Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Uykuda İhtilam ve İbadetlerin Geçerliliǧi ?

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm....
Cuma gecesi ihtilam oldum ve kalkp gusul abdesti aldm ve uyudum.Uyurken tekrar şehvetli ruya gördüm ve tam meni çıkacakken engel oldum.Çıkmadıǧına emindim o yuzden yattm hemen ve bugün kokuyu duydm daha sonra iç çamaşıra baktm ve izi gördüm...
Bu arada aşure nedeniyle oruç tuttum c.tesi ve bugün ,namaz kıldm ,Kur-An okudum fakat bugn anladm cünüp olduǧumu aceba orucum ve namazlarm geçerli olmuş mudur?Günahı olur mu? Eger namaz ve oruç geçersizse kaza gerekir mi?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Meni (kokulu olarak) tazyikle çıkandır. Mezi ve Vedi'de koku olmaz. Sizin engel oldum demeniz, geç kalınmış bir eylem olduğunu çamaşırdaki izinden anlaşılıyor. Bu durumda namazlarınızı ve orucunuzu kaza etmeniz yerinde olur.

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Razı Olsun...
Bu oruç için sahura öyle istekli kalkıyordum ki...Bayramı heyecanla bekleyen çocuklar misali..Keşke o sabah farkına varsabilseydim.
Kasten yapmamış olsam bile Rabbime beni affetmesi ve ömrümde daha nice muharrem ve ramazanda oruç tutmayı nasip etmesini dileyecem..Şüphesiz O çok affedendir.
Selametle...

Üst Ana Sayfa Alt