Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tekfirde Aşırılık - Yusuf El Kardavi / Bu Kitabı Bilen Var Mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
H Çevrimdışı

hururiye

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Alma Tavsiye Etmem Karadavi Gün Geçtikçe Bozulmaya Uğruyor. Zaten Zamanında Hüsnü Mübarek'e İman Sahibi Diyen Birinin Kitabını Ne Yapacan.

ummeti Çevrimdışı

ummeti

Üye
İslam-TR Üyesi
oku inşeallah yanlış ile doğruyu ayırt edebilecek vaziyettesiniz umarım tavsiyelere kulak vermeyin derim kendi görüşüm

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
karadavinin yazılarını oku kitapları güzel her nekadar dzene karşı çıkan br yapıya sahip olmasa da ilmi türkiyedeki en alim adamdan daha fazladır....hem kitabı ne zaman yazdığına da bakmak gerekir.....TEVHİDİN HAKİKATI isimli kitap mesela on numara

H Çevrimdışı

hururiye

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Evet Şeyhten Fetva Geldi Yahudi Adetiymiş. :D . Bu Ümmet Saptırıcılar Yüzünden Saptı. Sende O Saptırıcılara Davet Et.

H Çevrimdışı

hururiye

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben Okudum ve Tevhidi Bilmeyene Tavsiye Etmem. Zira Günümüz İnsanları Cehalet Özrü Konusunda Sapmış Durumdalar. Bunu En Son Olarak Hani Bu Sahış Acaba Ne Düşünüyor Bu Konuda Diye Okunur. Bu Sufi Hikayelerini Aşmak Fayda Verecektir.

Abdulmuizz Fida

Admin
Hururiye, adini haricilerin merkezinden almamışsındır inşeallah?

dua sadık Çevrimdışı

dua sadık

Üye
İslam-TR Üyesi
yorumlar için teşekkür ederim

peki bu konuda ilk olarak okunması gereken eserler neler olabilir? Bunun yanısıra aslında bu konuyu seminer olarak hazırlamaya çalışıyorum ve mevcut kitapları incelemek istiyorum hangi kitaplar öncelikli olmalıdır? Şeyh Ebu Makdisininkini biliyorum sadece...

Abdulmuizz Fida

Admin
İSLAM AKAİDİ - ŞEYH HASAN KARAKAYA
ŞEYH Hasan Karakaya'nın Uzun süredir beklenen 40 senelik İlmin Eseri olan Ehli Sunnetin "İslam Akaidi" kitabı Beka yayınları tarafından satışa sunulmuştur.

Akaid konusunda Ehli sunnet alimlerinin ve farklı gurupların mukayeseli delillerinin ortaya konulduğu muhteşem bir eserdir. İlim ve delil peşinde olan akıl sahibi muslumanların kutubhanesinde bulunarak devamlı el altında tutulması gereken bir eserdir.

230955_w640_h640_akaidi_hasan_karakaya_beka.jpg

https://www.islam-tr.org/konu/islam-akaidi-seyh-hasan-karakaya.20789/

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
dua sadik kardesim, su eserdende yararlanabillirsiniz..

Akide ilmi, ilimlerin en değerlisidir. Çünkü o Hayy ve Kayyum olan, diri olup tüm varlık alemini de diri tutan Allah’a götürür, O’nu tanıtır.
Akide ilminin pek çok faydası vardır, bazıları şunlardır:
-Mü’min, Allah’a (c.c.) bu ilimle daha çok yaklaşır, yüceliğini daha çok idrak edip O’na daha çok tazim ve saygı gösterir.
-Müslüman, dininin temellerini ve imanının esaslarını bu ilimle bilir.
-Müslüman, kafirden, fasık da mü'minden bu ilimle ayırt edilir.
-Mü'min, ateistlerin şüphelerine, sapıkların yanılgılarına, hakikati yok etmeye çalışanların tevillerine ve şeytanların giriş noktalarına karşı ancak bu ilimle meydan okuyabilir.
-Mü'min, İslami sapık fırkaların sapık düşüncelerine bu ilimle cevap verebilir.
-Kalbin sükunete ermesi, gönlün açılması, nefsin arınması, gönlün temizlenmesi ve Allah’la (c.c.) dostluğa ulaşmak ancak bu ilim sayesinde olur.
-İslam düşmanlarının “akide, şeriat ve ahlakı ile İslam” etrafında getirdikleri şüpheleri ancak bu ilim sayesinde def edebiliriz.
-Bu ilmi öğrendiğimizde uydurma dinlere, tahrif edilmiş semavi dinlere ve sapık fırkalara karşı atağa geçebiliriz.
-Bu ilim iyice öğrenildiğinde misyonerlerin, laiklerin ve komünistlerin ağaçları kökünden sökülüp yere yıkılır.

pr_01_203_max.jpg

A Çevrimdışı

adn

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kardavi denen adam alim felan değil alimolsa idi azılı kafir mahmut ustaosmana ehli sünnet alim demezdi para nerde kardavi orda

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardavi denen adam alim felan değil alimolsa idi azılı kafir mahmut ustaosmana ehli sünnet alim demezdi para nerde kardavi orda
bencede o alim degil, siz hem alim hem mücahid hemde muvvahidsiniz.. Aslinda Yazinizin boyutuna bakinca sizde ya yas geriligi veyahut akil geriligi oldugu zannina kapilmadnada edemiyorum...

Yorum yaparken biraz haddimizi bilelim ne dersiniz ?

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Es Selamu Alaykum;

Böyle Bir durumda bazı arkadaşların her konun altında Bilhassa Yetkili arkadaşların İnsanları hakir gören ve incitici yazılar yazıp haytt huytt doverim pis harici Tarzında Davranış şekillerine anlam veremiyorum.

Veya her muhalif sesi harici olarak nitelemek de neyin nesi onuda anlayabilmiş değilim.

Yusuf El Karda-vi Bilen Manasında Alim'dir Lakin Allah azze ve celle'nin Kimde bir hayır murad ederse dinde fakih kıldığı Alim Kıldığı kimsemidir sorusunu bir kez daha kendimize sormak lazım diye düşünüyorum

Bu yusuf kardaviyi eleştiren arkadaşlar uslup ve usul noktasında bir takım hatalar yapmış olabilirler siz ne kadar yusuf kardaviyi savunup hakkını gözetmeyi kendinize bir borc biliyorsanız kızdığınız bu adamlar da YAHUDİ veya HİRİSTİYAN Değiller. Hadlerini fazlası ile aşmadıkları müddetce onlarada hüsni zan ve güzel bir şekilde davranmayı hak ediyor olmaları lazım.!

Bunu neden yazıyorum.?

Kendinize islam davetcisi dediğiniz için.

Burada islam'ın ve onun getirmiş oldugu güzel ahlakı yaymayı hedeflediğiniz için.

İslam'ın En güzel anlaşılması misyonunu üzerinize aldıgınız için.

VS VS.

GEcen reklamlar la alakalı bir konuda yetkili bir kimsenin şu ifadelerini gördüm "Kardeşim Buranın bir maddi kaynagı yok ne yapalım yani tarzında kızan ve dışlayan acıklamaları"
Daha çok örnek verebilirim lakin vermek istemiyorum.!

Her muhalif harici değildir. Bunlarda bizim kardeşlerimiz
Durmadan Makdisiden Delil getiren siz Arkadaşlar Üstad Allah Onu Korusun Onu daha iyi okumanız ve bu sekilde zannettiğiniz arkadaşlara nasıl davranmanız gerektiği hususunda çok güzel sözleri var.

Sözlerini burada yazmıyorum Sebebi;

Sizin Okumuş olmanızdan Dolayı.

Allah bizleri Affetsin

Wesselam....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam,

Fitne adam öldürmekten beterdir.

Lafları say say ardından deki sözlerini burada yazmıyorum.

Senelerdir islami yöneticiliğim oldu, insanlar kendi evlerinde ve iş yerlerinde TARKAN denen kişiyi bile dinleyip gelip sitede çalgılı ilahi diye bas bas bağırırlar görende sanırki kendisi hiç telinde evinde vs çalgı bulundurmaz halbuki birçoğunu biz gördük ki, evinde ya da başka yerlerde çalgının alasını dinlerler.

Devamla google konusunda kimseye benim tarafımdan böyle bir açıklama yapılmadı, sanırım habibullahı kastediyorsunuz ki o da bu sözle başka şeyler demek istemiştir, yine üstteki örneğime benzer şekilde laf diyen çok ama islama yardımcı olan nedense mangalda kül bırakmayanlar ortadan toz olup uçmakta.

Bu konuda gelen eleştirilerin hiç birini samimi bulmuyorum. İnsanlar sırf hizmetimizi bozmak için gelip burada bu tür konulara değiniyorlar, halbuki bunlardan bazılarının kendi sitesinde de reklam türü şeyler eklediğini gördük.

Gelelim senin meselene ebu yusuf, yaptığın iftiradan dolayı Rabbim seni affetsin, şimdiye kadar kimseye ne benden ne de yönetimimizden hayt huyt gibi tavırlar gitmedi,

ne yapalım sağ tarafımıza tüküren birine abi buyur solum kaldı soluma da mı tükür demek.

Burada defalarca makdisi okuduğunu beyan eden makdisiden uzak kardeşlerimiz bileri tekfir etmediği mi kaldı, küfür etmediği mi kaldı. Gerek forum içinden gerek özel mesaj ve maillerden gelen bu durumları Rabbimiz en iyi bilendir forumda olanlarıda üyelerimiz görmüştür. Buna rağmen çıkıp hayt huyt harici zihniyetli diye nitelendirmeye kızmanızı anlamıyorum.

Kişi sevdiği ile beraberdir, tarafınızı belli ediyorsunuz, bu yazıdan önce bizleri tekfir ederken o kişiler için bir yazı yazmanız gerekmezmiydi...

Evet her muhalif harici değildir, burada onlarca muhalif var ve sitedeler, küfür etmedikleri, bir müslümanı tekfir etmedikleri ve bidat yazılar doldurmadıkları müddetçe siteden atılmazlar.

Allah sizleri ıslah etsin.

Sizi bu konuda samimi görmüyorum zira mesnedsiz şekilde sözleriniz vardır.

Konu kilit, tekrar ediyorum, beğenmeyen buyursun logout tuşu açıkda çıkış yapsınlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt