Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Veda

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum .

Bugun guzel duygularim uzerimde ve ozellikle son donem buna katki saglayan sevgili arkadaslarima Allah razi olsun demekle yazima baslamak istiyorum...

Eeeee benden standart mesaj beklemeyin. Biraz degisik olacak tabi ki, ben gibi =)) Ve giris bolumu yapmadan direk gelisme ve sonuca baglayacagim; uyariyorum ki, birden afallamayin =))

Bazi kardeslerimin mesajlarindan; isimlerini burada ve bundan sonra da tamamen kalbimde ve dilimde sakli tutacagim icin, izinlerini almadan alinti yapmakta sakinca gormuyorum.. (Istiyorlarsa; alintilarini sahiplenebilirler =))

"abla çok aktifsin ve insanın yüzünü güldürüyorsun,Rabbim de seni cennetinde güldürsün"

diyen kardesime; guzel dualari icin..

"kızma ama ben seni her zaman anlamıyorum ki :p ama yinede hoşuma gidiyor yani biraz sert dilli ama lafını çekinmeyen birisisin. Şahsen ben hiiiç takılmam sert diline"

diyen kardesime;samimiyeti, aciksozlulugu ve guveni icin..

"inşaallah yoktur bizde bir sorun.varsada dua et benim için."

diyen kardesime; alcak gonullulugu ve ondaki hatayi soyleme ihtimalim karisindaki bakis acisi icin..

"Üzüldüm gerçekten.. uzun zaman sonra forum canlanmıştı."

diyen (ara verisime uzulen) kardesime; beni bu ve yayinlamadigim hemen her mesajinda bolca onore ettigi icin..

"Kendin ilaç kullanıyorsun ama bir başkasına ilaç gibi geliyorsun" diyen kardeşime; bana ilaç gibi geldigi icin..

"Bildiğim birşey var ki; seninle yaşayan yaşlanmaz" diyen kardeşime; hayatima gercek anlamda girmeyi kabul edip, benim de yaşlanmamama sebep olacagi icin =)

................. (mesaji yayinlamiyorum)
diyen Yonetimdeki kardesime; desifrelerimi takdir ettigi, harcadigim emek ve zamanin degerini bilip Allah razi olsun'unu esirgemedigi icin..

Son olarak...

Uzun sure saklama huyum olmadigindan; mesajlarini silmis bulundugum ve alintilayamadigim iyi yurekli kardeslerime,

Ve bunlardan daha duygusal ve sahsi oldugundan, ozellikle alintilamadigim mesajlariyla; hakkimda guzel duygular besleyen ve bunlari da paylasarak yuzumde tebessum nedeni olan ve kalbimi isitan, bana deger veren ve deger katan tum kardeslerime...

Veda ve dua yazimdir..

Dilerim; hepiniz golgeleneceginiz cennet agaclari altinda olursunuz.. Hatta belki Allah'in buyuk lutfu ile, birbirimizi hislerimizden tanir, orada tum olumsuzluklardan arinmis olarak birbirimizi buluruz..

Diger tum kardeslerim icin de hayirlar dileyerek; foruma, ozel bir cok nedenden, bir sure (sinirsiz bir sure) ara verecegimi duyuruyorum.

Hepiniz Allah'a emanet olun..

@Ummu Aişe gelmene kadar bekleyemedim. Sen beni bulursun ;)

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Whatsapp Facebook instagram hacklenmiş…internette ciddi sıkıntılar var saatlerdir
Hacklenmeyi bilmem ama new yorkta facebook çalışanları bayadır corona dolayısıyla işe gitmediği için oldu diyordu bir haberde hatta muhabir new yorktan bildiriyordu. Bizim internette sıkıntı yok by arada. Ama türkiyede internette de sıkıntı var gibi twitler okudum. Bağlantılı mı bilmem. İslam-tr önlemini alsın bence yedek medek napıyorsanız işte @Abdulmuizz Fida

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Selamun aleykum .

Bugun guzel duygularim uzerimde ve ozellikle son donem buna katki saglayan sevgili arkadaslarima Allah razi olsun demekle yazima baslamak istiyorum...

Eeeee benden standart mesaj beklemeyin. Biraz degisik olacak tabi ki, ben gibi =)) Ve giris bolumu yapmadan direk gelisme ve sonuca baglayacagim; uyariyorum ki, birden afallamayin =))

Bazi kardeslerimin mesajlarindan; isimlerini burada ve bundan sonra da tamamen kalbimde ve dilimde sakli tutacagim icin, izinlerini almadan alinti yapmakta sakinca gormuyorum.. (Istiyorlarsa; alintilarini sahiplenebilirler =))

"abla çok aktifsin ve insanın yüzünü güldürüyorsun,Rabbim de seni cennetinde güldürsün"

"kızma ama ben seni her zaman anlamıyorum ki :p ama yinede hoşuma gidiyor yani biraz sert dilli ama lafını çekinmeyen birisisin. Şahsen ben hiiiç takılmam sert diline"

diyen kardesime; alcak gonullulugu ve ondaki hatayi soyleme ihtimalim karisindaki bakis acisi icin..

diyen (ara verisime uzulen) kardesime; beni bu ve yayinlamadigim hemen her mesajinda bolca onore ettigi icin..

"Kendin ilaç kullanıyorsun ama bir başkasına ilaç gibi geliyorsun" diyen kardeşime; bana ilaç gibi geldigi icin..

"Bildiğim birşey var ki; seninle yaşayan yaşlanmaz" diyen kardeşime; hayatima gercek anlamda girmeyi kabul edip, benim de yaşlanmamama sebep olacagi icin =)

diyen Yonetimdeki kardesime; desifrelerimi takdir ettigi, harcadigim emek ve zamanin degerini bilip Allah razi olsun'unu esirgemedigi icin..

Son olarak...

Uzun sure saklama huyum olmadigindan; mesajlarini silmis bulundugum ve alintilayamadigim iyi yurekli kardeslerime,

Ve bunlardan daha duygusal ve sahsi oldugundan, ozellikle alintilamadigim mesajlariyla; hakkimda guzel duygular besleyen ve bunlari da paylasarak yuzumde tebessum nedeni olan ve kalbimi isitan, bana deger veren ve deger katan tum kardeslerime...

Veda ve dua yazimdir..

Dilerim; hepiniz golgeleneceginiz cennet agaclari altinda olursunuz.. Hatta belki Allah'in buyuk lutfu ile, birbirimizi hislerimizden tanir, orada tum olumsuzluklardan arinmis olarak birbirimizi buluruz..

Diger tum kardeslerim icin de hayirlar dileyerek; foruma, ozel bir cok nedenden, bir sure (sinirsiz bir sure) ara verecegimi duyuruyorum.

Geleceğin günü bekliyorum inşaallah hayırla ablacım )

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Kararın hakkında hayırlı olsun kardeşim ve bir yandan: belki döner gelirsin yine inşaAllah, ben gibi )

Bazen insanların çeşitli sorunlardan ötürü dinlenmeye ihtiyacı oluyor, ama bunu kendi bilmiyor; "bir giderim, bir daha dönmem" diyor. Ama kendi kendine "nereye?" diye bi sorsa, burdaki din kardeşlerinin varlığından daha hayırlı bir yer pek kolay bulamayacaktır, onu o an düşünemiyor... Tabi bazı kardeşlerin hayır adına tüm sosyal alanlara çektiği seti de duymuşumdur, gıyaben duacılarıyım, herkese nasip olmaz bir güzellik. MaşaAllah diyorum onlara da.

En nihayetinde: hayırla kal kardeşim, tekraren hakkında hayırlı olsun, duaların için de amin ecmain.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum .

Son olarak...

Veda ve dua yazimdir..

Sormazlar mı sana Fe eyne tezhebun diye…
Buradaki müslüman kardeşlerimizle reelde olamasada bir cemaat olmaya fırsatlarımız variken neden gitmene gerek varki??evet hepimizin özel hayatlarıda var ve bir sürü sorumluluklarımız lakin günde bir defa yada iki güne bir kere de olsa burda müslümanlarla hasbuhal edebilmek,bir şeyler öğrenebilmek,yeri gelip dertleşebilmek bir fırsattır..

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razi olsun; tum mesaj ve tepkimeleriniz icin.

3 gun once; haylaz ogrenciler olarak (bir arkadasimla beraber), forumdan kisa bir uzaklastirma aldik =) Ama hangi ogretmenim bunu yapmissa, ellerine saglik..

Benim icin uzatma dakikalarimda ceza almak ilginc olmussa da; bir cok yonden, hayirlara vesile oldugunu soylemek isterim. Dolayisiyla; ilgili arkadasa, buradan davranisinin sonucunu bildirmek ve tekrar tesekkur etmek istedim.

Cezadan mutevellit, son 3 gunde gelen ozel mesajlarimin sadece uyarilarini gorebildigimi, bugun de (forumdaki veri kaybindan sonra) ben okuyamadan hepsinin silinmis oldugunu da soylemek istiyorum.

Kimlerden geldigini de bilmiyorum. Ancak boyle ustuste tevafuklar yasanmisken, belki de bazen bilmemek daha hayirli diyorum..

Demek ki durmamiz gereken noktada gercekten durmamiz gerekiyor.. Her yonden..

Bu yuzden; sizlerden de geri almaniz gereken zamana gitmenizi ve herseyi resetlemenizi rica ediyorum.. Soylenmemis sozler, kirilmamis kalpler oncesine..

Bu benim son olarak; ozellikle bazi arkadaslarimdan ricamdir..

Hepiniz guzel insanlarsiniz.
Ve Rabbime emanetsiniz.

Selamun aleykum.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allah razi olsun; tum mesaj ve tepkimeleriniz icin.

3 gun once; haylaz ogrenciler olarak (bir arkadasimla beraber), forumdan kisa bir uzaklastirma aldik =) Ama hangi ogretmenim bunu yapmissa, ellerine saglik..

Benim icin uzatma dakikalarimda ceza almak ilginc olmussa da; bir cok yonden, hayirlara vesile oldugunu soylemek isterim. Dolayisiyla; ilgili arkadasa, buradan davranisinin sonucunu bildirmek ve tekrar tesekkur etmek istedim.

Cezadan mutevellit, son 3 gunde gelen ozel mesajlarimin sadece uyarilarini gorebildigimi, bugun de (forumdaki veri kaybindan sonra) ben okuyamadan hepsinin silinmis oldugunu da soylemek istiyorum.

Kimlerden geldigini de bilmiyorum. Ancak boyle ustuste tevafuklar yasanmisken, belki de bazen bilmemek daha hayirli diyorum..

Demek ki durmamiz gereken noktada gercekten durmamiz gerekiyor.. Her yonden..

Bu yuzden; sizlerden de geri almaniz gereken zamana gitmenizi ve herseyi resetlemenizi rica ediyorum.. Soylenmemis sozler, kirilmamis kalpler oncesine..

Bu benim son olarak; ozellikle bazi arkadaslarimdan ricamdir..

Hepiniz guzel insanlarsiniz.
Ve Rabbime emanetsiniz.

Selamun aleykum.
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh
Kısa ve öz olarak ...
Gidecek durum yoktur, aksi takdirde ölene kadar seferi oluruz.
Üstelik sizin gibi bir kardeşimizin böylece hatta basitce forumu terk etmesi bana anlamsız ve hatalı bir karar olarak gelmekte.
Şahsen yanlış gördüğüm bu davranışı onaylamıyorum.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kısa ve öz olarak ...
Üstelik sizin gibi bir kardeşimizin böylece hatta basitce forumu terk etmesi bana anlamsız ve hatalı bir karar olarak gelmekte.

+1

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kısa ve öz olarak ...

"seferi olmak" biraz agir olmadi mi kardesim =)

Allah razi olsun ama, cunku ben sizi (ikinizi) cok iyi anladim..

O halde sizin de onaylayacaginiz sekilde,biraz zamana ihtiyacim var diyelim =)

Yoksa kaale alinmayacak seylere artik uzulmeye hic niyetim yok. Hersey olacagina variyormus zaten sonunda.

Allah'a emanet olun. Ara olsun, veda olmasin insAllah.