Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Telegram'a Hikâye Özelliği Geldi

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

Davetçi
İslam-TR Üyesi
Mesajlaşma uygulaması Telegram, geçtiğimiz ay itibarıyla yalnızca Premium kullanıcılara sunduğu hikâye özelliğinin tüm kullanıcılara açıldığını duyurdu.

10’uncu yaşını kutlayan uygulamanın hikâye özelliği, paylaşılan hikâyenin düzenlenebilmesiyle rakiplerinden ayrışıyor. Diğer platformlarda değiştirilmek istenen hikâyenin silinip yeni halinin paylaşılması gerekirken Telegram bir hikâyenin görünürlük, metin, çıkartma gibi tüm öğelerinin değiştirilmesine olanak tanıyor.

Telegram kullanıcıları, paylaştıkları bir hikâyeyi kimin görüntüleyebileceğini seçebiliyor. Hikâyelerin kaybolma süresi de 6, 12, 24 ya da 48 saat olarak belirlenebiliyor. Ön ve arka kamerayla çekilen fotoğraf ve videolar BeReal’a benzer şekilde aynı anda paylaşılabiliyor.

Her ne kadar Telegram’da hikâyeler tüm kullanıcılara açılsa da Premium kullanıcılar bazı avantajlara sahip olacak. Bir Premium kullanıcı, son 5 dakika içerisinde görüntülediği hikâyelerden görüntülemesini kaldıran ve 25 dakika boyunca görüntülediklerini gizlemesini saklayan gizli moddan faydalanabilecek.

Mediacat
 
Üst Ana Sayfa Alt