Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tasavvuf ve Vahdet-i Vucud İnanci

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1 Çevrimdışı

1taleban

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Darul kufur, darul cahiliyye , darul riddet vsvs bunların hepsi Darul harb diyemeyenlerin uydurmuş olduğu "yumuşatılmış" sıfatlardır.
Allahın kitabıyla hükmedilmeyen her yer darul harbdir. Allahın c.c. hukumlerinden bazılarının işlerine geldiği için tatbik edenler (misal Kaddafi tağutu, İslamdaki ceza kanunlarını tatbik ederken , sosyalist kafirliği ve hükümlerini devam ettirmektedir. Yine veziristanda muslumanlarla 6 senedir savaşan Pakistan , genelevin kaldırılıp şeriatle yönetilmesi için Lal (kızıl) mescidinde binlerce kızı bir kaç sene önce katletti. pakistanda trafik polisleri yine sakallı ve takkelidir oysa) saf halklarını uyutmaktadır.
Buraların darul harb olması; halkının çoğunluğunun namaz kılıp ben muslumanım demesine rağmen değişmez. ÇünküAllahın indirdiğiyle hükmedilmemesi ; aksine Allahın hükümlerine savaş açılıp yasaklanmasıdır. Allahın haram kıldıkları kerhaneyi , genelevini, meyhaneyi bankayı , tesettürü Allah ve rasulune harb açarak muhalif kanunlar ile yönetilen ülkeye darul islam demek Asr-ı saadete küfürdür Hakarettir!

https://www.islam-tr.org/soru-cevap-bolumu/27816-turkiye-dar-ul-harb-midir.html

Osmanlının şeriata %100 uyan bir devlet (hanedanlık ve gerileme dönemlerinde bazı yenilikçi kanunlar gibi) olmamakla birlikte İslama hizmetleri olan, halkının da büyük çoğunluğu müslüman olan bir ülkeydi.
En yetkili olan baştaki kişilerde İslamı kabul ediyor ve Kuranın hükümlerini bazı meselelerde hatalı da olsa kabul ediyor ve halkına dinini yasaklamıyor, Kafir devletlere karşı zamanında büyük fetihler yapıyordu.

Abdulmuizz Fida kusurunu araştırdığımı sanma ancak bu konudaki yazdıkların bana daha önce yukarıdaki linkte verdiğin cevabı hatırlattı ve bu çelişkinin cevabını öğrenmek için buraya taşıdım. %100 şeriat olmadığını sen de itiraf ettin şu halde sen neye dayanarak bir yanda %100 şeriat olmayan Osmanlı'yı savunurken Kaddafi, Karzai gibileri eleştirebiliyorsun? Bu savunma hakkının bir oranı mı vardır? Mesela %51 islam olanı savunuruz, %49 islam olanı savunmayız gibi? Bu arada ben kimi ne zaman tekfir etmişim onu da gösterir misin? selamun aleykum.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Mucahidlerle savaşan murted pakistan hukumetini Osmanlı ile bir diyorsun. Amerikan köpeği Karzai, Rus köpeği sosyalist Kaddafi'yi de Osmanlı yetkilileri ile kıyaslıyorsan sen sapığın tekisin. zaten bunu bildiğimiz için seni yasaklıyoruz.
Yukarıdaki sözlerimin arkasındayım , aklı olmayanlar için yazmıyorum. Önce akıl nakli yaptır sonra gel yazılarımdan istifade edersin.

T Çevrimdışı

taleban

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Olsun onlar da Osmanlı gibi %100 şeriat değil ama Osmanlı gibi İslam'a izin veriyorlar. Sen İslam'a izin veriyorlar diye desteklemiyor muydun? Hristiyan iken Necaşi (r.a.) de izin verdi. O zaman Müslümanlar Habeş ordusunda savaştı mı? Zamanında kanada gibi kafir bir devlet şeriat mahkemelerine bile izin verildiğini hatırlıyorum. O zaman kanada ordusunda savaşmak caiz miydi? Ebu bekr (r.a.) sadece zekat vermedikleri için insanlarla savaşmıştır. Bırak onları savunup onların safında savaşmayı. Haricilerle de savaşılmış. Niye? Kafir oldukları için mi? Hayır. Aşırıya gittikleri sapıttıkları ve isyan ettikleri için. Şimdi benim Osmanlı ordusunda savaşmamam ve hatta onlara karşı savaşmam benim onları tekfir ettiğim anlamına mı gelir?

Bu sitede daha yazacak değilim ancak daha önce de dediğim gibi insanları delilsiz, mesnedsiz gerekçelerle cevap yazmadan mesajlarını silip siteden ihraç etmeniz ancak ve ancak sizi haksız konuma düşürür, haklı dahi olsanız.

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
Mucahidlerle savaşan murted pakistan hukumetini Osmanlı ile bir diyorsun. Amerrikan köğeği Karzai, Rus köpeği sosyalist Kaddafi'yi de Osmanlı yetkilileri ile kıyaslıyorsan sen sapığın tekisin. zaten bunu bildiğimiz için seni yasaklıyoruz.
Yukarıdaki sözlerimin arkasındayım , aklı olmayanlar için yazmıyorum. Önce akıl nakli yaptır sonra gel yazılarımdan istifade edersin.

ahi savaşan pakistan hükümeti derken yani o pakistanın askerlerinimi kast ediyorsun ordu mürted ama içinde müslüman yok mu buda bir nevi tekfir değil mi yoksa ordu değil sadece hükümet mi mürted yada sadece başbakan mı mürted olan hangisi

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Olsun onlar da Osmanlı gibi %100 şeriat değil ama Osmanlı gibi İslam'a izin veriyorlar. Sen İslam'a izin veriyorlar diye desteklemiyor muydun? Hristiyan iken Necaşi (r.a.) de izin verdi. O zaman Müslümanlar Habeş ordusunda savaştı mı? Zamanında kanada gibi kafir bir devlet şeriat mahkemelerine bile izin verildiğini hatırlıyorum. O zaman kanada ordusunda savaşmak caiz miydi? Ebu bekr (r.a.) sadece zekat vermedikleri için insanlarla savaşmıştır. Bırak onları savunup onların safında savaşmayı. Haricilerle de savaşılmış. Niye? Kafir oldukları için mi? Hayır. Aşırıya gittikleri sapıttıkları ve isyan ettikleri için. Şimdi benim Osmanlı ordusunda savaşmamam ve hatta onlara karşı savaşmam benim onları tekfir ettiğim anlamına mı gelir?

Bu sitede daha yazacak değilim ancak daha önce de dediğim gibi insanları delilsiz, mesnedsiz gerekçelerle cevap yazmadan mesajlarını silip siteden ihraç etmeniz ancak ve ancak sizi haksız konuma düşürür, haklı dahi olsanız.

Akıldan yoksun kardeşim, böyle cahilce böyle basit düzeyde nasıl kıyas ediyorsun.

Kafirlerin demokrasiden dolayı verdikleri izinle osmanlıdaki şeriat'ın verdiği izini nasıl kıyaslıyorsun.

Kim sana kafirlerin ordusunda savaş diyor. Burdan bile osmanlıyı tekfir ettiğin çıkıyor. Sonra feryat figan ben tekfirci değilim ben osmanlıyı tekfir etmedim diyorsun.

Uganda cumhuriyetini konuşmuyoruz değil mi mevzu osmanlı ve sen kafir devletleri örnek vererek orda askerlik olmayacaksa osmanlıda da olmaz demeye getiriyorsun.

Ve utanmadan tekrar siteye geliyorsun, yalancı olduğun buradan bile belli.

Kimse sizin yazınızı silmedi, kovuluyorsunuz utanmadan arsızca tekrar gelip son yazım diye yazıyorsunuz.

İhraç ettiklerimiz neden ihraç edildiği bellidir. Siz kendi dünyanızda boş yorumlarla kendinizi sevindirin.

1 tane delil sunamadınız hala gelip konuşuyorsunuz.

Konu amacından çıktığı ve vaktimizin alınması yüzünden geçici kilitliyorum.

Taleban sana da uyarım bu saatten sonra mesajlarına izin verilmeyecektir (ins.). Denemesi bedava.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

ESKİ ADIN VE YENİ ADIN İLE KONUYA YAZDIĞIN MESAJLARDA TEK BİR HARF BİLE YOK DELİLİ İLE YAZDIĞIN YAZILARDA TAMAMEN NEFSİ EMARELERİNİZE UYUP YAZI YAZIYORSUNUZ LÜTFEN DELİL İLE YAZIN ..FKİRLERİNİZİ DESTEKLEYEN ALİMLERİN ADLARINI KİTAPLARININ ADLARINI SAYFA NUMARALARINI KONUYA İLİŞKİN HADİSLERİ BULABİLİRSENİZ!!! YAZIN YAZINKİ KONU ANLAŞILSIN ...YOKSA SENİN DEDİĞİNİN KİMSENİN NAZARINDA ZERRE KADAR HÜKMÜ YOK OLMAZDA.......SELAMETLE

Abdulmuizz Fida

Admin

Osmanlı ile mucahidlerle savaşan pakistan aynı diyorsun yani ey sapık!
Osmanlı sadece islama izin veriyordu diye kim dedi? Bu sözünle haricilerin iftiracı olduğunu hatırladım. Yazdıklarımın manasını bir bütün halinde değilde, sapık fikrine delil bulduğunu sanarak cümlenin bir parçasını almaktan din gününden de mi korkmuyorsun?
Sapık aşırı tekfir beyinli bir de kendisini haklı görerek beni siliyorsunuz bari yazılarımı silmeyin, yoksa hatalı olduğunuz ortaya çıkar diyor? Bak bir önceki banlanmandaki sapık yazını ibretlik olsun diye bıraktım ki ehli sunnete uymayanların durumu herkese ders olsun.
Osmanlıyı senin gibi tekfir eden, osmanlı zamanındaki 1 tane alim söyleyemiyorsun, Amerikanın tarihteki tek cizye verdiği Osmanlı devletini Obama gibi tekfir ediyorsun!
Saydığın ülkelerden hangisi, cahiliyye davaları haric, İslam için kafirlere karşı savaşmıştır? Aksine hala muslumanlarla savaşmaktadır. Amerika da islama izin veriyor fakat muslumanlarla savaşıyor hatta aşağı yukarı tüm dünya kafirleri böyle.
Bizim yazımızın tamamını musluman erkekçe buraya koyun, Osmanlı uğrunda cihad edilebilirliği için sadece islama hizmet ediyor mu demişim . Ama o zaman hariciliğinden başka sahtekarlığında ortaya çıkar değil mi?

Abdulmuizz Fida

Admin
ahi savaşan pakistan hükümeti derken yani o pakistanın askerlerinimi kast ediyorsun ordu mürted ama içinde müslüman yok mu buda bir nevi tekfir değil mi yoksa ordu değil sadece hükümet mi mürted yada sadece başbakan mı mürted olan hangisi

Site kilitlendiği için sana özelden yazacağım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt