Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yangınlar

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Büyük sıfırlama
Bill Gates
İklim Kontrolü
Nüfus Kontrolü
5G
Aşılar
Yangınlar
Oluşturulmuş kıtlıklar
Baskıcı despot yönetimler (güya demokratik ülkelerde)
Salgınlarla, yangınlarla, ekonomik çöküşle korkutulmuş, bastırılmış, ve kontrol altına alınmış halklar.

Yeni kurallar, yeni normaller, yeni dünya düzeni... Geldi geliyor.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Akhi bizler müslümanlarız elhamdulillah ve delillere bakmayı çok önemli görürüz.
Evvela bu videoda konuşan kim?kanal sahipleri kim?bill gatesin yangın başladığında türkiyede olduğuna,diğer saydığı kafirlerin Diyarbakır’da bir manastırda olduğuna vs ispatlarını göstermeden,sadece manastırdan bir kaç resim ve oranın tarihçesini anlatarak birşeyler ispatlamak cidden ama cidden biz müslümanları kesinlikle etkileyemez.
Şu devirde insan babasına bile güvenemezken biz ne idüğü belirsiz fasık mı yalancı mı dolandırıcı mı bilmediğimiz,delilsiz konuşan insanlara güvenemeyiz.demek istediğim bizler en ufak bir şeyde dahi delil ararken böyle meselelerde de titiz davranmalıyız.
mesela yukardaki instagramdan paylaşılan ve ümmü aişe ablanın buraya koyduğu videoda aynen öyle.4-5 tane afedersiniz züppe ormanda barutlu torpil buluyor.sanki kendi elleriyle koymuşlar gibi.ben nereden bileceğim o torpilleri bizzat onların oralara kendilerinin koymadığını???olur mu?vallahi de olur billahi de olur.bizler birbirimize daha güvenemezken neden Allah,kitap ,din tanımayanlara güveneceğiz?bizzat şahsen tanısak onların güvenilir olduğunu içimizden bir kaçımız bilse hadi neyse diyeceğim ama oda yoktur muhtemelen.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Akhi bizler müslümanlarız elhamdulillah ve delillere bakmayı çok önemli görürüz.
Evvela bu videoda konuşan kim?kanal sahipleri kim?bill gatesin yangın başladığında türkiyede olduğuna,diğer saydığı kafirlerin Diyarbakır’da bir manastırda olduğuna vs ispatlarını göstermeden,sadece manastırdan bir kaç resim ve oranın tarihçesini anlatarak birşeyler ispatlamak cidden ama cidden biz müslümanları kesinlikle etkileyemez.
Şu devirde insan babasına bile güvenemezken biz ne idüğü belirsiz fasık mı yalancı mı dolandırıcı mı bilmediğimiz,delilsiz konuşan insanlara güvenemeyiz.demek istediğim bizler en ufak bir şeyde dahi delil ararken böyle meselelerde de titiz davranmalıyız.
mesela yukardaki instagramdan paylaşılan ve ümmü aişe ablanın buraya koyduğu videoda aynen öyle.4-5 tane afedersiniz züppe ormanda barutlu torpil buluyor.sanki kendi elleriyle koymuşlar gibi.ben nereden bileceğim o torpilleri bizzat onların oralara kendilerinin koymadığını???olur mu?vallahi de olur billahi de olur.bizler birbirimize daha güvenemezken neden Allah,kitap ,din tanımayanlara güveneceğiz?bizzat şahsen tanısak onların güvenilir olduğunu içimizden bir kaçımız bilse hadi neyse diyeceğim ama oda yoktur muhtemelen.
Akhi haklısın, doğruluğunu teyid edebilecek vaziyette değilim. Aslında delili bilinmeyen bir iddia olduğunu yazacaktım ama zaten böyle şeylerin o kâfirlerden beklenebilir olması sebebiyle gerek duymadım.

Gerçek de olsa yalan da olsa, o kâfirlerin bu tür çirkeflikleri rahatlıkla yapabilecek olduklarını değiştirmez, yine bizim imanımızı da değiştirmez.

Yine de dediğin gibi, düşman da olsa doğru bilgiler ile hareket etmek daha sağlıklı olur.

CezâkAllahu hayran kesira akhi

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bill Gates'in Türkiyede olduğu zaten biliniyor:
Screenshot_20210804-011343_Samsung Internet.jpg

Diyarbakırla ilgili, orda yaşayan birinin yorumlarını okumuştum, bahsedilen bölgede hareketlilik var diyordu. Bunun dışında bilgim yok, araştırmadım. Ama tüm dünyadaki gelişmelere düz şekilde bakınca şeytanın pek güzel program yapıp, tıkır tıkır işlettiği görünüyor. Belki aralara sahte haberler de sıkıştırılmış olabilir ama çok eminim ki o haberleri sıkıştıranlar da yine onlar. "Bakın bu haber yanlış çıktı, öyleyse hepsi yanlış" diye düşündürtmek için. Bu sebeple, hiçbir ihtimali değerlendirmeden yabana atmamanızı tavsiye ederim. İnanmasanız dahi aklınızda tutun, çünkü ilerde görülen çokça şey, geçmişteki bilgileri tamamlıyor. İllumünati herşeyiyle sahnede.

Lazer tarzı bir silah, Türkiyenin de çalışmaları var.

Screenshot_20210804-010940_Samsung Internet.jpg

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı

Sizce benzin gibi birşey döke döke mi ilerlemişler, DEW denilen silah mı?
Yer Alanya'ymış. Bu görüntülerin açıklaması için "karşı ateş" diye bir yangın söndürme tekniğinden bahsediliyor. "İlerleyen yangın bu bölgeye ulaştığında yakacak bir şey bulamasın hesabı, kontrollü yangınmış" diyorlar. Mantıklı; eğer öyleyse inşaAllah kontrol altında tutabilmişlerdir, doğru kontrol edilemediğinde riskliymiş çünkü.

Bununla birlikte sadece bu çizgi hattının açıklaması olabilir bu; çıkarılan yangınların sebebi olarak görünen kişileri temize çıkarmaya yetmiyor.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bir video gördüm, yerde delik şeklinde çukurlar oluşmuş diyorlar (DEW eseri olduğu söyleniyor) Ancak video kalitesi berbat; o yüzden aktarılacak gibi değil doğrusu, delil olabilecek kadar kalite lazım.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahir zamanda olacak bır duman meselesi vardı su anda dunyada hemen hemen heryer yanıyor bu onun habercisi olabilirmi ?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ahir zamanda olacak bır duman meselesi vardı su anda dunyada hemen hemen heryer yanıyor bu onun habercisi olabilirmi ?
Deccalin elindeki ateşin su, suyun ateş olmasını da aşı ile bağdaştırıyorlar, doğrusu benziyor. Aynı şekilde Deccalin tek gözlü olması ve illuminati sembolü benzerliği de var. Depremler ve seller çoğalacak konusu ile şu haarp projeleri akla geliyor. Yani benziyor gerçekten, ne diyelim...

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çok katılıyorum ben çoğu şeyin sadece etki yaratmak (INFLUENCER) için yapıldığına inanıyorum. Komplo teorilerinin bile kafirler tarafından üretilip yayılıp dikkat dağıtmak için kullanıldığını düşünüyorum. Misal 11eylülün ABD’nin kendi icraatı olması komplo teorisi gibi. Bu teori körükleniyor neden? Müslümanların buna gücünün yetmeyeceğini düşündürmek için.
biri bu videoyu yolladı mesela ben halk konuşacağına yardım etsin deyince, açık bi kadın da geçiyor lütfen banlamayın yasağım yeni kalktı. Video bu. ben açıkçası bu insanların hepsinin fake bir görüntü vermek için toplandıklarını bile düşündüm çünkü yaptıkları çok saçma, koridor oluşturarak gelenlerin yolunu kesiyorlar yardım ediyormuş gibi gözükse de ve gelenlerin hiç yüzünde is izi falan yok. Tabi tepki çekmemek için fake olduğunu düşündüğümü söylemedim ama yine de gerçek olsa da saçma dedim yaptıkları.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
IMG_20210807_020646_894.jpg

Böyle bir bilgi gördüm, araştırmacı kardeşlerin dikkatine sunuyorum.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
IMG_20210807_022343_827.jpg

Screenshot_20210807-022225_Telegram.jpg

Bazı komplo teorileri vardır ki, başa gelene kadar gerçek olduğundan emin olamazsınız. İnanmak için tastamam net görmeyi bekleyebiliriz.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Savaş ve stratejileri, ev hanımı olan benim işim değil yahu, ahiler nerede şu işleri benden devralsa ) Birkaç kardeş Allah radı olsun bu konuda bilgili ve ilgili görünüyor ama geri kalanlar hala ya durumu anlamadı, ya da sessizlik yemini mi etti anlamadım ki... Ben mi fazla önemsiyorum acaba?

Yani gidip kahvaltıya börek falan hazırlasam daha iyi gibi, hiç değilse ev ahalisi mutlu olur. En nihayetinde üzerinde konuşulacak konular değil bunlar, besbelli. Öyle olsaydı, foruma her girdiğimde yeni bir gelişmenin haberi beni karşılıyor olurdu.

Ben de sussam mı ki?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Kaydırmalı gönderi

İşte herşeye burnunu sokmamak lazım, işi bilene bırakmazsan işi olacağı bu:

Tamam tamam, sustum...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunlar tum insanlığın ayarlarıyla oynuyorlar. insanlar birlik olmasın diyede çeşitli olaylarla dikkatlerini dağıtıyorlar gibime geliyor.
İnsanları önce fakirleştirip daha sonra para ile satın alıyorlar.
Onlara para verip çeşitli rollerde aktör olarak oynatıyorlar.

ALLAH bizi dunyalık menfaatler uğruna garip garip işlerin içinde olanlardan eylemesin ve bizi muhafaza eylesin.

Üst Ana Sayfa Alt