Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tebliği Küçümsememek

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Akhiler vallahi onemli bir konu bazen muvaffak olamadigimiz icin "offf olmuyor diyip" vaz geciyoruz ya da simdi olmaz diyoruz. Vallahi ben cikofteci bi abiden etkilenmistim ama ilk konustugu anda deil ne sacmaliyor bu demistim. Oysa o abi tevhidi anlatiyordu kafa o kadar uzaktiki yavas yavas muslumanlar bi yerlere gelip duzeni deistirecegne o kadar odaklanmistim ki dedikleri inanilmaz sacma geliyordu. Bazi seyler zamanla oturuyor akhiler o adam bana guzel seylerden bahsetmese oturmayacakti kafamda, demem o ki karsinizdaki sizi sallamiyor olabilir ama onu dusunmeye ve farkli bir aleme cekiyorsunuz. Yillardir kafirler bunu yapiyorlar ufakan ufaktan subliminal mubliminal adamlar yapior biz de laf anlamiolar diyip susmamaliyiz inanin insanlar en azindan boyle dusunenler de varmis diyorlar o yuzden anlatmaliyiz kardesler.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnan bu söylediklerini ben burada çok yaşıyorum. Buradaki gavurlar öyle ahlaksız şerefsiz insanlar ki insan ister istemez "anlatsam ne olur anlatmasam ne olur" diye düşünüyor. Ama bir de bakıyorum mücahidlerin videolarına bir sürü Alman, Fransiz, İngiliz müslüman olup onlara katılmış. Bunlar da daha düne kadar bizim buradaki insanlar gibiydiler muhtemelen.

"Her kimi ki Allah şaşırtırsa, artık ona hidayet edecek yoktur. Her kime de Allah hidayet verirse artık onu da şaşırtacak yoktur."

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Kardeşim bir insanın belli bir konudaki yargısı hemen ve anında değişmez. Öyle olsa zaten peygamberler bu kadar uğraşmazdı. Önemli olan karşıdakinin kafasında 'Acaba?' yı oluşturabilmektir. Katılıyorum sana ancak bunun için ilmi anlamda donanımlı olmak gerekiyor. Konuşursun anlatırsın derdini, karşındaki kişi aşamadığı bir konuda sana soru sorar (Mesela evrim gibi veya mürtedlerin öldürülmesi, aklına ne gelirse) bu soruya cevap veremezsen önceki emeğin de boşa gider. Benim en büyük çekincem bu. Çevremdeki insanlara kendi bildiğim kadarını aktarabiliyorum, elimden bu kadarı gelebiliyor. Kim istemez ki daha fazlasını yapmasını.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim bir insanın belli bir konudaki yargısı hemen ve anında değişmez. Öyle olsa zaten peygamberler bu kadar uğraşmazdı. Önemli olan karşıdakinin kafasında 'Acaba?' yı oluşturabilmektir. Katılıyorum sana ancak bunun için ilmi anlamda donanımlı olmak gerekiyor. Konuşursun anlatırsın derdini, karşındaki kişi aşamadığı bir konuda sana soru sorar (Mesela evrim gibi veya mürtedlerin öldürülmesi, aklına ne gelirse) bu soruya cevap veremezsen önceki emeğin de boşa gider. Benim en büyük çekincem bu. Çevremdeki insanlara kendi bildiğim kadarını aktarabiliyorum, elimden bu kadarı gelebiliyor. Kim istemez ki daha fazlasını yapmasını.
Açıkcası benim derdim bu değil. Benim çevremdeki gavurların hiç bir şekilde bir dinleri/inançları/ideolojileri yok. Adamların tek derdi karı kız para. Adamlar dini konulara okadar uzak ki insan böyle bir sohbet açmaya çekiniyor. Böyle evrimle mevrimle ilgili bir sohbet açılacağını bilsem daha cesaretli olurum bu konuda.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Alparslan hoca evvela Allaha inananlarla ugrasin diyor hakli bence evrimi falan savunanlara takilma akhi muslumana anlat :) cahiliye duzenini sonra neler yapilmasi lazim tevhid bidat sirk anlat bildigince. Peygamberin yolu sabahenin yolu kuranin gonderilis amaci. Elimizde hazir inanmislar var Allaha :) onlarla bi ilgilenim. Bu arada bilimsel kanit arayanlar icin 0hakikat0 kanali youtubede iyidir hadislerle problemi olsa da caner taslaman bilimsel acidan iyidir. Ama bence oncelikle inanmis sahislarla ugrasmak lazim.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alparslan hoca evvela Allaha inananlarla ugrasin diyor hakli bence evrimi falan savunanlara takilma akhi muslumana anlat :) cahiliye duzenini sonra neler yapilmasi lazim tevhid bidat sirk anlat bildigince. Peygamberin yolu sabahenin yolu kuranin gonderilis amaci. Elimizde hazir inanmislar var Allaha :) onlarla bi ilgilenim. Bu arada bilimsel kanit arayanlar icin 0hakikat0 kanali youtubede iyidir hadislerle problemi olsa da caner taslaman bilimsel acidan iyidir. Ama bence oncelikle inanmis sahislarla ugrasmak lazim.

Akhi Resulullah (sav) şöyle buyurmuyor mu ama:

“Bir ayet de olsa benden duyduklarınızı insanlara tebliğ ediniz.”

Bu gavurların ahirette bizden davacı olmaladırından korkuyorum.

Davet yapmak gerçekten zor iş ama karşılığında mükafatı da çok:

Abdullah b. Mes’ûd (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v.)’den işittim şöyle diyordu: “Allah bizden herhangi bir şeyi işiten ve işittiği gibi de tebliğ edip başkalarına aktaran kişinin yüzünü Allah ak etsin. Çünkü tebliğ edilen kişi benden işiterek tebliğ edenden daha anlayışlı ve kavrayışlı olabilir.”
(İbn Mâce, Mukaddime: 1)

Allah'a yemin ederim ki, Cenâb-ı Hakk'ın senin aracılığınla bir tek kişiyi hidayete kavuşturması, senin, en kıymetli dünya nimeti olan kırmızı develere sahip olmandan daha hayırlıdır."
(Buhârî, Fezâilü'l-ashâb 9, Meðâzî 38; Müslim, Fezâilü's-sahâbe)

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt