Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yaratılmış Her Şey H.z. Allaha Muhtaçtır.

kalpteniman Çevrimdışı

kalpteniman

Üyeliği İptal Edildi
Banned
YARATILMIŞ HER ŞEY YARATANA MUHTAÇTIR.

EY yüceliğinin sonu olmayan ALLAHIMIZ siz öyle bir kudreti ilahisiniz ki, görünen her şey sizin sonsuz kudret ve azametinizin eserleri , melekler size muhtaç, cinler size muhtaç, insanlar size muhtaç , hayvanat size muhtaç ,bitkiler size muhtaç ve neticede bütün kainat size muhtaç.

Siz ebedi yaşayan, hayatı ve ölümü yaratan, kainatın tek bir sahibisiniz dilediğinizi cennete dilediğinizi cehenneme koymak sizin sonsuz kudret ve azametinizdedir

dilediğinizi şefkat ile dilediğinizi azap ile terbiye ediyorsunuz ey merhameti her yeri kuşatan ALLAHIMIZ

ne olur bizi şefkat ve merhametiniz ile terbiye ediniz imtihan etmeyiniz kendimize hiç güvenimiz yok tek umudumuz sizin sonsuz merhametiniz bizi dünyada, kabirde, mahşerde imtihana tabi tutmadan sonsuz merhametiniz ile geç kulum deyiniz işte size ahirete göçmeden yalvarıyorum

her şeyden haberdar olan siz şahit olduğunuz gibi, bizi takibe memur kıldığınız melekler de şahit olsun bu yazmayı nasip ettiğiniz dilekçemiz de bu günün belgesi olsun . yaratan sensin ey rabbim. Yaşatan sensin ey rabbim, öldüren sensin ey rabbim ,dirilten sensin ey rabbim , görünen her şeyleri sen yarattın ne mükemmel yaratmışsın ey rabbim , nereye baksam sanatına hayranım

ey rabbim, yarattığın eserlerinin karşısında sanatının sonsuz mükemmelliğini ğörünce sonsuz güç ve azametinizi övmek methetmek ve yüceltmekte aciz kalıyorum ancak şu kadar ki,sizin yüceliğinizin kudretinizin sonu yoktur

siz ezeli ve ebedisiniz .zatı alinize sonsuz hamdü senalar olsun ki, sizin ikram ettiğiniz ömür ile yaşıyorum, sizin ikram ettiğiniz rızıkları yiyor içiyorum , sizin nasip etmeniz ile Müslüman olarak dünyaya geldim ibadet yapabiliyorum, peygamberlerin en güzelini bize nasip ettiniz ona sonsuz salatı selamlar olsun

ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA VE NEBİYYİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED,

ey yüceliğinin sonu olmayan ALLAHIM inanıyorum ki, bu yazıları da senin ikram ettiğin nasibin ile yazıyorum inşallah vakit gelince bizi yanınıza aldığınız zaman bizden sonrakiler bu yazıyı okuyacaklar onların da aynı iman ile zatına kulluk yapmalarını nasip et bütün kalbim ile tasdik ederim ki, zatı alinize kulluk yapmak zatınızdan bize verilen en büyük şereftir bu şerefi bize ikram ettiğiniz için de size sonsuz hamdü senalar olsun

kainatın idare merkezi sizin idarenizde ne isterseniz o bir tek emriniz ile hemen oluverir yarattığınız bütün varlıklar size muhtaç siz ise hiçbir şeye muhtaç değilsiniz sizi seviyorum ey sonsuz yüce ALLAHIM . ne olur siz de bizi ve sevdiklerimizi sevin bu yazıları okuyanların günahlarını af edin hidayet verin akibetlerini hayırlı edin onları görünen görünmeyen tehlike ve belalardan muhafaza edin çünkü sizin her şeye gücünüz yeter

ey yüceliğinin sonu olmayan ALLAHIM bizi kendi halimize yalnız bırakma , biz çok zayıfız siz bizden kuvvetinizi çekerseniz biz perişan oluruz şeytan bize musallat olur imanımızı bozmak ister aklımıza çeşitli çirkin düşünceler sokar aklımızı karıştırır onun için sonsuz merhametinize sığınıyorum

bizi imansızlık felaketinden koruyun her çeşit hastalık ve kaza belalardan bizi ve sevdiklerimizi muhafaza edin. size olan inancımız ebedi olsun hiç bozulmasın itimadımız artsın hiçbir zaman eksilmesin .ayeti kerimende buyuruyorsun ki, EY İMAN EDENLER SABIR VE NAMAZ İLE ALLAHTAN YARDIM İSTEYİN MUHAKKAK Kİ, ALLAH SABREDENLERLE BERABERDİR bakara 22.

Ya Rabbelalemin biz de sizin gönderdiğiniz peygamber efendimizin ve getirdiği kuranı kerime inandık iman ettik öldükten sonra dirileceğimize hesaba çekileceğimize zatı alinizin bizi afedeceğinizi umut ederek yaşıyoruz ahirette bizleri af ve merhametiniz ile karşılayınız azabınızdan merhametinize sığınıyoruz işte herşeyden haberdar olan siz yücelerin sonsuz yücesi ALLAHIMIZ bizde sizin umut dolu emrinize uyduk sabır ve namaz ile sizden yardım istiyoruz ne olur yardımınızı bizden ve sevdiklerimizden ayrıca sevenlerimizden de esirgemeyin . amin....velhamdülillahi rabbil alemin...

Üst Ana Sayfa Alt