Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tevhid Ehli Bir Çiftin, Ağlatan Evlilik Ve Aşk Hikayesi....mutlaka Okunmali

S Çevrimdışı

Salafiyah al-kurdiya

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu hikayeyi size ALLAh yolunda Olmanin gerçek manasina sahit olmaniz için tercüme ettim...

Anlatiyor : Onu ilk gördügümde çok kucuktu Henüz 13 yaşindaydi , parmakliklar ardinda olan babasini görmeye gelirdi.Ben 20 yasindaydim , imtihan edilenler arasinda en genç olaniydim ! Benim gözüme masum bir çocuktu O . Günler geçtikçe genç kiz oldu , ve bir gün babasi bana onunla nisanlanmayi teklif etti.Babasina sordum parmakliklar arkasinda olmama ragmen mi? evet diye cevap verdi.

Annemle konuştum ve bana dediki neden bir yabanci? senin kuzenin var , o hak sahibi , aileden biri , biz onu taniyoruz o bizi arti sana ve bize bu yasadigin zor günleri unutturur.Hayir anne dedim , ben bana bu yolda yardimci olacak olani istiyorum.O zaman istedigini yap dedi.

Gidip o kizla görüştüm ve gözlerinin içine baktim , basini önüne egdi hayasindan.

- Beni e$in olarak kabul ediyor musun?

*Babam seni kabul etti , bende seni kabul ediyorum.

- Bir gün yaninda 10 gün hapiste olacam ?

*Ben seni bunun için kabul ediyorum zaten.

- Beni takip ediyorlar !

* Neden??!

- Dogru yol üzerinde oldugum için...

* Sen Hakki anlami$sin , hak ûzerine ol !

- Hayatim boyunca hapiste kalabilirim

* Suçun nedir?!

- ALLAh benim Rabbim'dir !!

* Senin yolun benim yolumdur, ardindan Cennete gelirim.

- Annem seni sevmiyor .

* Sabirli olurum ve Allah'a siginirim

Hayirlisi dedim ve evlendik...

- Biliyor musun güzel söz söylemeyi becermem.

* Senin gözlerin bir çok sey söylüyor...

- Biz daha yolun basindayiz vazgeçebilirsin benim hayatim çok tehlikeli !

* Biz bu yolda ilerledik bile , ve senin hayat tarzini seviyorum.

- Ama bir çok defa imtihan edilecegim.

* Benden iyisini bulamazsin.

Evlendik , çocugumu tasiyordu çok mutluyduk , ve imtihan Geldi ! e$imin gözlerinin önünde ayaklarimdaki prangalarla süründürdüler , gözyaslari yanaklarinda süzülüyordu.

- Sana bütün bunlari söylemistim dimi?!

* O prangalar benim boynuma dolanmis , dayan sen hak üzeresin !!

Beni evimize uzak olan bir hapise yolladilar.Her ziyarette gelirdi , ziyaret (günleri) disindada gelirdi beni görmeye , uzaktan olsada...

- Gebeligin ilerledi yol uzak , dinlen...

* Senden uzak dinlenme varmi?

Bu uzun yolda gidip gelmesi ile hamileligi son buldu , ALLAh'in takdiri...

* Senin çocugunu düsürdüm...

- ALLAh bunu diledi...

Imtihan artmisti , baska gebelik nasip olmadi , ve doktorlar artik Anne olamiyacagini dediler.

* Tekrar evlen !

- ....

* tekrar evlen !

- Baskasiyla evli olmadigimi nerden biliyorsun??
( gözleri doldu , hiçkiriklar bogazinda dügümlenmisti)

* tekrar evleneli ne kadar oldu??

- Senlen evlenmeden önceydi , bir çok kiz ve erkek çocugum var !

* Saka mi yapiyorsun?

- Yok Allah adina dogru söylüyorum , bu dava ile evlendim ben , ve bütun dava çocuklari benim çocuklarim !

* O zaman bende o çocuklari seninle egitirim.
- Iste ben seni böyle istiyorum !

Ve bir gün e$imi görmeye geldim mutlu bir sekilde

- Sevgilim simdi bir i$ kontratina sahip oldum . Yolculuga çikacagiz ve uzaklaşacagiz korkudan ve stresten.

* (sert bir sekilde bakti) Ben bunun için seninle evlenmeyi kabul etmedim !

- Ne için peki?

* Jihad için imtihan için !!!! Baska yere gidersek kime birakacagiz azimli olmayi inatçiligi?

- Seni seviyorum !

Ve imtihan tekrar Geldi ve beni parmakliklar ardina tekrar sürüklediler. Bu sefer ne kadar sürecegini bilmiyorum.

- Bu sefer çok uzun sürebilir , Benimle olmak zorunda degilsin...

* Daha fazla söyleme , Senin yerinde olmak isterdim.

- Tekrar ayni yere getirirler beni.

* Ardimdan cennete gelirsin sende

- Bir sartla ama , tekrar evleneceksin . . .

* Senden sonra hiç bir erkek hayatimda olmaz.

ziyaretten ziyarete zayifladigini farkediyordum , nedenini sordugumda senin için endi$eleniyorum diyordu.Kansere yakalanmisti ve hiç bir zaman bundan söz etmedi , beni ziyaret etmeye devam etti ve hiç bir ziyaret gununu kaçirmadi.
Bu kivirilmis teller'den nefret ediyorum ellerini tutmama engel oluyorlar.Bana yüzünü aç dedigimde insanlar etrafta ve bize bakiyorlar derdi , oysaki hastaligini gizlemeye devam etmek içindi. Ve bir gün ziyaret tarihi disinda onu görme $ansim oldu.Gardiyan daha yumu$akti benimle sanki benden bir sey gizliyormus gibi.Kirivirimis teller disinda olan bir ziyaret ve prangasiz.

- Nihayet elini elleye bilirim ! nihayet yüzünü görebilirim ! Ama neden yüzün bôyle Degismis? Kalbim agriyor....Ne oldu??

* Bilmek hakkindir , günlerim sayili , söyle bana benden razi misin?

( bana dogruyu anlatti kizdim ve agladim)
- Neden bunu ögrenen en son kisiyim???!!!

* Daha çok aci çekmen neye yarardi ? Bugun onaylaman için burdayim , ve bu günden sonra beni görüp gormiyeceginden emin degilim.

- hayir ! hayir ! parmakliklari çigniyecem nefret ediyorum bunlardan !

( elimi sıkıp bana veda etti )
* Dayan basaracaksin !! Hatirla belki ALLAh benden daha üstün bir e$ sana nasip eder !
Elveda !

kelimeler dolandi agzimda Gözyaslarim görmemi engelliyordu , süzülen sican gözyaslarimi yutkunuyordum gitti ve ayni gün ölüm haberi bana geldi ! hapishaneye kadar yaptigi yolculugu kaldiramamisti Zayif bedeni. Bu imtihan ne kadarda zor ! cenaze törenine katilma sadaka'sini yaptilar bana.
Bana hep sabretmeyi nasihat ederdi.
Bana yazdigi mektubta bir kaç hanimin ismini yazip tavsiye etmis ( evlenmem için )
Mektubu yirtiktan sonra kogu$uma geri döndüm....
 suudi arabistan'da yasanmis gerçek bir hikaye...

[Salafiyah al-kurdiya tarafindan Fransizca'dan türkçe'ye Tercüme edildi ]

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu dünya kötülerin kalıcı olansa müminlerin Allahuekber

Vuslat sevdas Çevrimdışı

Vuslat sevdas

تَوَكَّلْتُ عَلَى اللّهِ
İslam-TR Üyesi
Çok etkileyici bir konu alıp bende arkadarkadaşlar la paylaştım. Allah razı olsun

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suudi Arabistanda İhvani kovaliyorlar. Allah dini için cihat edenlere sabır versin.

Üst Ana Sayfa Alt