Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Tuncer Çiftçi Kimdir?

R Çevrimdışı

ramazanusta

Üye
İslam-TR Üyesi
abdulhak kardeşime tuncer çiftçi kimdir akidesi itikadı nedir bu konuda bilgisi olan kardeşlerimizi bu konu hakkında paylaşıma davet ediyorum bursa özlem radyoda kendisi yayın yapıyormuş ben dinleyemedim bilen kardeşlerden bilgi talebim Allah razı olsun

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Tanımıyorum .
Şu şahıstan mı bahsediyorsunuz? (pek sağlam göremedim ilk etapta)

1034483924.jpg

hqdefault.jpg

YouTube - tuncer ciftci tuncer çiftçi tuncer çiftci

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
evet ben de iyi biliyorum bu kişi kocaeli bölgesinde de iyi tanınır , bu bölgede yayın yapan bir radyonun kurucusudur ,tasavvuf ehli olduğu bilinir ve insanları dualarıyla iyileştireceğini iddia eden, mutluluk vadeden şaklabanın tekidir ....linkler çalışmadı burada gösterilenleri izleyemedim fakat tv de bir çok tartışma programına katılmıştı.kendisini mehdi olarak adlandırıyorlar. o da bunlara sesini çıkarmıyor adeta hoşuna gidiyor...

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hemen bir haberi sizinle paylaşayım ...kocaeli de yerel yayın yapan gonca fm nin sahibi 'hoca' lakaplı tuncer çifçi 10 ytl karşılığında erzurumlulara dua etti. kanseri dua ile tedavi ediyorum diyerek tartışma çıkaran çifçi den dua almak isteyen insanlar halk eğitim merkezlerine akın etti....haberin kaynağı milliyet gazetesi ...

R Çevrimdışı

ramazanusta

Üye
İslam-TR Üyesi
durum anlaşıldı verdiğiniz bilgilerden dolayı hepinizden Rabbim razı olsun. bu sayfayı onu soranlara kapak olarak gösterecegim. para karşılığı şifa dagıtıyor mehdi oldugunu söyleyenlere ses çıkarmıyorsa gelecek seneye de mehdi oldugunu iddia ederse tamam olacak. kendimi tutamayacagım bir sorum daha var '' bu şaklabanlığın yeni versiyonu mu eski versiyon mu anlayamadım''

G Çevrimdışı

gülten91

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
nereden biliyosunuz şaklaban olduğunu ve mehdi olmadığını ... zaten mehdi sizin gibi iftiracılar yüzünden geç tanınacak bi okuyun mehdinin özelliklerini ve tuncer çiftçiyle karşılaştırın ...o zaman o adamın şaklaban olmadığını görün milliyet gazetesi islam gazetesi mi ki orada yazılanlara güven veriyorsunuz çok yazık mehdiye iftira ile zülmedenler öteki tarafta ağır cezalandırılacak bunu bilerek konuşun bundan sonra...
mehdi olmasa bile bi adam hakkında atıp tutmayın

E Çevrimdışı

ergo

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Herkes kendine göre bir yorum yapmış.Tuncer ÇİFTCİ kimdir.? Hakkında araştırma yapmadan kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmak gıybete girer bence..o yüzden Tuncer Çiftçi Medya Grup buradan yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz hiç bir şey bilmiyorsanız..3 gün radyoyu dinleyin.Dualara katılın..
Rabbinin adı ile oku...unutmaki..Müslümana yakışan budur oku araştır ve öğren..Mevlam bizleri ahir zaman komutanının yanında asker eylesinnn..

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ya rab !sen kullarına akıl ihsan eyle ilim ihsan eyle ve irfan ihsan eyle ...ben öncelikle şunu belirteyim kulaktan dolma bilgiler yazmadım, hepsine bizzat şahit oldum ve uzunca bir dönem sırf merakımdan radyoyu dinledim...adam kocaeli de şeyh ilan edilmiş kardeşim ...ben de kocaelide yaşıyorum adam onlira karşılığında millete dua ediyor ya ...

yağmur@hicret Çevrimdışı

yağmur@hicret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Balkondan 'aya binip Mekke'de namaz kılıyor' muşşş

Erzurum'da 10 liraya toplu dua yüzünden savcılıkça soruşturma başlatılan müflis müteahhit Tuncer Çiftçi, yaydığı şehir efsaneleriyle bedava yaşıyor.

10 YTL karşılığında dua okuyarak, kanserli hastaları iyileştirdiğini iddia eden Tuncer Çiftçi hakkında savcılık harekete geçti. Erzurum'da katıldığı sempozyumda ortaya çıkan bu olayın aslında Tuncer Çiftçi'nin ilk yaptığı iş olmadığı ortaya çıktı. Kocaeli'de 'Gonca FM'in sahibi olan Çiftçi, radyo yayınında da isteyen dinleyicileri için dua okuyor. Hatta 'konser' adını verdiği etkinliklerde İzmit İsmet Paşa Stadı'nı doldurarak, binlerce kişiye dua okuyor. Etkinlik sonunda ise posterlerini ücret karşılığı satıyor.

DİNİ DUYGULARI SÖMÜRÜYOR

Vatan Gazetesi'nin haberine göre, Tuncer Çiftçi'nin Kocaeli'ne gelişi 2004 yılına dayanıyor. Bu tarihte İstanbul'dan gelen Çiftçi radyo işine giriyor. 'Dua'yöntemiyle kısa sürede ün kazanıyor. İşte bu noktadan sonra yaptıkları yerel basının dikkatini çekiyor. 15 Mart 2007 tarihinde Bizim Kocaeli gazetesi “Medine dilencisi gibi” başlığı ile Çiftçi'nin marifetlerini manşet haberiyle okuyucularına duyuruyor. Gazetenin Yayın Koordinatörü Serpil Çolak yaşananları şöyle anlatıyor: “Radyoda insanların dini duygularını sömürerek para topluyor. Canlı yayında 'elektrik parasını ödeyemedik' diyerek para istiyor.” Serpil Çolak, stat dolduracak etkinlikler düzenlendiğini ve bir çok kişinin bu etkinliklere katıldığını söylüyor: “Çiftçi'nin para toplama yöntemlerinden biri de broşürler. Bu broşürü Çitfçi'ye imzalatırsanız fiyatı 5 YTL, imzasızlar ise 3 YTL'den satılıyor. Hatta bazen stat kapısında damat gibi bekliyor ve insanlar ona paradan çeyrek altına kadar bir çok takı takıyor.”

ŞEHİR EFSANESİ OLDU

İsmini vermeyen bir kişi Kocaeli'de anlatılanları şöyle aktarıyor: “Eşi yayında aynen şunları söyledi: 'Odamızda ışık yakmayız çünkü Tuncer odaya girince tavan yeşil olur ve oda nur gibi aydınlanır. Tuncer sonra balkona çıkar ve ay onun ayağına gelir. Tuncer aya çıkar ve Mekke'ye namaza gider.'İşte kendilerini böyle anlatıyorlar ve insanlar da inanıyor.”

20 BİN YTL KAPTIRDIK, OĞLUMU ZOR KURTARDIM

Gölcük'te esnaflık yapan Hamit Özdel ise Çiftçi'ye en az 20 bin YTL kaptırdığını iddia ediyor: “Oğlum Mümin Özdel evli ve 3 çocuk babası. Tuncer'in radyosunda program yapmaya başlıyor. Maddi durumumuz iyi olduğu için de bizim çocuktan para almaya başlıyor. Elektrik parası, su parası, kira adı altında en az 20 bin YTL paramızı aldı. 2 yıl çocuğumu kurtarmaya çalıştım ama radyodaki şöhret yüzünden çocuğum kendine zor geldi. Doğru düzgün dua okumayı bile bilmez. İstanbul'da inşaat işi yaparken batıyor ve Kocaeli'ye geliyor. Yeniköy'de villada oturuyor. İki arabası var. 4 çocuğunu ise özel kolejlerde okutuyor.”

Alıntı...

R Çevrimdışı

ramazanusta

Üye
İslam-TR Üyesi
hehe yani şimdi bu adamın 4000 kişilik bir ordusumu var. yani bu adam şimdi Hz. isa ile birlikte kafirlerle mi çarpışacak. şimdi bu adam yoksa horasandanmı geldi . yaw içimden geldi ben bu adama bi yirmilik verecem haa. kolay degil yani mekkede namaz için ay kiralamak.

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
nereden biliyosunuz şaklaban olduğunu ve mehdi olmadığını ... zaten mehdi sizin gibi iftiracılar yüzünden geç tanınacak bi okuyun mehdinin özelliklerini ve tuncer çiftçiyle karşılaştırın ...o zaman o adamın şaklaban olmadığını görün milliyet gazeseti islam gazetesi mi ki orada yazılanlara güven veriyosunuz çok yazık mehdiye iftira ile zülmedenler öteki tarafta ağır cezalandırılacak bunu bilerek konuşun bundan sonra...
mehdi olmasa bile bi adam hakkında atıp tutmayın

b i kere sahih hadislerde geçer adi peygamber efendimiz salallahu aleyhi we selem'in adi olacak ve babasinin adi peygamber efendimiz salallahu aleyhi we selem'in adi olacak

bu adam'in ismi muhammed'mi ? babasinin ismi abudullahmi ? degil eee nerden mehdi oluyor ? ondan sonra hz mehdi dedigin butun muslumanlarin uzerine hukm edecek halife olacak bu adam dunya muslumanlarin uzerinemi hukm ediyor ? bu adam dunyaya adaletimi getirdi ? yawww nasil inaniyorsunuz bu sapik munafik insanlara

H Çevrimdışı

HYRL

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
herkese hayırlı günler...
tuncer çiftçi ile geçen diyalogları okudum ve bildiğim kadarıyla yorumda bulunmak istedim. şunu başında söylemek isterimki kişiler hakkında tam anlamıyla ne olduğunu bilmeden yanlş yorumlarda bulunmamak hata ve kusurları çıkarmanın dinimizde bile yanlış oldugunu bildiğimiz halde yanlışlara meğil vermemek gerektiğini düşünüyorum mazur görün bilgili sayılmam konularda ahkam kesiyormuş gibide tavra girmekte istemem.
yaklaşık iki senedir yayınlarını dinliyorum tuncer çiftçinin. gerçekten araştırılması gerektiğini düşündüğüm farklılıkta hayatı var olduğu kanısındayım. söyleninlenler yada yazılıp çizilenlerden oldukça farklı durumlar söz konusu. ve konuşulanlar üzerinden yaptığım araştırmalarımda kütibi sitte de efendimizin belirttiği ve bildirdiği birçok hadislerin yer aldığı ve bahsedilen konuyla aralarında geçen benzerlik ve özelliklerin birçoğunun taşıyor olabildiğini görmek korkutucuydu. yanlı yorum yaptığım düşünülmesin ama istişare edilip düşünüp araştırılması gereken durumların olduğunu inancındayım. yinede iddaa içerisinde değilim çünkü Allah c.c. bizlere kızar. Allah c.c. ne nasıl dilerse o olur sadece ve 'OL' demesi yeter. insan aklının alamadığı birçok durumun var oldugu gibi... düşünürken herşeyi boyutlarıyla düşünmek gerekir. son olarak tek tavsiyem birilerinin sözünü dinlemeden gerçekten sakin salim kafayla radyo yayınlarını dinlemenizdir. eğer aklı yatamayacak gibi geliyorsada yorum yapmadan dinlememeye devam edilmelidir diye düşünmekteyim ki eğer tersi bir durum olursa bu fitne yaymak olur ve buda deccalın alametlerindendir selamün aleyküm...

H Çevrimdışı

hayalet_13

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
tanımadığım için hakkında yorum yapamıcam ama şunu biliyorum ki hz. mehdi sünnet ehlinden olacak ve her sünneti yerine getirecektir tuncer çiftçi birçok sünneti yerine getirmiyo bunu biliyorum...her alimin veya her din adamının mehdi olduğuna inanmayın zamanı gelince kendisi ortaya çıkacak zaten böyle yaparak fitne çıkarmış oluyorsunuz..ayrıca mehdi ortaya çıkıp para karşılığında dua ederek insanlara iyileştirecek biri olmayacaktır

G Çevrimdışı

gmz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
herkese hayırlı akşamlar...

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; lütfen birisi hakkında ne olduğunu bilmeden kulaktan duyma haberlerle kişinin vebaline girmeyelim. lütfen beni yanlış anlamayın.

Yaklaşık 1 seneden beri tuncer çiftçinin yayınlarını dinliyorum.
araştırılmasını düşündüğüm bazı şeyler var. Gerçekten kütibi sitte de Efendimizin (s.a.v.) bildirdiği birçok hadisler var. ve uyan birçok özelliği... Ben budur demiyorum. çünkü Allah (c.c.) İzniyle (yani izin verirse) diyorum. lütfen düşünürken kulaktan duymalarla değil; istişare ve istiharelerle hareket edelim. ve şunu da belirtmek isterim. radyo yayınlarını hiç taraftarsızca ve yorumsuzca dinlemeniz tavsiyemdir. dikkat edelim fitne yaymayalım .Gerçekten buda deccalın alametlerindendir...

Herkese hayırlı akşamlar...

Üst Ana Sayfa Alt