Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Yanık İçin Domuz Yağı Kullanmak Caiz midir?

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum , bir özbek kardeşin kolu yanmış kaynak makinası değiyor kemiğe kadar deliniyor , birisi domuz yağının çok faydalı olduğunu söyleyip getirmiş , kullanmanın caiz olmayacağı kanaatindeyim yinede delilleri ile bilgilendirirmisiniz , Allah hepimize hidayet versin mülafatını versin

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam

bulundugunuz yerde saglık kurulusu yok mu ?

Mekke'nin fethedildiği sene Peygamber (sav)'i Mekke'de işittim, şöyle buyuruyordu: "Cenab-ı Allah içki, ölmüş hayvan, domuz ve putun alım-satımını yasakladı." Bunun üzerine: "Ey Allah'ın Resulü "ölmüş hayvanların iç yağı hakkında ne buyurursunuz, zira onunla gemiler yağlanır, derilere sürülür, kandiller aydınlatılır" dendi. Cevaben: "O (nun satışı) haramdır" buyurdu ve ilave etti: "Allah Yahudilerin canını alsın. Allah onlara ölmüş hayvanların iç yağını haram kıldığı vakit bu yağı erittiler, sonra satıp parasını yediler."
Cabir r.a. rivayeti ile ; Buhari, Büyu 112, Meğazi 50; Müslim, Müsakat 71, (1581) Ebu Davud, Büyu 66, (3486) Tirmizi, Büyu 61, (1297) Nesai, Büyu' 93, (7, 309-310) İbnu Mace, Ticarat 11, (2167)

Peygamber (sav)'ı Kabe'nin yanında otururken gördüm. Bir ara başını semaya kaldırarak güldü ve şunu söyledi: "Allah Yahudilere lanet etsin, Allah Yahudilere lanet etsin, Allah Yahudilere lanet etsin! Allah onlara (ölmüş hayvanların) iç yağını yasaklamıştı tutup bunu sattılar ve parasını yediler. Halbuki Allah bir millete bir şeyin yenmesini haram etti mi, onun parasını da haram etti demektir."
İbnu Abbasın rivayeti ile; Ebu Davud, Büyu 66 (3488)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Balı deneyın orjınal cıcek balı ve beze surup tedavı olana kadar bu sekılde yapın en temız en guvenılırı bu.

Balı yaraya dokun daha sonra beze de dokun ve bunu 1 gunde yarım gunde tazeleyın umuyorum kı ALLAH ın ıznı ıle sıfa olur.
Lakın bır saglık kurulusunda sterilize olması ve herhangı bır hasarı kontrol ettırmekte fayda vardır.

Diger haram ıslerden uzak durun

Bobrek tası ıcın bıra ıcmek gıbı soyledıgın yontem gıbı yanı.
Bası haram olanın sonuda haramdır.

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Balı deneyın orjınal cıcek balı ve beze surup tedavı olana kadar bu sekılde yapın en temız en guvenılırı bu.

Balı yaraya dokun daha sonra beze de dokun ve bunu 1 gunde yarım gunde tazeleyın umuyorum kı ALLAH ın ıznı ıle sıfa olur.
Lakın bır saglık kurulusunda sterilize olması ve herhangı bır hasarı kontrol ettırmekte fayda vardır.

Diger haram ıslerden uzak durun

Bobrek tası ıcın bıra ıcmek gıbı soyledıgın yontem gıbı yanı.
Bası haram olanın sonuda haramdır.
cezakallahu hayran kesira jundullah ben de zaten caiz olmadığını söyledim , sizlerde delili ile zikrettiniz , gerisi onlara kalmış , şeytan bir şekilde kandırıyor insanları Allah hidayet versin

Üst Ana Sayfa Alt