Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üveys Zikri Yapılışı? Faziletleri? (delilsizce)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ben bunun kalemle yazildigini dusunmemistim ya.
Ilk aklima gelen Eminonun'den kina almis da yakmış zannetmistim.
Tasavvurumda kinayi bile nereden aldığını tayin etmisken, kalem olmasi sahsimi çok uzmustur.
Olmadi uveys, yakışmadı.

üveys2016 Çevrimdışı

üveys2016

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ÜVEYSÎ OLMAK ÖYLE YÜKSEK BİR MERTEBEDİR Kİ, O DERECEYE ULAŞMAK PEK ENDER OLUR.

(SEYYİD ABDÜLHAKÎM ARVÂSÎ)

BÜYÜKLERDEN ÇOĞU ÜVEYSÎLİK YOLUYLA YÜKSELDİLER.

(ABDÜLHAK-I DEHLEVÎ)

ŞERİAT VE TARİKAT EHLİ MARİFET EHLİNİN YAŞADIKLARINI YAŞAYAMAZ

(AHMET YESEVİ HZ)

“Şunu bil ki, üveysiler denilen bir zümre vardır.

Bu makam o kadar ulu ve yücedir ki, kolay kolay kimseyi oraya ulaştırmazlar.

(Feridüddin Attar HZ)

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

(ABDÜLHAK-I DEHLEVÎ)

(AHMET YESEVİ HZ)

(Feridüddin Attar HZ)
Kurban önce sorulara cevab ver

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

(ABDÜLHAK-I DEHLEVÎ)

(AHMET YESEVİ HZ)

(Feridüddin Attar HZ)

Sevgili uveys 2016, sitenizden ilham alarak bende,şahsın ve diğer uveysi arkadaslarina sanal bir mektup yazayim.
Say ki ziyaretçi defterinize yazmış olayim.

Kafam üçyüz beş yüz ,bir yandan sinavlara çalışırken bir yandan da foruma goze atiyorum sayin 2016 üvey kardesim.yazdiklarina bakiyorum, bakiyorum da bir sey göremiyorum.
Diyorum ki" amaaan boşver, yorum yapsan ne yapmasan ne" sonra yine kendime yenik düşüyor an itibariyle yaziyorum.

Madem bu yolu benimsedin, bari yolunda ciddi ol. Dandirik siteniz icinde de bari elle tutulur bir sey olsa,yazmış yazmış yollamissiniz.

7 aralık 2015 de ilk kez uveysiligi duyduğumda bu foruma gelip bu konu hakkinda soru sordum. Allah razi olsun, Abdulmuizz hoca da cevapladi.
Aldim kabul ettim.

Sonra gerek cevap icin de gerekse merakli bunyemden dolayi tarikatlari ve dahi derviş ceyizlerini tarumar ederken,sizin reklamini yaptığıniz cakma uveysilik hakkinda doğru dürüst eser miktar bir sey bilmediğinizi haddim olmayarak soylemek isterim.
Bir seyler yapıyorsunuz da ne yaptığıniz hakkinda zikriniz var fikriniz yok.

Bak sana mukellef bir yontem sunuyorum, iyi dinle. Gerçekten kiyak geçiyorum.

Turkiye deki tarikatları gözünün önüne bir getir.
Haci Bayram Veli den, bayramiyye, celvetiye, bedeviyye, bektasiyye,halvetiyye, cerrahi, nasuhi,sunbuli, sabani, kadiriyye, mevleviyye,naskibendiye,rufaiyye,sadiyye,sazeli vs eksik yazmis olabilirim, "Veysel Karani"hangi kolun ilgi alakasi olmuş ( bazisinin olmus bazisinin olmamis ) guzelce bir arastir.
Hirka dan tut da , taç, kemer ne bilim habbe,palheng , keçeli yemeni vs vs arastirdikca karsina cikar, bazilari ile hepsiyle değil bağlantı kurulmuş bunlari da bir ayikla.

Zikirmatikle tesbih arasında bir sörç yap,
Mühür neymis nerden gelmiş, vurulmasi hangi olay ile baglantili imis sag ayak sol ayak uzerine(ipucu) neden konmuş bunlari da oku bir ele.

ÇOK SASIRACAKSIN!

Ev-araba- belediye reisligi vaad edeceğinize, bir bakin ya hu?

Sana sorulan suallere cevap vermediğin/veremedigin gibi,bari yol benimsediğin olayin harbiden ne olduğunu bir bil /bilin.

Direk su an aklima gelmeyen arastirmacilarin kitaplarina da bakin. Elin Ingilizi bile kitap yazmis.

Bakin bakalim ne neymiş,sizin cep boy kofti uveysi tanitimi ile adamlarin yazdiklari uveysilik neymiş.

Elalemi bize guldurtmeyin ya.

Sonra ben mehdiyim galiba diye nevren donuyorsunuz.

Allah hepimize yardim etsin.

Ü Çevrimdışı

Üveys Afelya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm arkadaşlar
hem maddi hem manevi biçok sıkıntınıza karşı çekeceğiniz bir zikir var, hatta uzun yıllar çocuğu olmayan bi yakınımın zikre başladıktan yaklaşık 2 ay sonra sonra çocuğu oldu, kimi asabiyetinden kimi işsizliğinden kurtuldu,denemekle kaybedicek bişeyiniz yok ama kazanacağınız çok şey var,deneyenler zaten bize Allah razı olsun diyecekler:
ZİKİR NASIL YAPILIR?

Hazırlık :

1- Sessiz olmalıdır.. (Yüksek sesle değil, kendi duyacağın kadar sesle olmalı...)
2- Yalnız olunmalı.. (Burada maksat kalbin Hakk ile başbaşa olmasıdır.)
3- Kimin huzurunda olduğunu unutmadan edepli terbiyeli olunmalı..
4- Mutlaka abdestli olunmalı ve mümkünse kıbleye dönük olmalı..
5- Mutlaka şu saatte yapılacak diye bi saat belirtilmez ama yatarken ve sabah namazının öncesi ya da sonraları en uygun zamanlardır, herkesin uykuda olduğu bir zamanda Rabbimiz “ kulum herkes gaflette iken Beni ve Resûlümü andı” der ve zikir sahibini çok sever...

Bir gündüzün aydınlığında bir de akşamın karanlığında olmak üzere günde 2 kere yapılmalı.

Zikrin Yapılışı :

1-) Euzü besmele çekilecek; => 100 adet -TEVBE ESTAĞFURULLAH- çekilecek, sonunda Amin denilecek.

2-) Euzü besmele veya Besmele çekmeden; => En az 132 adet (istediğin kadar çoğalt) -SÂLÂTI ŞERİF - çekilecek (İnternette 2000 çeşit sâlavat var dilediğini seç ama Allahümme ile başlayan uzunlardan olsun..Örnek : ALLAHÜMME SALLİ ÂLÂ SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ÂLÂ ÂLİHİ VE SAHBİHİ VESSELLİM)

3-) Euzü besmele çekip önce 11 adet -İHLAS- suresi (aralarda Besmele çekerek) ve yine Euzü besmele çekip 1 adet -FATİHA- suresi okunacak ve Amin denilip şöyle dua edilecek;

-Allah’ım! Senin rızan ve izninle okuduğum bu duaların ve Sâlât-ı Şeriflerin sevaplarını;

Şanlı Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) Efendimize ve onun ehlibeytine, yüce ailesine, ashabına, akrabalarına, dostlarına, gelmiş geçmiş tüm peygamberlerimize, tüm şehitlerimize, bizlere ders veren öğretmenlerimize, onların hocalarına, himmet eden sultanlara ve tüm mübârek salih ve saliha kullarının ve tüm sevdiklerinin ruhlarına hediye ettim , (Dikkat sonunda bağışladım değil Hediye Ettim denilecek, çünkü bizler Rabbimiz katında derecesi yüksek kullara Bağış yapamayız.)

kabul buyur Ya Rabbim! Amin...

4-) Sonra Euzü besmele çekilecek; => En az 100 adet (istediğin kadar çoğalt) -LÂ İLÂHE İLLALLAH- denilecek,

***NOT : Çoğaltmalar dışında zikre hiç bir ekleme (esma, dua, tesbih vs) yapılmamalıdır, bayanların özel günleri de dahil olmak üzere hiç ara verilmeden hergün yapılmalıdır, ayrıca zikri bitirdikten sonra 3 İhlas ve 1 Fatiha da okunmayacaktır...***

Allah'a emanet olun..

Yönetici Notu:

Yeni Üveysi üyemizin mesajı, mevcut konuya taşındı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm arkadaşlar
hem maddi hem manevi biçok sıkıntınıza karşı çekeceğiniz bir zikir var, hatta uzun yıllar çocuğu olmayan bi yakınımın zikre başladıktan yaklaşık 2 ay sonra sonra çocuğu oldu, kimi asabiyetinden kimi işsizliğinden kurtuldu,denemekle kaybedicek bişeyiniz yok ama kazanacağınız çok şey var,deneyenler zaten bize Allah razı olsun diyecekler:
ZİKİR NASIL YAPILIR?

Hazırlık :

1- Sessiz olmalıdır.. (Yüksek sesle değil, kendi duyacağın kadar sesle olmalı...)
2- Yalnız olunmalı.. (Burada maksat kalbin Hakk ile başbaşa olmasıdır.)
3- Kimin huzurunda olduğunu unutmadan edepli terbiyeli olunmalı..
4- Mutlaka abdestli olunmalı ve mümkünse kıbleye dönük olmalı..
5- Mutlaka şu saatte yapılacak diye bi saat belirtilmez ama yatarken ve sabah namazının öncesi ya da sonraları en uygun zamanlardır, herkesin uykuda olduğu bir zamanda Rabbimiz “ kulum herkes gaflette iken Beni ve Resûlümü andı” der ve zikir sahibini çok sever...

Bir gündüzün aydınlığında bir de akşamın karanlığında olmak üzere günde 2 kere yapılmalı.

Zikrin Yapılışı :

1-) Euzü besmele çekilecek; => 100 adet -TEVBE ESTAĞFURULLAH- çekilecek, sonunda Amin denilecek.

2-) Euzü besmele veya Besmele çekmeden; => En az 132 adet (istediğin kadar çoğalt) -SÂLÂTI ŞERİF - çekilecek (İnternette 2000 çeşit sâlavat var dilediğini seç ama Allahümme ile başlayan uzunlardan olsun..Örnek : ALLAHÜMME SALLİ ÂLÂ SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ÂLÂ ÂLİHİ VE SAHBİHİ VESSELLİM)

3-) Euzü besmele çekip önce 11 adet -İHLAS- suresi (aralarda Besmele çekerek) ve yine Euzü besmele çekip 1 adet -FATİHA- suresi okunacak ve Amin denilip şöyle dua edilecek;

-Allah’ım! Senin rızan ve izninle okuduğum bu duaların ve Sâlât-ı Şeriflerin sevaplarını;

Şanlı Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) Efendimize ve onun ehlibeytine, yüce ailesine, ashabına, akrabalarına, dostlarına, gelmiş geçmiş tüm peygamberlerimize, tüm şehitlerimize, bizlere ders veren öğretmenlerimize, onların hocalarına, himmet eden sultanlara ve tüm mübârek salih ve saliha kullarının ve tüm sevdiklerinin ruhlarına hediye ettim , (Dikkat sonunda bağışladım değil Hediye Ettim denilecek, çünkü bizler Rabbimiz katında derecesi yüksek kullara Bağış yapamayız.)

kabul buyur Ya Rabbim! Amin...

4-) Sonra Euzü besmele çekilecek; => En az 100 adet (istediğin kadar çoğalt) -LÂ İLÂHE İLLALLAH- denilecek,

***NOT : Çoğaltmalar dışında zikre hiç bir ekleme (esma, dua, tesbih vs) yapılmamalıdır, bayanların özel günleri de dahil olmak üzere hiç ara verilmeden hergün yapılmalıdır, ayrıca zikri bitirdikten sonra 3 İhlas ve 1 Fatiha da okunmayacaktır...***

Allah'a emanet olun..

Bu kimin sünneti?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Cahil Sapıkların başucu kitabı :)

Son düzenleme:
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet benzedi.

Bu yüzden iki Üveysi üyemiz birden, tek konuda üveysiliğin delillerini bize açıklasınlar diye yeni mesajları da bu konuya taşıdım.

Üveys Afelya buyrun:

Evet, Peygamberimizin (sallallahu aleyhi ve sellem) sünnetinden delilleri bekliyoruz.
İki uveysi de ayni sahis gibi duruyor :)

Tebessum ediyorum :)
Bir zamanlar mantik diye birsey yutturuyolardi okullarda o varsa bu yokmuydu neydi o gibi geliyor bana
Uveysler kardestirler :) kendileri ayri bir tarikat sanirim
bizim tarikatimizde uveysler yok
Kimler var peki
En basta rasulallah basimiz
Ashab vucudumuzdur.
Otesi yok yok hala neden savunuyorlar garip seyleri
ALLAH dostunun alameti konustugunda ALLAH a gore rasulallah a gore konusur buna birsey ekleyip cikarmaz onlar ne diyorsa o dur.
Velhasil bu insanlara ne olduda bu hale geldik biz oysa din tastamam birseye ihtiyaci yok tek olmasi gereken bu ugurda yasayacak ve olecek insanlardir.
Bu kardeslere ALLAH dogru yolu gostersin hidayet versin. Amin

Ü Çevrimdışı

Üveys Afelya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum öncelikle

size sunu söyliyim ben sizlerden din konusunda daha cahilim çünkü allahın anılmadığıbi evde büyüdüm bu yüzden bende sizin gibi tepki verirdim biçok sünnet ve kuranı biliyorsunuz,benim bilgim çok olmadığı için KAYBEDECEK BİŞEYİM YOK NASILSA VE ZİKRİN İÇERİĞİNE BAKARSANIZ tövbe estagfurullah,la ilahe illallah ve salavattan oluşuyor,bunları küçük çocuklar bile biliyo yani anlaşılmayan güvenilmez tereddüte düşüren arapça tesbihler yok o yüzden güvendim sonuçta bilgisiz de olsak cinlerle rahmani olanı ayırabilecek kadar insandım ve başladım zikre,çünkü derdim lutuflar yaşamak tarikate girmek yada kerametler görmek değildi sadece tek bi kelimeyi cımbızla cektim yazılanlardan : HUZUR...huzur versin başka bişey istemem dedim,kolayıma da gelmişti bu zikir çünkü namaz bile kılmaktan sure bilmekten bihaberdim...
sonra ne mi oldu Rabbim başta kokular ve salih rüyalar olmak üzere bisürü lutuf verdi bana,bu verilen lutuflar karsısında o kadar şükürde ve hamdda kullukta kendinizi aciz hissediyorsunuzki hemen 5 vakit namaza başladım gece gündüz demeden 30 yıllık açığımı deli gibi kapatmaya çalışıyordum sonra umreye gitmek nasip oldu kapandım,dinsiz ailem dışladı tabi beni,sonra sırf acıdıklarından görmezden gelmeye başladılar allah aşkımı...ben bunları siz inansanız da inanmasanız da yaşadım...

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Selamun aleykum öncelikle

size sunu söyliyim ben sizlerden din konusunda daha cahilim çünkü allahın anılmadığıbi evde büyüdüm bu yüzden bende sizin gibi tepki verirdim biçok sünnet ve kuranı biliyorsunuz,benim bilgim çok olmadığı için KAYBEDECEK BİŞEYİM YOK NASILSA VE ZİKRİN İÇERİĞİNE BAKARSANIZ tövbe estagfurullah,la ilahe illallah ve salavattan oluşuyor,bunları küçük çocuklar bile biliyo yani anlaşılmayan güvenilmez tereddüte düşüren arapça tesbihler yok o yüzden güvendim sonuçta bilgisiz de olsak cinlerle rahmani olanı ayırabilecek kadar insandım ve başladım zikre,çünkü derdim lutuflar yaşamak tarikate girmek yada kerametler görmek değildi sadece tek bi kelimeyi cımbızla cektim yazılanlardan : HUZUR...huzur versin başka bişey istemem dedim,kolayıma da gelmişti bu zikir çünkü namaz bile kılmaktan sure bilmekten bihaberdim...
sonra ne mi oldu Rabbim başta kokular ve salih rüyalar olmak üzere bisürü lutuf verdi bana,bu verilen lutuflar karsısında o kadar şükürde ve hamdda kullukta kendinizi aciz hissediyorsunuzki hemen 5 vakit namaza başladım gece gündüz demeden 30 yıllık açığımı deli gibi kapatmaya çalışıyordum sonra umreye gitmek nasip oldu kapandım,dinsiz ailem dışladı tabi beni,sonra sırf acıdıklarından görmezden gelmeye başladılar allah aşkımı...ben bunları siz inansanız da inanmasanız da yaşadım...

Aleykum selam kardeşim, yaşamışsınızdır bir şey demiyoruz. Ancak bir insan bir şeye canı gönülden inanıp teslim olduğunda, o şey ister istemez hayatında güzel sonuçlar doğurabilir. Ama bu, o yapılan şeyin doğru olduğu anlamına gelmez.

Sizlerin aktardığı zikirlerde la ilahe ilallah, salavat gibi İslam'dan olan şeyler var. Bunlar yanlış değil. Ama mesela salavatda en az 132 sayısını veya 1 Fatiha 11 İhlas okumak gerektiğini, tesbihat bitince başka hiç bir şey okumamak gerektiğini vs neye bağlayarak öne sürüyorsunuz? Kısaca bu kalıpları nereden buldunuz? Sünnette var olan bir şey mi bunlar? Sünnette yoksa, neden yapıyorsunuz, sünnette olanlar sizlere yetmiyor mu? Allah -haşa- bu dini eksik mi bıraktı ki, Rasulünün (sallallahu aleyhi ve sellem) sünnetinde olanlarla yetinmeyip, onun yerine bunları öne sürüyorsunuz?

Bu söylediklerimi düşünecek olursanız inşallah neden karşı çıktığımızı anlarsınız.

Kısaca Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) sünnetiyle bizlere neyi ne kadar yapmamız gerektiğini göstermiştir. Ve bizler Rasulullah'ın sünnetinin, bir müslümana tamamıyla yeterli olduğuna inanan müslümanlar olarak dinde başka yol aramayız. İnşallah siz bu dediklerimi düşünün, dinde samimi olan her insan, ne dediğimi inşallah anlayacaktır.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam Heh şoyle kardesim sadede gelelim birincisi sen o soyledigin seyleri ovuyorsun biz ise herseyin sahibi olan ALLAH i hamd ve tesbih ediyoruz.
ALLAH sana guzel seyler nasib ediyorsa kerameti icinde beliren sadakat ve samimi olusundur.
Peygamberin ve ashabin yapmadiginda keramet ariyorsan onu birakinca gene kufre girecegini zannedeceksin oysa oyle degil !
İnsan kufre nasil doner iyi hal uzere olan durumundan cikip kotu hale yoneldigi zaman
Bunun icin bu tarz seyleri rasulallah yasaklamistir
kendine guvenemessin sonra herseyi o yaptigin garip seylerden gorup onu sana nasip eden gercekten benim rabbim diyemessin ve ni tekimde herseyi onun vesile ettigini soyleyip bidat ehli gibi Allah bana bunlar sayesinde verdi diye konusursun.oysaki isteyene namaz kilip ona itaat edene her daim vermistir. Ne istediyse hatta kafirlere bile veriyor o zaman onlarda bu zikri yapiyor :)
Dogrulari ogrenmek istiyorsan buradayiz biz bize gelenide ben ogrenmek istiyorum dogrusunu diyenide edeple hic reddetmedik :)

üveys2016 Çevrimdışı

üveys2016

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam kardeşim, yaşamışsınızdır bir şey demiyoruz. Ancak bir insan bir şeye canı gönülden inanıp teslim olduğunda, o şey ister istemez hayatında güzel sonuçlar doğurabilir. Ama bu, o yapılan şeyin doğru olduğu anlamına gelmez.

Sizlerin aktardığı zikirlerde la ilahe ilallah, salavat gibi İslam'dan olan şeyler var. Bunlar yanlış değil. Ama mesela salavatda en az 132 sayısını veya 1 Fatiha 11 İhlas okumak gerektiğini, tesbihat bitince başka hiç bir şey okumamak gerektiğini vs neye bağlayarak öne sürüyorsunuz? Kısaca bu kalıpları nereden buldunuz? Sünnette var olan bir şey mi bunlar? Sünnette yoksa, neden yapıyorsunuz, sünnette olanlar sizlere yetmiyor mu? Allah -haşa- bu dini eksik mi bıraktı ki, Rasulünün (sallallahu aleyhi ve sellem) sünnetinde olanlarla yetinmeyip, onun yerine bunları öne sürüyorsunuz?

Bu söylediklerimi düşünecek olursanız inşallah neden karşı çıktığımızı anlarsınız.

Kısaca Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) sünnetiyle bizlere neyi ne kadar yapmamız gerektiğini göstermiştir. Ve bizler Rasulullah'ın sünnetinin, bir müslümana tamamıyla yeterli olduğuna inanan müslümanlar olarak dinde başka yol aramayız. İnşallah siz bu dediklerimi düşünün, dinde samimi olan her insan, ne dediğimi inşallah anlayacaktır.

www. veyselkarane.com üveys zikrini anlatan site günümüzde üveys zikri nasıl aşıkar oldu? günümüze kadar hep gizli şekilde geliyordu açıklayalım anlamayan yine anlamaz anlayanda zaten zikri yapıp yaşıyor Hızır As ın Muharrem Karabay isimli kişiye bildirip 03.03.2013 tarıhınde veysel karane hz lerınınde eyup camıınde Muharrem karabaya zikri yayma gorevı vermesıyle yayılmaya basladı suan yaklasık 5 bın kadar uveys var ınsanarın bu zıkrı yapması kolay degıl Allah herkesı bu zıkre sokmuyor. zıkrın bu sekılde olmasının nedenı bu sekılde bıldırılmesınden dolayı bızler bu zıkırle yasadıklarımızı delıl olarak tutuyoruz. 132 salavat edepten dolayı peygamberımızın Ahmet ısmının ebced degerı 132 dır bu yuzden en az 132 salavat okunur(en az). gun boyu tevhıd ıle ınsanlar yanlıs bırsey yasamazlar ınsanların asıl yasam amacı tevhıd gunumuze kadar gelen 124 bın peygamberınde asıl amacı tevhıddı burda 11 ıhlas + 1 fatıha ıle hedıye edılınce zıkrın gucu artıyor daha etkılı oluyor ılerleyen yıllarda dahada bellı olacak uveysler ve uveys zıkrıne laf atanlar arasındakı ucurum

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Subhanallah, ilk yazının zikir sayesinde yaşanacaklarla ilgili kısmını da yeni okudum:

(ABDÜLHAK-I DEHLEVÎ)

''ŞERİAT VE TARİKAT EHLİ MARİFET EHLİNİN YAŞADIKLARINI YAŞAYAMAZ''.
(AHMET YESEVİ HZ)

FAYDALARI:

· TARİFİ İMKANSIZ HUZUR VERİLİR.

· MADDİ-MANEVİ SORUNLAR KOLAYCACIK ÇÖZÜLÜR.

· TÜM SIKINTILARINIZDAN KURTULURSUNUZ, DEVAM EDEN SIKINTILARINIZDA DA MUTLU SON YAKINDIR.

· SİZ VE SEVDİKLERİNİZ KORUMA ALTINA ALINMIŞ OLUR.

· ALLAHI VE RESULU GERÇEKTEN SEVMEYİ ÖĞRENİRSİNİZ.

· İBADETLER KOLAY HALE GELMEYE BAŞLAR.

· KÖTÜ ALIŞKANLIKLARINIZ VARSA ALINIR.

· RAHMANİ KOKULAR VERİLİR (CENNETEKİ MİSK DAĞINDAN).

· TECELLİLER YAŞARSINIZ.

· SALİH RÜYALAR BAŞLAR(GERÇEK).

· TÜM KORKULARINIZ ALINIR. KORKUSUZ OLURSUNUZ.

· NAMAZ KILMIYORSANIZ BİLE BU ZİKRE BAŞLAYIN, ALLAH NAMAZADA BAŞLATIR.

· TÜM ÜVEYSLER MUTLAKA HIZIR AS İLE KARŞILAŞIR, GÖZLERİ KAHKAHA ATAR GİBİDİR.

· HASTALIKLARINIZ SİZDEN ALINIR, MANEVİ AMELİYAT YAPILIR. (EN ZOR HASTALIKLAR BİLE ALINIR)

· SİZİ HİÇ GİTMEDİĞİNİZ YERLERDE GÖRÜRLER, GİTMEDİM DEMEYİN.(RUHUNUZ ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜ)

· AYAK TIRNAKLARINIZA SIDDIKLIK MÜHRÜ VURULUR. (YATAY VEYA DİKEY ŞEKİLDE ÇİZİK)

· VÜCUDA DÖVME GİBİ ALLAH DAMGA VURUR.(RAHMANİ MÜHÜR)

· SİZE ÖZEL SIR AYET VERİLİR(İSMİ AZAM).

· SABÜKÜN OLUNUZ YANİ ZİKRİ YAYINIZ.

· VEFAT ETMİŞ VEYA YAŞAYAN EVLİYALARDAN MANEVİ ÖĞRETMENLERİNİZ OLUR.(RUHUNUZ SİZ UYURKEN DERS ALMAYA GİDER, DERSİ AKLINIZ DEĞİL RUHUNUZ ALIR, ZAMANLA ANLARSINIZ)

· MARİFET MAKAMININ SONLARINA DOĞRU MANEVİ ÖĞRETMENİNİZ ARTIK HZ. MUHAMMED (SAV) OLUR.

· MARİFETİN SONUNDA YÜCE ALLAHIN CEMALİ GÖRÜLÜR.(ADN CENNETİNİN TAPUSU)

· MARİFETİ BİTİREN KİŞİYE GERÇEK HAYATTA EV VEYA ARABA VERİR.

· EV VERİLEN KİŞİ: ZİKRİ SEVDİKLERİN HARİÇ KİMSEYE VERME, RABBİNE YÖNEL SADECE.

· ARABA VERİLEN KİŞİ:ZİKRİ YAYMAKLA GÖREVLİDİR. ÖRNEĞİN:BELEDİYE REİSLİĞİ VERİLEBİLİR.

· ZİKRE BAŞLAYAN MARİFETTEDİR, ŞEBİ ARUZ BİTİNCE HAKİKAT BAŞLAR, HAKİKATİ BİTİREN EVLİYA OLUR.

· MARİFETTE NEFSİNİZ HAYVANİDİR. HAKİKATE GEÇİNCE İNSANİ. HAKİKAT BİTİNCE NURANİ OLUR.

KURALLAR

ü ABDESTLİ YAPILIR (BAYANLAR ÖZEL GÜNLERİNDE DE DEVAM EDECEKLER)

ü ÖMÜR BOYU, HERGÜN YAPMAYA ÇALIŞIN, HERŞEYİ İLK GÜNDEN BEKLEMEYİN, SABIRLI OLUN.

ü UNUTMAYIN Kİ EN BÜYÜK LÜTUF YÜCE ALLAH'I(CC) ZİKREDEBİLMEKTİR.

ü GÜNBOYU HER SANİYE TEVHİDE DEVAM EDİYORUZ. YAPTIĞIMIZ KADAR YOL GİDERİZ. (KALP ZİKRİ)

ü AŞK-I ÜVEYSİ KİTABINI İNTERNETTEN ÜCRETSİZ İNDİRİP KESİNLİKLE OKUYUNUZ.

ü GÜNDE 2 KERE YAPILIR, SAATİ FARK ETMEZ, SABAH-AKŞAM DAHA İYİDİR.

YAPILIŞI: (SIRASIYLA):

1)
EUZUBİLLAHİMİNEŞŞEYTANİRRACİYM BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİYM (1 KERE)

2) 100 KERE ''TEVBE ESTAĞFİRULLAH'' (SAYI SABİT)

3) EN AZ 132 SALAVAT ''ÖRNEĞİN: ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMED''

(İSTEDİĞİNİZ SALAVAT OLUR, SAYIYI ARTTIRMANIZ YARARINIZA OLUR, BAŞINDA BESMELE YOK)

4) 11 İHLAS + 1 FATİHA OKUNUR (HER SURENİN BAŞINDA BESMELE VAR)

5) HEDİYE: ALLAHIM OKUDUĞUM SURELERİN VE SALAVATLARIN SEVABINI HZ. MUHAMMED (SAV) E, ASHABINA, SAHABELERE, EHLİ BEYTE, YÜCE ALİSİNE, HİMMET EDEN SULTANLARA, DERS VEREN HOCALARIMIZA VE ONLARIN HOCALARININ RUHLARINA, HIZIR AS VE SEVDİĞİ EVLİYALARIN RUHLARINA, VEYSEL KARANE YE, TÜM ÜVEYSLERE, ŞEHİDLERE, SIDDIKLARA, SALİHLERE, ARİFLERE, GEÇMİŞ PEYGAMBERLERE, EVLİYALARA, ANAMA, BABAMA, KARDEŞİME, SEVDİKLERİME HEDİYE ETTİM AMİN.

6) EUZUBİLLAHİMİNEŞŞEYTANİRRACİYM BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİYM (1 KERE)

7) EN AZ 100 KERE ''LA İLAHE İLLALLAH'' SAYIYI ARTTIRMANIZ YARARINIZA OLUR.

BİTTİ BU KADAR BASİT GÜN İÇİNDE TEVHİDE-SALAVATA DEVAM EDİN SAĞLAM YOL ALIRSINIZ SAYIYI ARTIRIN İÇİNİZDEN DIŞINIZDAN FARKETMEZ.

ZİKRİN BASİTLİĞİ VE GÜZELLİĞİ YANLIŞ BİRŞEY YAŞAMAYACAĞINIZIN GARANTİSİDİR.

YAŞA VE GÖR...

GÜN BOYU TEVHİDE DEVAM EDİYORUZ BİNLERCE TEVHİD HİÇTE AZ DEĞİL

(CUMA-10) “ALLAH’I ÇOK ZİKREDİN Kİ KURTULASINIZ”.

BU ZİKRİ HERKES YAPABİLİR...

DAHA DETAYLI VİDEO:

-WWW.VEYSELKARANE.COM==>ZİYARETÇİ DEFTERİNDE DİĞER ÜVEYSLERİN YAŞADIKLARINI OKUYUN.

YAŞA VE GÖR...

TÜM ÜVEYSLER MUTLAKA HIZIR AS İLE KARŞILAŞIR, GÖZLERİ KAHKAHA ATAR GİBİDİR.

Hızır As ın Muharrem Karabay isimli kişiye bildirip 03.03.2013 tarıhınde veysel karane hz lerınınde eyup camıınde Muharrem karabaya zikri yayma gorevı vermesıyle yayılmaya basladı

Söyler misiniz sizlere gelenin Hızır (as) değil de, şeytan olmadığından nasıl emin oluyorsunuz? Veya bahsettiğiniz kişinin sadece "Hızır (as)'ı gördüm" diyen bir yalancı olmadığından?

Ebced demişsiniz:

EBCED VE CİFİR, YAHUDİ KABALASININ ŞİRKİDİR

Bir de ev ve arabayı kim veriyor? Kaç kişiye verdiniz; nerden, nasıl kazanılan paralarla verdiniz?

Ayrıca demişsiniz ki:

SİZİ HİÇ GİTMEDİĞİNİZ YERLERDE GÖRÜRLER, GİTMEDİM DEMEYİN.(RUHUNUZ ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜ)

Bunun için de bu konuyu okuyun:

Tayy-i Mekan Safsatası : Uçmaya Kaçmaya - Işınlanmaya Klonlanmaya Son

Aslında bu bölümü komple incelerseniz sizin için daha faydalı olur. İnancınızı tümden gözden geçirmeniz faydanıza:

Moderatör tarafında düzenlendi:
E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhter uveys
Sewgılı ummu aıse hanım
Beyefendının verdıgı kalıplardan zıyade
Vaadettıgı tapulu cennetler ew arsa araba cinler alemı mühürler ben bunlara akıl saglıgı yerınde hic bır ınsanın inanacagını zannetmıyorum

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Muhter uveys
Sewgılı ummu aıse hanım
Beyefendının verdıgı kalıplardan zıyade
Vaadettıgı tapulu cennetler ew arsa araba cinler alemı mühürler ben bunlara akıl saglıgı yerınde hic bır ınsanın inanacagını zannetmıyorum
Konudaki ilk mesajın tamamını yeni okumak nasip oldu Sümeyye kardeşim, tepkimi de bu mesajda vermek kısmet oldu:

https://www.islam-tr.org/konu/uveys-zikri-yapilisi-faziletleri-delilsizce.44816/page-4#post-310597

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...