Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Tasavvuf Büyüklerinin Kendi Eserlerinden Küfür Akideleri ! (Kitab)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Mahşer gününde kimin imanlı kimin imansız haşrolucağını Allah bilir.

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Allah Sevgisiyle Dolu Allah'ın evliya kulları karalamak kadar kötü şey var mıdır.Bunu Yazanın imansız ölmesinden korkuyorum.Tövbe edip kendi haliyle ilgilenmesi daha efdal onn için

Size Beyaz hocalar, bize bu Allah dostları lazım.Tövbe etmeniz dileğiyle

Allah sevgisiyle dolu olmak ayrı, Yanlış itikatle Allah sevgisiyle dolmak apayrı şeylerdir !!.

Sizin Allah sevgisiyle dolu şeyhleriniz seni görseydi Allah- HAK deyip severdi. Çünkü o kendini bile aynada gördüğü zaman enel HAK - BEN ALLAHım diye sapkınca severdi.
İmansız ölmekten korkmak ise İmanlıların işidir. İmanlı adam bu sorumluluktan korkar. Günde en az 70 kez Allaha sığınan Rasulullah s.a.v. "ey kapleri iki parmağının arasında evirip çeviren Allahım , beni dininde sabit kıl" diye Allaha son hali için dua etmiş, sığınmıştır.

Kulların kalpleri Rahman’ın parmaklarından iki parmak arasındadır İstediği gibi evirip çevirir. Siz de ‘ey kalpleri evirip çeviren, kalplerimizi dinin –bir rivayette de ibadetin- üzerine çevir’ diye dua edin

(Muslim, hadis no: 2654)

Allahtan ümidi kesmek ve Allahın azabından kendini birileri ! gibi emin görmek KAFİRlerin özelliklerindendir.

son sözün :
Size Beyaz hocalar, bize bu Allah dostları lazım.Tövbe etmeniz dileğiyle

Beyaz hocalar ve rengarenk hocalarınız , Tağuti düzenin razı ve birbirlerinden memnun olan hocaları arasında fark yok . Biri küfründe takvalı diğeri sapık inancında!

Bizim sapıkların hiç bir rengiyle işimiz olmaz. Fakat sizlerin MUVAHHİD hocalara karşı renkkörlüğünüz bulaşıcı olsa gerek!

F Çevrimdışı

Fatih Mehmed

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
şu müslüman'a karşı gösterdiğin düşmanlığı, azmi; tağut'a, kafirlere göstersen, herhalde bayagı hizmet yapmış olurdun.. Allah ıslah etsin..

E Çevrimdışı

El-Hak

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bismillah..
lütfen Kullandigimiz Kelimelerimize dikkat edelim... ( =ISLAM=

........ Peygamber(asm) bizi bu halde görseydi ne derdi, hiç düşünmedin mi? Fatih Mehmed kardeşin dediği gibi,"şu müslüman'a karşı gösterdiğin düşmanlığı, azmi; tağut'a, kafirlere göstersen, herhalde bayagı hizmet yapmış olurdun.. Allah ıslah etsin..".. Ah kartdeş, keşke bir bana yapsa o hakareti!. İlk sayfadaki listeye bir göz at istersen.

Seni kullanıdğın ayıplık teşhir eden kelimelerin için, şiddetle kınıyorum.

vesselam.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Hirsiz Ihlas Holdigin attigi palavralara geleim..

Sözde Peygamber A.s söyle demis: Sikistiginizda kabirlerden yardim isteniyiz...

Halbuki bu Iftira mebzu hadisi Yalanlayacak bircok hadis vardir...

ve daha nice Böyle Mevzu Hadisler dolu Isikcilarda ( IhlasHolding - Hakikatkitapevi )

Süt gibi temiz olan Baslangic tasavvufu, Kara dumana cevrildi... En cok Mutavassivlarin Risalelerinde Mevzu Hadisler bulunmaktadir...

Artik Tasavvuf Ahlaki düzeltmeyi hedeflemiyor, Bilakis Yeni Din, Yeni Rab ve Yeni Peygamberler dogurtuyor...

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Bismillah..
lütfen Kullandigimiz Kelimelerimize dikkat edelim... ( =ISLAM=

........ Peygamber(asm) bizi bu halde görseydi ne derdi, hiç düşünmedin mi? Fatih Mehmed kardeşin dediği gibi,"şu müslüman'a karşı gösterdiğin düşmanlığı, azmi; tağut'a, kafirlere göstersen, herhalde bayagı hizmet yapmış olurdun.. Allah ıslah etsin..".. Ah kartdeş, keşke bir bana yapsa o hakareti!. İlk sayfadaki listeye bir göz at istersen.

Seni kullanıdğın ayıplık teşhir eden kelimelerin için, şiddetle kınıyorum.

vesselam.

Tasavvufçıuların isimlerini listelemek de mi günah ? Ne o çarpılır mıyım yoksa ?

Adamların kitaplarında yazan sapıklıkları sayfa numaraları vererek , çoğunu yorumsuzca teşhir ettik!! Bunların çoğu sizin başucu kitaplarınız olduğu için şirkleri seviyor benimsiyorsunuz. Bundan dolayı da sanki cennetle müjdelenmiş sahabelermiş gibi ortalığa düşüyorsunuz!! Tağutun yarenleri tağuta ne zaman kıyam etmiş ki ?

Önce edeb , ehl-i sunnet akidesi nedir onu öğren, iman et, yaşa o zaman kim batıl kim hak delilleriyle yaz.
Bizim yazımızdanda iftira olan yazımızı buraya göster.

I Çevrimdışı

ibni_fevz

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah göremeyenlerin gözlerini açsın.... tembellik yapıp araştırmaya yapmayan ve kıyas yapmayıp doğru bulamayan insanlara yardım etsin..... cahillik mazeret deildir....

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ŞERİAT - TARİKAT - HAKİKAT

TASAVVUF HAKKINDA (Cumhuru Ulemanın)
Tasavvuf Ehli Hakkında ki Görüşleri

ALİMLERİN SÖZLERİ

İmam Şafii şöyle diyor:

“Hiçbir akıllı kimse yoktur ki sabahleyin tasavvufa girsin de, ikindi namazının vakti girdiğinde aklını yitirmiş olmasın.”

YAHYA B.MUAZ ŞÖYLE DEDİ:

''İnsanların üç sınıf kimseden kaçının; gafil Alimler, yağcı fakirler,cahil sofiler .''

Yahya b. yahya şöyle derdi::

"Hariciler bana sofilerden daha sevimlidir"

Abdumelik b. ziyad anlatıyor:

"İmam Malik ile birlikte oturuyorduk ona memleketimizin iki sofisinin durumunu anlattım ana dedimki:

" Sofi denilen bu kimseler en güzel yemeni elbiseleri giyiyorlar ve şöeyle yapıyorlar "

İmam Malik: "Vay be! Onlar müslüman mıdırlar? dedi ve öyle güldüki, etrafındakiler şöyle dediler ;

" Biz onun böyle güldügünü hiç görmemiştik."

Yunus b. Abdullah anlatıyor. Şafii şöyle derdi:

"Eğer bir adam günün ilk saatlerinde tasavvufa girerse öğlen olmadan ahmaklaşır."

İmam Şafii şöyle der:

"Sofilerle kırk gün beraber olan kimsenin aklı bir daha ebedi olarak ona geri dönmez."

ALLAHU EKBER ALAHU EKBER

Ve yine şöyle der: "Yanına geldiklerinde abid görünen
Yanlız kaldıklarında aç kurtlara dönenleri birakın."

Asım şöyle derdi:

"Bizler hala sofileri ahmak olarak biliriz .Ama onlar konuşmaktan hep gizlenirler."

ALLAH BU ''SAF'' Sofi Taifesine Hidayet versin bir an Önce İslam'ı NASS ları ve DELİL leri ile Öğrenmelirini Onlara Nasihat ederim..Allahumme Amin..

K Çevrimdışı

KırıkGitar

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Alimlerin Tasavvufla İlgili Fikirleri

Şimdi İslam ulema, fukaha ve müctehidlerinden tasavvuf ve rical-i tasavvufu takdir ve tahsin eden zevatın mütalaalarını inceleyelim:

1. Mezhebimiz imamı, İmam Ebû Hanîfe rahimehullah: İbni Âbidin "Haşiye" sinde bu hususu tafsil ve beyan etmiştir.

2. İmam Malik buyurur ki: "Tasavvuf bilmeyen fakîh, fiska, tasavvufu bilip de fıkhı bilmeyen ise zendekaya duçar olabilir. Bu ikisini cem' eden ise hakikate vasıl olur". Bu sözü Abdü'l-Baki ez-Zerkanî Fıkh-ı Maliki şerhinin ikinci cildinin 195 inci sayfasında ve 1014 hicrîde vefat eden Aliyyü'l-Kâri, aynı eserin birinci cildinin 33 üncü sayfasında ifade eder.

Halbuki :
İmam Malik: "Vay be! Onlar müslüman mıdırlar? dedi ve öyle güldüki, etrafındakiler şöyle dediler ;

3. İmam Şafiî: Celalüddin-i Suyûtî'nin "Te'yidü'l-Hakikati'l-Aliyye" adlı eserinin 15 inci sayfasında der ki: "Sofiyye ile sohbetim esnasında kendilerinden üç şey istifade ettim:

1. Zaman bir kılıçtır, sen onu kullanmazsan, o seni keser.
2. Kendini hakla meşgul etmezsen, batıl seni istila eder.
3. Kendine hiçbir varlık isnad etmemek, erbab-ı ismetten olmak demektir.

HALBUKİ :
İmam Şafii şöyle diyor:

“Hiçbir akıllı kimse yoktur ki sabahleyin tasavvufa girsin de, ikindi namazının vakti girdiğinde aklını yitirmiş olmasın.”

"Eğer bir adam günün ilk saatlerinde tasavvufa girerse öğlen olmadan ahmaklaşır."

İmam Şafii şöyle der:

"Sofilerle kırk gün beraber olan kimsenin aklı bir daha ebedi olarak ona geri dönmez."

4. İmam Ahmed İbni Hanbel, rical-i sofiyye ile sohbete başlamasından önceki günlerde oğlu Abdullah'a der ki:
"Oğlum! Sana hadîs ile meşgul olmanı tavsiye ederim. Kendilerine sofî diye ad takan kimselerle düşüp kalkmaktan sakındırırım. Çünkü onların içinde ahkam-ı dine cahil olanlar vardır".
Sonradan kendisi sofiyyûndan Bağdadlı Ebû Hamza'ya mülaki olunca ve sofilerin ahvalini öğrenince oğluna dedi ki:

"Sofîlerle sohbeti tavsiye ederim. Onlar ilimleriyle, murakabeden edindikleri feyz ile, Allah korkusunu hakkıyla tanımalarıyla ve halkın mesavi ve abeslerinden uzak kalmakla ve alî himmet olmalarıyla bizi geçmişlerdir". Bu söz 1332 hicrîde vefat eden Şeyh Emin Kürhî'nin "Tenvîru'l-Kulûb" isimli eserinde zikir ve beyan edilmiştir.

Keza, 1188'de vefat eden Allame Muhammed Sifarinî, "Gızau'l-Elbab li Şerhi Manzûmeti'l-Adab" adlı eserinin, birinci cildinin 120'nci sayfasında İbrahim bin Abdullahi'l-Kalanisî'den naklen İmam Ahmed İbni Hanbel'in sofiyye için: "Onlardan daha efdal bir zümre bilmiyorum" dediğini nakleder. Bir de aynı eserde: "Onları vecidleriyle bir müddet bırakınız, ferahlasınlar" buyurmuştur. "Onlar ilham alırlar ve vecde müstağrak olurlar" dediği de rivayet edilmiştir.

5. Hüccetü'l-İslam İmam Gazzalî "el-Münkizu Mine'd-Dalal" adlı eserinde, sofiyyeden ve onların sülûk ve tarikatlerinden bahsederken der ki:

"Yakinen bildim ki, onlar betahsis Allah yoluna girmişlerdir. Onların sîretleri ahlakın en güzeli, tarikatleri de yolların en doğrusudur".

6. Herat'da 606 hicrî tarihinde vefat eden müfessir İmam Fahrüddin er-Razî: "Müslimlerle Müşriklerin İtikadları" adlı eserinin sekizinci babında sofiyye ahvalinden bahsederken der ki:

"İslamî fırkalar arasında sofiyyeyi zikretmemek hatadır. Zira sofiyye sözlerinin hülasası şudur: Allah'ı bilmenin yolu, kalbin masivadan tasfiyesi ve alâik-i bedeniyyeden tecerrüddür. Bu ise güzel bir yoldur".

Yine İmam-ı müşârünileyh buyurur ki:

"Mutasavvife tâifesi Hakk'ı tefekkür ile meşgul olurlar, alâik-i cismaniyyeden nefsi tecrid ederler, rûhlarının ve kalblerinin zikr-i Hak'dan hali kalmamasına çalışırlar, diğer ef'al ve tasavvurlarında kemal-i edeble Hakk'a inkiyad ederler. İşte onlar Adem oğullarının en hayırlı fırkasıdır".

7. Şam'da hicrî 577 tarihinde doğan ve 660 tarihinde vefat eden "şeyhü'l-ulema" ve "sultânü'l-ulema" lakaplarıyla tanınan, birçok eserler te'lif eden, Şihabüddin Sühreverdî'den inabe alan ve Şeyh Hasan Şazelî'ye mülazemet eden İzzüddin ibni Abdi's-Selam rahimehullah:

"Sofiyyeden bir taife dünya ve ahiret yıkılmayan kavaid-i Şeriati, üss-i hareket ittihaz etmişlerdir. Diğerleri rüsûma bağlanmışlardır. Onlardan zuhur eden kerametler ve harikulade haller öne sürülmüşse de, bu gibi haller Hakk'a yakınlık bakımından ve Hakk'ın rızasına uygunluk noktasından teferruattan sayılır" buyurmuştur.

8. İmam-ı Nevevî rahimehullah "el-Makâsıd" adındaki eserinde der ki:

"Tarik-i tasavvufta beş asıl vardır:

1. Zahir ve batında takvayı şiar etmek,
2. Sözlerinde ve işlerinde sünnet-i Nebevîye uymak,
3. İkbal ve idbar zamanında halktan birşey beklememek,
4. Az olsun, çok olsun Hakk'ın herşeyde, her türlü vergisine içten boyun eğmek,
5. Ferah ve sıkıntı zamanında Hakk'ı düşünüp, O'na rücû' edebilmektir".

9. Gırnatalı, Malikî mezheb "el-îmamu'ş-Şatibî" lakabıyla meşhur İbrahim İbni Musa, Selefî olan bu zat

"Kitabü'l-İ'tisam" adlı eserinde İslamî tasavvufun, dinin rûhundan olduğunu ve asla bid'at olmadığını beyandan sonra der ki:

"Birçok cahiller sofilerin ahkam-ı şer'iyyeyi iltizamda mübalatsız olduğunu itikad ederler. Ben onları, söylenen bu sözden ve bu itikaddan tenzih ederim. Onların tarikatleri sünnet-i seniyye üzerine bina olunmuştur. Ona muhalefetten sakınırlar".

10. Hicrî 771 tarihinde vefat eden Tâcüddin Abdü'l-Vahhab es-Subkî "Muîdü'n-Niam" adındaki eserinde:

"Allah onlara sağlık ve uzun ömürler versin" diye dua ettikten sonra:

"Onları hakikî hüviyetleri herkes tarafından bilinmediğinden, haklarında pekçok söz söylenmiştir. Şeyh Ebû Muhammed Cüveynî der ki: - Bilinen kat'î birşey olmadığı için aleyhlerinde bulunmak doğru olmaz. Onlar dünyaya yüz çevirmişler ve birçok vakitlerini ibadete hasretmişlerdir, dedikten sonra: "Onlar havass-ı ehlullahdır. Zikirleriyle rahmet umulur, dualarıyla yağmur beklenir. Allah onlardan ve onların yüzü suyu hürmetiyle bizden razı olsun".

Alıntı

TASAVVUF HAKKINDA (Cumhuru Ulemanın)
Tasavvuf Ehli Hakkında ki Görüşleri

ALİMLERİN SÖZLERİ

İmam Şafii şöyle diyor:

YAHYA B.MUAZ ŞÖYLE DEDİ:

''İnsanların üç sınıf kimseden kaçının; gafil Alimler, yağcı fakirler,cahil sofiler .''

Yahya b. yahya şöyle derdi::

"Hariciler bana sofilerden daha sevimlidir"

Abdumelik b. ziyad anlatıyor:

"İmam Malik ile birlikte oturuyorduk ona memleketimizin iki sofisinin durumunu anlattım ana dedimki:

" Sofi denilen bu kimseler en güzel yemeni elbiseleri giyiyorlar ve şöeyle yapıyorlar "

İmam Şafii şöyle der:

ALLAHU EKBER ALAHU EKBER

Ve yine şöyle der: "Yanına geldiklerinde abid görünen
Yanlız kaldıklarında aç kurtlara dönenleri birakın."

Asım şöyle derdi:

"Bizler hala sofileri ahmak olarak biliriz .Ama onlar konuşmaktan hep gizlenirler."

1.Sofilerin Duygusal İnsan ve İçli İnsanlardan olduğunu çok iyi biliyorum ancak bu İnsanlar ''Ehl'i Beyt'' den olan insaların yanlış yapmayacağına inanıyorlar,oysa ''Sapık ŞİA'' nın inancı budur...

2.Sofi olan İnsanlar Kendilerini hiç geliştirmiyor ve ''TEVHİD AKİDESİ'' ile ilgili üzerlerine Farz'ı AYN olan bu İlime ihtiyaç duymuyorlar..

3.Sofiler kendi inandıkları ve duyduklarını ''DİN'' olarak alıyorlar ve Hiç araştırma gereği duymuyorlar..

4.Sofiler gerçekten ''İSLAM'IN TEVHİD İNANCINI'' anladıklarında ''Allah yolunda Ölmek ve Öldürülmek'' onlar için hiç bir sorun Teşkil etmez.

5.Sofiler bir çok ''PARTİ VE DERNEK - VAKIF'' gibi yerlerin hazır Kitleleridir bütünü bu ''Tarikatlara OLTALARINI'' atarlar hata bazılar ''OLTA'' atmadan ''SERPME '' ile hepsini yakalar ve Kullanır..

6.Sofiler İtikad İmamı olarak inandıkları İmamlarının dahi Kitaplarını okumazlar..

R Çevrimdışı

ramazanusta

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH sizden razı olsun şimdi gelelim bana. 18 yaşımdan bu yana Rabbimden hep dogru olanı istedim. bu tür tarikatlar olsun etrafta çok fazla vardı. her elimden tutan beni kendi tarikatına götürüyor, ve kurtuluşun ancak onlarda oldugunu,tek sünneti seniyye grubunun kendileri olduklarını söylüyorlar eger red edersem kaybedecegimi bir dahada doğru olana ulaşamayacagımı söylüyorlardı. bir ara risale okumaya ve dinlemeye karar verdim. hiç bir şey anlamıyor ve inadına uyukluyordum. bir taraftan kuran'ı kerim okuyor ve ayetlerle gördüklerim arasında inanılmaz çelişkiler görüyor ve bir türlü kuranı kerimi anlayamadıgımı sanıyor,ve bu karşımda bulunanlarında kuranı anlamadıgını düşünüyor ve tezatlar içerisinde bogulup duruyordum. sonunda bunların hepsini terk ettim. namaz yoktu. ibadet etmiyordum. bende artık kendisini müslüman zanneden toplumun uyuşturulmuş kesiminden biriydim. bir gün namaza başlayacaktım. ne zaman ????(bir gün ama belli degildi) araştırmıyor bakmıyor ve ilgilenmiyordum çünkü bu tarikatların dırdırlarından dolayı bıkmış durumdaydım. bir ara yurt dışına çıktım. orada hindularla, araplarla,hristiyanlarla, tanıştım onların dünya görüşlerini dinledim hatta bir defasında kilise papazı ile konuştum. bazen insanlara mevlananın mubarek bir insan oldugunu anlatıyor bana anlatılanlar sanki hak mış gibi bende başkalarına anlatıyordum. bu insanların uydurduklarını okuyor riskli kelimeler oldugunu düşünüyor ama böyle büyük isimler nasıl yanlış yapar vardır bir bildiği diye bir fısıltı ile konuyu kapatıyordum. şimdi : şu okudugum konu benim ne kadar büyük yanlışlar yaptıgımı açıkça ortaya koyuyor. benim iman zannetiğim şey şeytanın bana hoş gösterdiği şeymiş. hani insan hatasının üstüne yaptığı hatanın ne oldugunu görür ya.. bir anda sanki bir deprem olur eski bütün dünyan yıkılırda yerine yenisi kurulurya. hani insan öylesine ağlamaklı bir hale gelirde ağlayamaz ya, işte şu an benim halim bu..... İTİRAF EDİYORUM ŞİMDİYE KADAR BEN BU İNSANLARI DOGRU ZANNEDİYOR VE NE OLDUKLARINI GERÇEKTEN BİLMİYORDUM

G Çevrimdışı

Gulamcan

Üye
İslam-TR Üyesi
Alhamdulillah hic bir cemaate ait degilim. Alhamdulillah Musulmanim.

FETHULLAH GÜLEN'in KİTAPLARINDAKİ SAPIKLIKLAR kitabindaki yanlis fikilerin veya iddialardin neden (kuran ve hadis'e gore) neden yanlis oldugunu aciklabilirmisiniz. Bazi cemaatci arkadaslara gosterelim, dogru yolu bulmasina vesile olur.

Saygilarla,

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Alhamdulillah hic bir cemaate ait degilim. Alhamdulillah Musulmanim.

FETHULLAH GÜLEN'in KİTAPLARINDAKİ SAPIKLIKLAR kitabindaki yanlis fikilerin veya iddialardin neden (kuran ve hadis'e gore) neden yanlis oldugunu aciklabilirmisiniz. Bazi cemaatci arkadaslara gosterelim, dogru yolu bulmasina vesile olur.

Saygilarla,

Kardeşim , https://www.islam-tr.org/tevhid/119...ndi-eserlerinden-kufur-akideleri-kitap-4.html
linkte kitaplarından alıntılar yaptığımız bölümlerin baş kısmına aykırı oluş sebebleri bellidir.
Yazının içeriğindeki İslama aykırı yerleri anlayabilmeniz gerekmektedir. Eğer anlayamıyorsanız bu konuyu bırakınız tevhid ve akide eserleri okuduktan sonra bu konuya bakınca fark edersiniz.
Allaha emanet olun

H Çevrimdışı

haskar_artist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ya bir de şu var; bu adamlar bid'atler koymuş savunuyorlar,konuşuyoruz, diyorum ben bunlara uymam yanlıştır." Hemen atılıyorlar; "Sen şimdi bizim bunlara laf et Ahirette görüşürüz.!"

Yahut beni cehennemle itham ediyolar. Sanki Ahirette Kur'an'la değil de bunların bid'atlerinden sorguya çekilecekmişim gibi.
Efendim, önce Kur'an ve Sünnet de olmayan ibadetler oluşturun, sonrada onlara uymayanlar Cehennemlik deyin ohhh ! ne rahatsınız.

Bana söylerler;
- Yanlışlığını ispat et.?!
- Efendim, iddiayı ortaya atan sizsiniz, doğruluğunu ispat edin ?!
Bu durumda birkaç hadis getirirler. bakarsınız ki Kur'an'a çelişiyo. Ve Efendimiz (S.a.v) (Salat ve selam üzerine olsun)'in söyleyeceğini ummadığımız hadisler getirirler.

Yani olay bu mudur ? Önce Kur'an ve Sünnet dışı uygulamalar koy sonra uymayanı Cehennemle itham.

Bu çalışmaları yapan herkesten Allah(c.c) Razı olsun. Selam ve Dua ile...

alpsanli Çevrimdışı

alpsanli

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ladikli Hacı Ahmet Ağa'nın ışınlanması gerçek mi?, Abdülkadir'in herhangi bir ölüyü diriltmiş midir? Bunu nasıl ıspatlayacaklar?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
alpsanli Çevrimdışı

alpsanli

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben hiçbir cemaate, hiç bir tarikata bağlı değilim. Sempati de duymam. Sadece anlamaya çalışıyorum. Ama anlaşılmayacak gibi.

alpsanli Çevrimdışı

alpsanli

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben cahil aklımla bile Rabbani, Said Nursi, Mevlana vs... gibi kişilerinin görüşlerinin ekolleşmesi bizi ilgilendirmez kanaatindeyim. Ve onların ekolleşmiş görüşleri de anlaşılmıyor. Tasavvufi hikayelerde fiyasko. Nasıl olsa kimse hesap sormuyor diye türlü türlü efsaneler uyduruyorlar. Bence bunu isim yapmak ve ekolleşmek için yapıyorlar.

Üst Ana Sayfa Alt