Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Türkiye Fuhuş Sahilleri Ve Adalari..(mekale)

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
fuhussahilleri.jpg

Bir Memleketin ahlaki değerlerinden sapması ve Aile kurumunun zedelenmesi kadar kötü bir durum olamaz.Ahlak toplumu oluşturan değer yargılarının tümünde adeta bir hamurun mayasını teşkil eden en önemli etkendir.Bir toplumun varolabilmesi ve ayakta kalabilmesi açısından olmassa olmaz değerler bütünüdür.

Özellikle Batıcı hayat tarzının yerleşmeye başladığı bir asrı geçen zaman diliminden beri Türkiye' de yine batıcılar eli ile elimizden alımaya çalışılan Ahlaki değerlerimiz adeta dumura uğratılarak yok edilmeye çalışılmış hatta yokedilmiştir.

Bizim batıya endeksli tv-Basın ve yayın kuruluşlarımız yıllardır Bodrum,kuşadası,Antalya vs. sahillerinde ki çılgın köpüklü möpüklü bol danslı eğlenceleri pompalayıp durur.Ve insanımızın öz değerlerine karşı adeta bu rezilliği savunarak gençlerimize yön verir...

Aşağıda okuyacağınız makalenin başlığı 'FUHUŞ SAHİLLERİ' bu yazıyı kaleme alan sayın yazar 'Sevda Türküsev bazı gerçekleri adeta açık etmiş. Memleketimin bütün sahillerini kerhaneye çevirenler için belki de bahsettiğimiz ahlaki değerlerin hiç önemi yoktur.Ama Ahlak ve toplum ve aynı zamanda milletin ayakta kalıp hiç değilse vahşi kapitalist bir çarkın zincirlerini kırmasına yarayan bir değeri savunanların olması bizleri umutlandırmaktadır.Şimdi birileri çıkıp nekadar yobazsınız Çağdaş olun birazcık diye efelenmeye çalışabilir.

Çağdaş olmak ile O.........luk eş değerde algılanıyorsa o efelenen kişiye yazarın makalesinde ki bir paragraf ile cevap vermek gerek 'Vallahi biraz kabaca olacak ama gene de söyleyeceğim. Eskiden O…….. dendiğinde namussuz bir insan algılanırdı ama şu anda normal halk olarak tabir edilen ve öyle yaşayan kadınların yaptıklarını gördükten sonra bu kelime “ Kötü önemini” yitiriyor. ' lafı uzatmadan Sevda Türküsev'in makalesi ile sizleri başbaşa bırakalım...

FUHUŞ SAHİLLERİ !

Fuhuş eskiden ayıptı ve suçtu fakat şimdilerde o kadar normalleşmiş ki artık bir erkek ve bir kadının cinsel ilişkiye girmesi yemek yemek gibi bir ihtiyaç haline gelmiş.

Geçen hafta Bodrum da arkadaşlarımla tatil yaptım. Arkadaşlarım oraların müdavimleri olduğu için ve daha da önemli bir unsur arkadaşlarımızın bazıları “ Zengin ve erkekler” oldukları için bayağı bir inceleme yapma fırsatım oldu.

Aldatma konusunda hep erkeleri suçluyoruz ve tabi ki suçlularda fakat kadınların erkelerin üzerine adeta nasıl atladıklarını ve küçük zevk ve menfaatler için nasıl onlara kendilerini kullandırdıklarını gördükten sonra kadınlar adına üzülmemek elde değil.

Daha da acı başka bir durum var ki: Bu kendini erkelerin kucağına atmış kızların çoğu normal iyi aile diye tanımladığımız insanların çocukları. Aileleri kızlarını arkadaşları ile tatile yolladıklarını sanıyorlar ama kızları erkeklerle düşüp kalkıyorlar. Ve bu kızların çoğu tahsilli okumuş kızlar.

Kızlar birkaç gün bedava tatil yapmak- lüks gece kulüplerine gitmek- kaliteli yerlerde yemekler yemek için yaşlı genç güzel çirkin demeden erkeklere kadınlıklarını veriyorlar. Ve işin cılkı öyle bir çıkmış ki artık erkekler bir kadınla da tatmin olmuyorlar iki üç kadın ile birlikte günlerini gün ediyorlar.

Tüm kadınlar için tabi ki bunları söylemiyoruz ama yeni nesil gençliğin gittiği yol gerçekten yol değil…

Aynı anda üç- dört sevgilisi olup ve bu sevgililerin birbirinden haberdar olduğunu bildiğim tanıdıklarım çok. Tabi ki onlara bu yaptıklarının doğru olmadığını söylüyorum ama sonuçta bu tip adamlara o kadar talep var ki ve erkelerde bu konularda çok hevesli oldukları için neticede yapacak bir şey yok bize laf düşmüyor. Biz ancak gördüklerimizi yazıp çiziyoruz o kadar.

Vallahi biraz kabaca olacak ama gene de söyleyeceğim. Eskiden O…….. dendiğinde namussuz bir insan algılanırdı ama şu anda normal halk olarak tabir edilen ve öyle yaşayan kadınların yaptıklarını gördükten sonra bu kelime “ Kötü önemini” yitiriyor.

Hatta insan kendi kendine diyor ki: Namuslu takılıp her türlü haltı yapanların yanında bu eskiden O……. diye tabir edilenler namuslu kalıyorlar.

Nasıl?

Kardeşim, hiç değilse bu işi ticari anlamda yapanlar ortaya çıkıp “Ben etimi satıyorum bedeli de bu” diyorlar. Doğru mu? Kesinlikle değil ama en azından ortada yanlış yapılan işin içinde ki bir orta olmuşluğun dürüstlüğü var.

Diğerleri de resmen para için yapmıyor mu bu işi? Nakit almasalarda sonuçta bedava tatil yaptıklarında da maddi bir karşılık almış olmuyorlar mı?

Evet: Bodrum- Çeşme gibi zenginlerin fink attığı tatil beldelerinde üstü kapalı fuhuş almış gitmiş. Ve genç kızlarımız öyle bir yoldan çıkmış ki nasıl toparlanırlar bilemiyorum.

Normal hayatlarında da sor hepsi senden benden namuslular...

Ailelere çok büyük bir görev düşüyor. Çocuklarına güvenecekler ama takip edecekler çünkü maalesef maddi imkanlar ve ışıltılı hayatın çekiciliğine kapılan o kadar çok kızımız var ki. Ve hepsi çok güzel senaryolar yazarak ailelerini resmen ayakta uyutuyorlar.

Vallahi Rusların bir sözü var “ Güven ama takip et” bu sözü yabana atmamak lazım…

Çocuklarımızı önce serbest bırakırız sonra da başlarına bir şey geldiğinde de devleti milleti suçlarlarız. Zaten bu serbestliği verdiğimizden bu yana çocuklarımız ziyan olmaya başlamadı mı? Millet kafa koparmıyor mu? Kızlarımız oğullarımız tecavüze uğramıyor mu?

İşte bunların hepsini bir kenara koyup düşünmeliyiz…

Her aile şunu düşünmeli, kadın ve erkek sevgili veya flört olarak bir arada olduğunda aralarında duygusal bir şeyler oluşmasa da fiziksel bir şeylerin olmaması mümkün değil. Yakınlaşmayacaklarını düşünmek bence aptallık olur.

O yüzden hiçbir anne baba ben kızıma güveniyorum diye ortaya çıkmasın çünkü: Gençlik demek cahillik demek ve aileler kendi bilgileri dahilinde çocuklarının sevgilileri olmasına müsaade ederlerse o cahil gençlerimizde kendi bedenleri üzerinde bir çok şeye müsaade ederler. Duygularına hakim olmaları çok zor ve karşılarındaki erkek onları lüks ortamlara soktuğunda o havaya kapılmamaları çok zor bir ihtimal.

Evet, sevgili arkadaşlar acı ama gerçek olan bu sevimsiz hale gelmiş bir ülke olduk. Bizim bir arkadaşın dediği gibi: Plaja iniyoruz kimin namuslu kimin olmadığını artık anlayamıyoruz çünkü artık ortam o kadar bozuldu ki nerdeyse kime bakış atsak cevap veriyor ve artık kadınları “ BİR ET PARÇASI” olarak görüyoruz.

Bu gelinen nokta hem kadın hem de erkekler için aslında utanç verici bir durum ve örf – adet- ve değerlerimizin çöküşünün bir göstergesidir.

Peki, ne yapacağız?

Vallahi ben en azından gördüklerini yazıyorum ve ne kadar acı olsa da oğlum olduğu için daha şanslı olduğumu düşünüyorum. Oğluma da her zaman “ Bak oğlum elalemin kızlarının günahına girme” diyorum…

Sizler ne yaparsınız onu bilemem ama tüm toplumun yapması gereken en önemli şeyin “ Değerlerine sahip çıkmaları “ olduğunu düşünüyorum.

www.sevdaturkusev.com/

Üstte ki yazıyı bir Dergi Ropörtaj olarak almış konu gayet anlamlı olduğu için ,konuyu almak istedim...

B Çevrimdışı

bilinmez

Üye
İslam-TR Üyesi
nedense ahlaki konularla karşılaştığımda hep bu ayet yankılanır bütün hatlarıyla hayatımda.evet güzel kardeşim ne kadar güzel bahsetmişsin ahlaksızlığın adı çağdaşlık olmuş maalesef bu esfeli safilinlerin kimlik ve kişilikleride bu çağdaşlık dedikleri kimin eli kmin cebinde ,kim kimi daha iyi boynuzluyor o daha çağdaş yarışması yapan bu zavallılar maalesef kurandan bi haber olanlardır ,çünkü geçmiş dönemde helak olan hiç bir kavim ekonomik olarak değil,ahlaksızlıkdan dolayı helak olmuşlardır ve bu sünnvetullah kıyamete kadar de vam edecek kıyamette bu sebebden dolayı kapacaktır çünkü Rabbimin sünnetullahı değişmez.tabiki günümüz zavallıları depremi faydan bilir ama Hayy olan Allah ı bilmez,yıldırım ve sellerden tabiattan ve derelerden bilir ama bunların yaptıkları ahlaksızlıklarından dolayı helak olan sumud ,lut,nuh vebenzeri geçmiş kavimlerden habersiz gaflet içinde çağdaş pisliklerine kafalarını koyup yaratılma gayelerini unutup bu pisliği tefekkür eder olmuşlardır,tabiki sizinde bahsettiğiniz gibi bunu radyo t,elevizyon ve benzri kapitalizmin birer neferi haline gelmiş biimin tesiriyle insanlara çağdaşlık olarak lanse edilip onların gündeminde oluşturuluyor.dolayısıyla gaflet uykusunda olanlar ilk etapta bu gibi kapitalizmin kölesi olan ve helali haram haramı ise çağdaş gösteren bu müstekbirlerden şeytandan uzak durması gerektiği gibi uzak durmaları lazım.peki biz neyapalım sorusuna cevap ise yine kurani bir metodla helak anına kadar üç gurup vardır bunlar 1.inkar edenler ve azgınlık yapanlar2.yapılanlara seyirci olanlar3.yapılanlara eliyle,diliyle ve kalbiyle karşı duranlar.tabiki yine kuranın verdiği haber ile burda kurtulanlar üçüncü gurupta olanlardır ak si iki gurup helak olmuş ve olacaklardır RABBİM HAKKIYLA İMAN EDEN VE KURTULANLARDAN OLMAMIZDA BİZE YARDIM ETSİN.

Üst Ana Sayfa Alt