Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket Tevhid Akidesiyle Nasıl Tanıştınız ?

Abou Ibrahim Çevrimdışı

Abou Ibrahim

العلم قبل القول والعمل
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum we rahmetullahi we berekatuh kardeslerim

Dun sitede gezinirken bu konuya goz attim ve acikcasi enteresan bir konu oldugunu dusundugum icin uye olup kendi hikayemi anlatmak istedim.

Hersey bundan yaklasik 6 sene once basladi. Hayatimda islam hic bir zaman olmamisti, dinden yuz ceviren haramlarda yasayan bir zavalli gibi yasiyordum.. Bir kac tane arkadasim vardi hristiyan ermeni (yurt disinda yasiyorum) genelde onceden onlarla hic din konusmazdik ama birden onlar din ile ilgilenmeye basladi ve islam hakkinda arastirmaya basladilar ve acikcasi benimde hosuma gitmisti ve kendimde arastirmaya basladim tabi cahildik o zamanlar..

Sonra islamin hak olduguna kesinlikle kendimde inandim ve ermeni arkadaslarim musluman oldular veya daha dogrusu sehadeti getirdiler cunku daha amellerde bisey yoktu gene ayni kafadan (haram, dinden yuz cevirme,..) gidiyorduk sadece itikadimiz degisti o kadar.

Sonra subhanAllah onlar ikiside baska yere tasindilar ve elhamdulillah bu benim icin iyi oldu cunku aslinda ne kadar sehadeti getirdiyselerde iyi biri degillerdi.

O sene ben namaza basladim tabi 5 vakitte olmasa.. O sene okulu biraktiktan sonra dinimle ilgili daha fazla arastirma yapmaya basladim ve bir gun anladimki dunyada mutluluk ancak Allaha teslim olmakla olur ve herseyden tevbe etmistim..

Sonra tabi biraz komik olsada playstation 3 oynarken (eski zamanlar..) birtane turk asilli fransiz ile tanistim ve onunla el kaide konusunda bir turlu anlasamiyorduk cunku ben o zaman el kaide ben laden cia ajani olduguna inaniyordum.. El hamdulillah arastirdikdan sonra hakki gormus oldum.

O gunden itibaren arastirmalara devam ettikce islamin sadece la ilahe illallah sozuyle ibaret olmadigini anladim ve cevremdeki kafirlerdende beri oldum.

Cevremde konustugum nerdeyse hic kimse kalmamisti taa ki bir tane musluman olan belcikaliyla tanisincaya kadar. Genclerden bi o durust ve Allaha teslimdi.. Sonra onunla takilmaya basladim ve iyi birisiydi.

Bir gun Facebookta bitane kardes ekledi ve konusmaya basladik bana belcikada birtane mescidin oldugunu soyledi ve oraya gitmemi onerdi bende oraya giden kardeslerle irtibata gecip burdaki belcikali kardesimle oraya cuma namazina gittik.

Once hersey iyiydi hocayla sohbet falan ettik ama biraz gec olsada oranin tekfirde asiri oldugunu fark ettim tabi yinede gitmeye devam ettim ve onlar gibi olmaya basladim. 2 sene orda takildim. Belcikali kardesim mescidin oldugu sehire tasindi ve ordaki derslere gitmeye basladi. Tekfir konusunda cok fazla asiriya gitmeye basladi (o cemaat seyh makdisiyi falan tekfir ediyordu) ve bende onu uyarmaya basladim oda begenmeyip benden yuz cevirdi gorunce selam bile vermezdi subhanAllah.

Sonra bir hastaliga yakalandim o donemler cok hastaydim (halen iyilesmis degilim) ve birkac ay oraya gidemedim. Tabi bende yine o zamanlar asiriydim ama o hastaliktan sonra dinimi dogru ogrenmek icin caba sarfettim ve aklimdaki suphelerin giderilmesi icin saatlerce okur ve arastirma yapardim.

Elhamdulillah Allah tevbeyi nasip etti ve tevbe ettim ama yinede oraya gitmeye devam ediyorum cumalari.. Akideleri saglam olan kardesleri uyariyordum o mescide karsi cunku onlar akidelerini saglam zannediyorlardi.

Birgun biri benim mescide karsi soylediklerimi cemaate aktarmis ve namazi bitirdikten sonra hoca beni cagirdi konusmak icin bizde mescidin kosesinde oturup konusuyorduk. Hoca beni oracikta zindiklikla ve munafiklikla sucladi ve beni tekfir etti. Tabi bu benim imanimdan suphe ettirmiyordu. Hoca denilen zat artik buraya gelmen yasak deyince ben burasi senin evin degil Allahin evi bunu yasaklayamazsin deyince mescidin icinde sinirlendi ve el kaldirmaya kalkti. Burasi Allahin evi deyince "buraya musrikler giremez dediler" halbuki onlar halki musrik goruyor ve mescide girmelerine izin veriyorlar.

Bende o gunden itibaren oraya gitmedim herseyi Allaha havale ettim zaten 1 sene sonra devlet orayi kapatti..

Elhamdulillah suan ifrat ve tefrit arasinda orta yolu buldum.

Ermenilerden birtanesi suud selefi denilen murcielerden oldu oburunden hic bir haberim yok.

Suan dinimi ogrenmeye gayret ediyorum ve zaman gectikce ilmim artiyor wel hamdulillah. Suan Arapca ve baska dersler goruyorum.. Rabbim bana ve sizlere Arapca dilini ogrenmeyi nasip etsin ve ilmin yolunu kolaylastirsin.

Bu arada turkiyeden tanidigim kardesler yok Allahin izniyle yaz aylarinda gelirsem kardeslerimle tanismak isterim.

Sizden ricam beni ve butun muslumanlari dualarinizda unutmamanizdir...

Allaha emanet olun

Ey Rabbimiz! Üzerimize sabir yagdir ve canimizi müslüman olarak al.

ربنا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَتَوَفَّنَا مُسْلِمِينَ

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Dun sitede gezinirken bu konuya goz attim ve acikcasi enteresan bir konu oldugunu dusundugum icin uye olup kendi hikayemi anlatmak istedim.

Hersey bundan yaklasik 6 sene once basladi. Hayatimda islam hic bir zaman olmamisti, dinden yuz ceviren haramlarda yasayan bir zavalli gibi yasiyordum.. Bir kac tane arkadasim vardi hristiyan ermeni (yurt disinda yasiyorum) genelde onceden onlarla hic din konusmazdik ama birden onlar din ile ilgilenmeye basladi ve islam hakkinda arastirmaya basladilar ve acikcasi benimde hosuma gitmisti ve kendimde arastirmaya basladim tabi cahildik o zamanlar..

Sonra islamin hak olduguna kesinlikle kendimde inandim ve ermeni arkadaslarim musluman oldular veya daha dogrusu sehadeti getirdiler cunku daha amellerde bisey yoktu gene ayni kafadan (haram, dinden yuz cevirme,..) gidiyorduk sadece itikadimiz degisti o kadar.

Sonra subhanAllah onlar ikiside baska yere tasindilar ve elhamdulillah bu benim icin iyi oldu cunku aslinda ne kadar sehadeti getirdiyselerde iyi biri degillerdi.

O sene ben namaza basladim tabi 5 vakitte olmasa.. O sene okulu biraktiktan sonra dinimle ilgili daha fazla arastirma yapmaya basladim ve bir gun anladimki dunyada mutluluk ancak Allaha teslim olmakla olur ve herseyden tevbe etmistim..

Sonra tabi biraz komik olsada playstation 3 oynarken (eski zamanlar..) birtane turk asilli fransiz ile tanistim ve onunla el kaide konusunda bir turlu anlasamiyorduk cunku ben o zaman el kaide ben laden cia ajani olduguna inaniyordum.. El hamdulillah arastirdikdan sonra hakki gormus oldum.

O gunden itibaren arastirmalara devam ettikce islamin sadece la ilahe illallah sozuyle ibaret olmadigini anladim ve cevremdeki kafirlerdende beri oldum.

Cevremde konustugum nerdeyse hic kimse kalmamisti taa ki bir tane musluman olan belcikaliyla tanisincaya kadar. Genclerden bi o durust ve Allaha teslimdi.. Sonra onunla takilmaya basladim ve iyi birisiydi.

Bir gun Facebookta bitane kardes ekledi ve konusmaya basladik bana belcikada birtane mescidin oldugunu soyledi ve oraya gitmemi onerdi bende oraya giden kardeslerle irtibata gecip burdaki belcikali kardesimle oraya cuma namazina gittik.

Once hersey iyiydi hocayla sohbet falan ettik ama biraz gec olsada oranin tekfirde asiri oldugunu fark ettim tabi yinede gitmeye devam ettim ve onlar gibi olmaya basladim. 2 sene orda takildim. Belcikali kardesim mescidin oldugu sehire tasindi ve ordaki derslere gitmeye basladi. Tekfir konusunda cok fazla asiriya gitmeye basladi (o cemaat seyh makdisiyi falan tekfir ediyordu) ve bende onu uyarmaya basladim oda begenmeyip benden yuz cevirdi gorunce selam bile vermezdi subhanAllah.

Sonra bir hastaliga yakalandim o donemler cok hastaydim (halen iyilesmis degilim) ve birkac ay oraya gidemedim. Tabi bende yine o zamanlar asiriydim ama o hastaliktan sonra dinimi dogru ogrenmek icin caba sarfettim ve aklimdaki suphelerin giderilmesi icin saatlerce okur ve arastirma yapardim.

Elhamdulillah Allah tevbeyi nasip etti ve tevbe ettim ama yinede oraya gitmeye devam ediyorum cumalari.. Akideleri saglam olan kardesleri uyariyordum o mescide karsi cunku onlar akidelerini saglam zannediyorlardi.

Birgun biri benim mescide karsi soylediklerimi cemaate aktarmis ve namazi bitirdikten sonra hoca beni cagirdi konusmak icin bizde mescidin kosesinde oturup konusuyorduk. Hoca beni oracikta zindiklikla ve munafiklikla sucladi ve beni tekfir etti. Tabi bu benim imanimdan suphe ettirmiyordu. Hoca denilen zat artik buraya gelmen yasak deyince ben burasi senin evin degil Allahin evi bunu yasaklayamazsin deyince mescidin icinde sinirlendi ve el kaldirmaya kalkti. Burasi Allahin evi deyince "buraya musrikler giremez dediler" halbuki onlar halki musrik goruyor ve mescide girmelerine izin veriyorlar.

Bende o gunden itibaren oraya gitmedim herseyi Allaha havale ettim zaten 1 sene sonra devlet orayi kapatti..

Ermenilerden birtanesi suud selefi denilen murcielerden oldu oburunden hic bir haberim yok.

Suan dinimi ogrenmeye gayret ediyorum ve zaman gectikce ilmim artiyor wel hamdulillah. Suan Arapca ve baska dersler goruyorum.. Rabbim bana ve sizlere Arapca dilini ogrenmeyi nasip etsin ve ilmin yolunu kolaylastirsin.

Bu arada turkiyeden tanidigim kardesler yok Allahin izniyle yaz aylarinda gelirsem kardeslerimle tanismak isterim.

Allaha emanet olun

Masaallah ALLAH hidayetini daim eylesin cok sevindim :)

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Allaha emanet olun

Allah celle ve ala razı olsun abi, konu dışında bir şey sormak istiyorum. Ermeni arkadaşların Türkçe biliyor muydu?

Abou Ibrahim Çevrimdışı

Abou Ibrahim

العلم قبل القول والعمل
İslam-TR Üyesi
fethul islam Çevrimdışı

fethul islam

Üye
İslam-TR Üyesi
es selam aleykum ve rahmetullah , bir kişi tevhidi oncelememekle hata işler , bir kişi tevhidi ogrenmemekle hata işler , bir kişi tevhidi anlatmamakla hata işler , eğer bir kişi tevhidi anlatmamaya davet ederse bu akideten ve menhecen bir muhalefettir ve bu kişi bu sebepten ötürü itham olunur , es selam aleykum ve rahmetullah.

E Çevrimdışı

Ebumelhame

Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah sen kalk belçika gibi bi yerde yaşa sayende bi müslüman hidayet bulsun hem ermeni hem hristiyanken islama gir ama var git suud selefisi murcia ol çık akıl alır şey değil yav adam resmen yüzmüş yüzmüş kuyrukta takılmış

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
es selam aleykum ve rahmetullah , bir kişi tevhidi oncelememekle hata işler , bir kişi tevhidi ogrenmemekle hata işler , bir kişi tevhidi anlatmamakla hata işler , eğer bir kişi tevhidi anlatmamaya davet ederse bu akideten ve menhecen bir muhalefettir ve bu kişi bu sebepten ötürü itham olunur , es selam aleykum ve rahmetullah.

aleykumselam 6 yıl aradan sonra forumu unutmamak maşaALLAH

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
zaten vardı desen garip mi olur , misal 8-10 yaşlarımda idim bu uğur dündar diline kızgın demir süren sofileri gösteriyordu t v lerde zerrece etkilenmediğim gibi bu olamaz bile diyordum , bir nevi tepki tepki yoluyla öğeniyorum, geneldesufilere karşı oluştu bu tepki böyle kitaplarının başında bu bana indirildi falan deyişleri , gelecekten haber vermeye kalkışmaları veliliğin babadan oğula geçen saltanat makamı olması , bir de hepsinden ötesi sanırım burnumun dikine gidişim karakterim falan etkin oldu ! bir de bunlara kurcalamacılığım eklenince yolu bulmuş olduk inşaallah !

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Allah Razı olsun güzel bacım , aslında iyi kötü bir şeyler biliyorum daaaaa , nişanlım Selefi akidesinde ben de onun akidesini öğrenmeye başladım diyelim :)
BarekAllah kardeşim. Rabbim hakkıyla öğrenmeyi nasib etsin ")
Allahu alem çok isabetli bir karar vermişsin. Tek merci kaynağımız Kur'ân ve sünnet daha güzeli var mı? Allah nişanlına ve sana rahmet etsin. İman ve huzur dolu bir yuva nasib etsin.

yenibahar Çevrimdışı

yenibahar

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
BarekAllah kardeşim. Rabbim hakkıyla öğrenmeyi nasib etsin ")
Allahu alem çok isabetli bir karar vermişsin. Tek merci kaynağımız Kur'ân ve sünnet daha güzeli var mı? Allah nişanlına ve sana rahmet etsin. İman ve huzur dolu bir yuva nasib etsin.

O kadar güzel ve içten bir dua etmişsin ki , gerçekten çok duygulandım , keşke herkes sizin gibi davransa , Eğer bekarsanız Rabbim size de çok iyi bir eş nasip etsin , eğer Evliyseniz yuvanız huzur ve mutluluk dolsun güzel bacım .

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
O kadar güzel ve içten bir dua etmişsin ki , gerçekten çok duygulandım , keşke herkes sizin gibi davransa , Eğer bekarsanız Rabbim size de çok iyi bir eş nasip etsin , eğer Evliyseniz yuvanız huzur ve mutluluk dolsun güzel bacım .
Estağfurullah kardeşim bir güzellik görüyorsan bu ancak Allah'tandır çünkü iyiliği emreden O. Bende veya başkalarında kötü birşey görüyorsan, o da ancak nefs ve şeytandır çünkü kötülüğü gösteren şeytan kötülüğü seçen de nefstir. Allah bizleri razı olacağı kullarından eylesin.
Güzel duaların içinde amin diyorum cümlemize")

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Benim ki uzun bir hikaye, uzun bir arayıştı. Ama Allah'a hamd olsun bundan 11-12 yıl önceydi. Yani henüz 12 yaşlarındayken tanıdım. Ama kalpte hissetmek, onu yaşamak... İşte bunu başarmak yıllarımı alacak...

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
menzil tarikatı için '' bugüne kadar aleyhinde tek cümle duymadım'' dedim
''çok sıkıntılı durumları var'' şeklinde bir cevap aldım
ısrar etmeme rağmen cümleye ilave tek laf edilmedi
konuşmayan bir insan bukadarmı çok şey anlatır.
menzil ile alakalı olumsuz bir cümle duymadığım için ötelediğim bütün şüpheler gözümün önüne geldi ve ilk iş googleye girip
'' menzil tarikatının sapıklıkları yazdım'' gerisini tahmin edersiniz

bu arada bugün mezar ziyaretine gittim
bulunduğum bölgede akide kelimesinden bile haberi olmayan insanları akideyle tanıştıran güzel yüzlü insan
sadeliğiyle etrafını aydınlatan mezarın sahibi İslam Canıbekov (şehid inşAllah)

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İçimden buraya yazmak geldi bu gece. . .
Maalesef dibimde yılların birikimi babam olması beni hidayete erdirememişti. .Kördüm hiç birini görmemişim .Bir kaç yanlış islamı yaşayan insan yüzünden islamdan soğumuştum. .
Ne acı !
Gözlerime siyah bir perde çekilmişti sanki uygulanan muameleler islamın yobazlık ve kadına işkence dini olduğunu düşünmeme sebep oluyordu. (hâşâ hâşâ)
(Bunları yaşamam aslında bana çok şey öğretti,ailemin hatalarından kendi yapmam gereken doğruları öğrendim. misal davette çok çok yumuşak olmam önce insanlığımla,merhametimle sıcak bir bağ kurmam gerektiğini öğrenmiş oldum)Ama maalesef ki bana o kadar güzel anlatılmadı islam .ailem gergin,sert ve katıydılar,gözleri dönmüş gibi beni yola getirmeye çalışıyorlardı,aslında herşeyi berbat etmişlerdi. . .
Bir Menzilde veya bir tarikatta bulunmadım ama sıkı bir komonist olma yolunda emin adımlarla ilerliyordum. .Artık fikirlerim zamanla aileme şok etkisi veriyordu. Asi,Mutsuz,Geçimsiz,Hayattan hiç bir zevk almayan biri olup çıkmıştım. .(O zamanlar özellikle annemi üzdüğüm zamanlar aklıma geldikçe içim daralıyor)

Şimdi belki tasvip etmediğim davranışları olsalar bile ben youtubede izlediğim bir video sayesinde beynime bir şüphe tohumu düşürdüm abartısız 2 gün boyunca bir sürü video izledim,Zaten ilk videodan sonra ağlayarak kalkıp namaz kılıp,tövbe ettim. .
Gün geçtikçe daha çok daha çok derken ilim deryasının akıntısına bıraktım kendimi.Şimdilerde okumaya,öğrenmeye doyamıyorum daha çok daha çok okumak ve hayatıma geçirmek insanlara anlatmak derdindeyim. .
İslamdan,GERÇEK bir Müslüman olmaya çaba göstermeye çalışmamdan sonra çok şey değişti. özellikle Anne,Babam onlara itaatim.Hayatımda bazı şeyleri sırf onlar Razı olsun,huzursuz olmasın diye erteliyorum. .Elimden geldiğince onları memnun etmeye gayret ediyorum. .
Tabi çevremde bu durumdan Rahatsızlık duyanlar oldu,Aşırıya kaçtığımı,abarttığımı düşünenler oldu pek tabi ama onlara hiç kızmadım hep sıcak kanlılıkla yaklaştım şimdi hamdolsun ayrı bi iletişimim oldu insanlarla,çevremle seven gerçekten canı gönülden seviyor sanki.bana öyle geliyor. . İnşallah Allah bu yolda ayaklarımızı sabit kılsın, İnşallah İmanlı ölmeyi bize nasip etsin. .
Allahumme amin ecmain. .

Son düzenleme: