Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suudi Arabistan'dan Skandal Fetva, 'israil'le Savaşmak Caiz Değil'

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i, skandal bir fetva vererek "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını'' söyledi.

İsrail İletişim Bakanı Eyüp Kara, Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceği." yönündeki fetvasından dolayı tebrik ederek ülkesine davet etti.
Bakan Kara, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

"SAYGIYLA KARŞILANACAKTIR"

"Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i Yahudilere karşı savaşmayı ve onları öldürmeyi yasaklayan fetvasından dolayı tebrik ediyoruz. Al-i Şeyh, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Filistinlilere zarar verdiğini, Aksa'da yapılan gösterilerin demagojik olduğunu ve İsrail ordusu ile Hizbullah'ı yok etmek için iş birliği yapılabileceğini söyledi. Ben Müftü'yü İsrail'i ziyaret etmeye davet ediyorum; yüksek düzeyli bir saygıyla karşılanacaktır."

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Çok merak ediyorum hangi deliller ile fetva veriyorlar neye dayanarak

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“İsrail’le savaşmak caiz değildir, haramdır. Hamas ve Hizbullah terör örgütleridir. Suudi Arabistan İsrail’e yardım etmelidir.”

Anlaşılıyor ki hamas'ı terör örgütü gördüğü için bu fetvayi vermiş, yani Ömer Faruk abinin dediği gibi "havaul fetva" Allahu alem.

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
...sosyal medyada bir arkadaştan alıntıdır.
yazıda kabul etmediğimiz eleştirdiğimiz noktalar elbet vardır. Ama suud,un üzerinde büyük oyunların planlandığı açık bir gerçek.
Rabbim hakkı ve doğruyu görecek basiret versin.! (özellikle yöneticilerimize.)
..........................................................
Suud nereye gidiyor.
Suudun bir yere gittiği yok!
Suudu sürüklüyorlar ve Suud kralları akıntıya karşı yüzemiyorlar. Sarayın içindeki bilgisiz şehzadeler gibiler. Sadece saltanatlarını ve belkide büyük bir yıkımdan ülkelerini korumak istiyorlar. En az 1 asırdır dış ve hatta iç politikaları olmayan bir ülke, asırlardır aslında ülke olmamış, devler liginden 10 Asır önce ayrılmış. Petrol ve dolar karşılığı verdiği tavizlerden dolayı imtiyaz verilmiş Suud! Etraflarında ki ülkeler bir bir düşen, düşürülen ve ufak parçalara bölünen, şimdiye kadar kendilerini koruyan sistemin yine koruyacağına inanan Suud... Böyle inanmak isteyen, bu arzusu ile büyük hatalar yapan ve yalnızlaşan Suud...
Oysaki o sistem değiştiği gibi, o denge de kaybolmuştur. Artık kılıçlar çekilmiştir, kaypak ve razıcı siyasetler fayda vermemektedir. Sizi bu vakte kadar taşıyan, Cuheyman ayaklanmalarını bertaraf eden tavizleriniz artık yetmeyecektir. Düşmanın sebeplerinde değişiklik var, sizin fidyelerinizin yetersiz kalması an meselesidir. Asıl dostunuza ve gerçek kardeşlerinize yönelin... Allaha tevekkül edin ve müslümanlara sahip çıkın, bakın göreceksiniz nasıl da kuvvetli hissedeceksiniz.
Kardeşlerim.!
İdarecileri namaz kılan, islama kucak açan Suud, kuran ve sünneti şeriatleri olarak kabul eden Suud!
Kardeşlerim dillerinizi Suuda ta'n etmekten tutun, onlar için Allahtan yardım ve ıslah dileyin. Bu gün Suud da oynanan oyunlarla koskoca Osmanlı imparatorluğu yıkıldı, Unutmayın...
Osmanlıyı yıkıp hilafeti kaldırmak ve bu yolda halifeyi yalnız bırakmak için Enver Paşa İstanbul da bazı kadınları toplayıp bunlara içki içiriyor ve bir kısım olaylar tertipleyip bunları gazeteler aracılığı ile islam beldelerine yayıyor.
Bu gün de Osmanlıyı kötüleyen bazı diziler insanlar Osmanlı'nın bakiyesi etrafında birleşmesin diye finanse ediliyor. Ve hemen bütün Arap ülkelerinde yayına konuluyor.
Yani Suud da buna hazırlanıyor, aman beddua etmeyin, kötülemeyin, sadece ıslah dileyin. Vallahi yahudiler haremeyne yürüyecektir. Siz bu işte şerri davet edenler olmayın
....... abi bunu bir ay belki biraz daha önce nasihat olarak yazmıştım.
Suud hakkında korkum ve zannım bu yöndedir.

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Suudi Arabistanla savaşmanın caiz olduğunu düşünüyorum. :)

Amerika payandası korkaklar.. En son yine mlyarlarca doları Amerika'ya akıttılar. Bu kadar rezilliği yapıyorlar, sonra da utanmadan müslümanları şirkle suçluyorlar.. Hadlerini hiç bilmiyorlar..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Yok bunlardan beklerim de bu haberleri genel de kemalist kafirler çıkarıyor bir ara da suudi müftüsünün aç kalırsanız karınızın etini yiyebilirsiniz gibi saçma sapan bir haber çıkmıştı.

Kadınları bilmiyorum da insan eti konusunda zaruret halinde güvenilir bir kardeşten duymuştum Rabbim o duruma düşürmesin kimseyi amin

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Insan ALLAH'A KULLUKTAN SASINCA normaldır.

İslam sancaktarlıgını hakedecek yıgıtlere hakeden erlere ALLAH TEZ ZAMANDA gaza nasıp etsın bu boyle olmaz arkadas
Bu gıdısler ıcı gaya kuyularıyla dolu cehennemdır.

Rabbım tez zamanda ummetın adamlarını er yıgıtlerını aramızda guclu eylesın

Su ahmakları ahmak lıderlerıde ıslah etsın olmıuyorsa aramızdan cekıp alsın.

ALLAH IM ISLAMA VE MUSLUMANLARA YARDIM ET.

K Çevrimdışı

Khattab_Turki

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kaç kişi şöyle demiş:
Şöyle bir şey var:
Arapça kaynakları taradım. Hiçbir muteber bir haber sayfasında bulamadım. Bulduğum bir tanınmayan kaynaktada Müftü şöyle demiş: "İsrail'e karşı mücadele intihardır bu sebeple caiz değildir." Suud'un ihanetini konuşmak için bu tür kaynağı belirsiz haberler yaymaya gerek yok.

Konuşmayı dinlediğini idda eden birinin yazısını okudum bi soru soruluyor hizbullah safında israille savaşmak caiz mi diye bunun üzerine sia 'lar daha tehlikeli kabulünden caiz değildir diyormuş yani israille değil anladığım şia safında savaşmaktan dolayı caiz değil diyormuş ama dediğim gibi ben okuduğumu naklettim