Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suudi Arabistandan Katar Vatandaşlarına Umre Engeli

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Doha merkezli Al Sharq gazetesinin haberine göre, Suudi Arabistanlı yetkililer yeni bir kriz daha çıkardı.

"MESCİD-İ HARAM'A GİRİŞ İZNİ VERİLMEDİ"

Katar'daki Ulusal İnsan Hakları Komitesi'ne iletilen şikayetler arasında, Mekke'de umre ziyaretini yapan Katar vatandaşlarının, Kâbe'nin de içerisinde bulunduğu Mescid-i Haram'a girişine izin verilmediğine yer verildi.

İNSAN HAKLARI İHLALİ

Ulusal İnsan Hakları Komitesi Başkanı Ali bin Damir el Merri olayı, dini ritüellerin yerine getirilmesine ilişkin insan hakları anlaşmalarınca güvence altına alınan hakların açık bir ihlali şeklinde yorumladı.

BUGÜNE KADAR BÖYLE BİR UYGULAMA OLMADI

İslam dinindeki hac ibadetinin yerine getirildiği yer olan Mescid-i Haram'a girişlerde, Suudi Arabistanlı yetkililerin milliyet ya da mezheplere özel bir uygulamasının olmadığı biliniyor. Öte yandan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çok büyük konuştun , neye dayanarak bunu söyleyebiliyorsun.
izah eder misin ?
Amerikanın tenekelerine 100 milyar vererek, amerika katilini fonlayarak, amerikanın istemediği adamın üstüne çökerek, çok ileri gidip kutsal topraklardan mahrum ederek Müslüman kalınabiliyorsa ne kıyak iş. Ben huşuyla namaz kılamadığım, cihad etmediğim için kendimi müslümandan saymıyorum, bu adamları müslümandanmı sayacaz şimdi.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Amerikanın tenekelerine 100 milyar vererek, amerika katilini fonlayarak, amerikanın istemediği adamın üstüne çökerek, çok ileri gidip kutsal topraklardan mahrum ederek Müslüman kalınabiliyorsa ne kıyak iş. Ben huşuyla namaz kılamadığım, cihad etmediğim için kendimi müslümandan saymıyorum, bu adamları müslümandanmı sayacaz şimdi.
Âli selul tağutlarının yaptığı gün gibi ortadadır.
meseleyi tam izah edemedim galiba kardeşler,
kendi kendinize içtihat yapıyorsunuz gibi anlıyorum ,belkide yanlış anlamıyorum.bu yaptığınız içtihatları kuran ve sünnet ışığında anlatın bende bileyim.
kardeşinizi bir aydınlatın bu konuda , nasıl canı malı , karısı helal oluyor sizlere, izahını istiyorum sadece kuran ve sünnet ışığında.

yanlış anlaşılmasın amacım polemik değildir.
sadece bilgisizliğimden kaynaklıdır.O zaman onlar kafir ise müslüman kim ?
kafirler ise bizim hemen gidip öz topraklarımızı savunmamız gerekir diye biliyorum.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
meseleyi tam izah edemedim galiba kardeşler,
kendi kendinize içtihat yapıyorsunuz gibi anlıyorum ,belkide yanlış anlamıyorum.bu yaptığınız içtihatları kuran ve sünnet ışığında anlatın bende bileyim.
kardeşinizi bir aydınlatın bu konuda , nasıl canı malı , karısı helal oluyor sizlere, izahını istiyorum sadece kuran ve sünnet ışığında.

yanlış anlaşılmasın amacım polemik değildir.
sadece bilgisizliğimden kaynaklıdır.O zaman onlar kafir ise müslüman kim ?
kafirler ise bizim hemen gidip öz topraklarımızı savunmamız gerekir diye biliyorum.

Allah bize kimseyi kafir ilan etme ruhsatı vermediği gibi kimseyi Müslüman ilan etme ruhsatı da vermemiştir. Yani ben kafir demiyorum ama Müslüman da diyemiyorum. Kafir deme hakkım olmadığı gibi Müslüman deme hakkımda yok.

Kim Müslümana benziyor biliyor musun? 7.62 ile çenesi parçalanmış ve ölmek üzere iken "kardeşlerim ben Allah'ın bana verdiği bu halden razıyım, benim için üzülmeyin" diyen Çeçen mücahid benziyor, altın kaplama ferrariyle gezip rezidansında keyif yapmak varken delik deşik kıyafetler ve bir tüfekle ordulara karşı ömrünü tüketen ve o yolda ölen Usame Bin Ladin benziyor, servet içinde yaşamayı reddedip güney rusyanın doğuk ve pis dağlarında ömrünü tüketen İbn el-Hattab benziyor, bizim çektiğimiz sıkıntılar ümmetin dirilişine sebep olacaksa önemli değil diyen Müslüman gariban o asil kadın geliyor, evladı şehit olduğunda diğerleride kurban olsun diyen filistinli anne geliyor.

Müslüman deyince aklıma ne biz geliyor nede bu şımarıklıkta sınır tanımayan şey şıh takımı geliyor.

Yani özetle abim; Ben bunlara kafir demiyorum ama Müslüman da diyemiyorum.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bu olay Allah Resulu s.a.v andlaşma geregi müşrikler tarafından hac edememe olayını anımsattı.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biz birbirimizden cektigimiz kadar baska kimseden cekmedik.

ALLAH in bizim icin sectigi bir yeri kendi menfaatlerine cevirenlere yaziklar olsun

Bit kadar dunyada yaptiklari seye bak sen kimsinde ALLAH in yapin diye emrettigini kula yasakliyorsun.

Hesap vakti ansizin gelir yanina o zaman ALLAH zulcelal in su ayeti subhanallah.

Buyuklenıp hevalarına hızmete devam etsınler ALLAH hakım

Son düzenleme:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Ses çıkaran bir iki alim onların da akıbeti belli. Arabistan halkı zenginliğe, bolluğa, berekete aldanmış görünen o yemen el kaidesi bir kaç saldırı yapıyor o kadar.

t.r ile çok farklı değil kıyas edeceksen

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanların bu dünyada en büyük düşmanı ne Amerikadır ne de İsrail.. Bence en büyük düşman bu İslam görünümlü, İsrail ve Amerikan uşağı olan devlettir. Ne zaman İslam dünyası ayağa kalkacak gibi olsa, bu yabancı işbirlikçiler, kafirin dostu müslümanın düşmanı olan bu zihniyet İslam'ı bölüyor, parçalıyor.

Kuran'da evlerine altın yığanlara baya bir eleştiri var.. İslam ülkesi geçinen ülkelerin liderlerini düşünüyorum da, saray, altın, para, çıkar meraklılar.. Yazık müslümanlara çok yazık cidden..

Üst Ana Sayfa Alt