamının sıkıntılı olduğunuda biliyorsunuzdur.

Neden sıkıntılı olduğunu anlamadım ? Tabi değiştiririm sorun yok

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Dikkat !!!

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Neden sıkıntılı olduğunu anlamadım ? Tabi değiştiririm sorun yok
Tanrı'nın karşılığı puttur. 'Tanrım' diye hitap edilirken put edinilen şeye seslenilir. Oysa biz bir olan Allah'a iman ediyoruz. Dolayısıyla O'na yaraşır bir şekilde ve O'nun isimleri ile hitap etmek zorundayız. Diğer dillerde ilah, put kelimelerini kullanmayız. Biz biliriz ki Rabbimizin kendine has isimleri vardır. Ve bütün isimlerine iman ederiz. Dolayısıyla O'na o isimler ile hitap ederiz.

A Çevrimdışı

Asiyya İslam

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bende çok tarikat, cemaat falan gezdim hep arayiş içindeydim. Hatta bir ara şii oldum falan :) . Samimi oldum ve anlamadığımı araştırmaktan korkmadım. Tarikatlerde cemaatler de aradığım şeyi bulamıyordum ve çok ağliyordum kalbim katı olmuş hiç etkilenmiyor diye. Elhamdülillah en son tevhid akidesini öğrendim meğer hep yanlış yerlerde arıyormuşum. Ben samimi olan ve samimi olarak sorgulayan araştıran bir kimsenin Allah in lütfü ile er geç tevhid akidesi ile tanışacağına, kabul edeceğine inanıyorum. Muhkem ayetleri hayatımıza uygulama konusunda samimi ve istikrarlı olursak Allah yardımcı olacaktır bilmediklerimizde de. Başta hep karşımda olan kız kardeşim ve ablam da artık akidelerinı düzelttiler elhamdülillah. Rabbim kalplerimizi islam üzere sabit kılsın. Hayırlı hakiki davetçiler olmayı bizlere nasip etsin inşaallah. Babam ve annem e de allah hidayet versin inşaallah dua edin kardeşler

raaem Çevrimdışı

raaem

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hepinizden allah razı olsun hoşbulduk, duacıyım tüm kardeşlerimize. Allah hidayet versin, hepimize ve bilerek bilmeyerek şirke girenlere, Allah kurtarsın onlarıda amin. Allah hidayeti rabbinden isteyenlere verir, şeyhinden isteyenler hüsranda.