Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye'de Müslüman Bir Ablamızın Kalplere Hitap Eden Sözleri

Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"...Sizlerin paylaşımlarına bakıyorum da sofralarınız envai çeşit yemeklerle dolu en pahalı elbiseler içersinde ümmetin haline üzülüyorsunuz değil mi? Ben sizin samimiyetinize inansam ne inanmasam ne? Allah görüyor yetmez mi? Güvenilen dernekler var yayın yapan sizin yardımlarınızı gerçekten mazlum Suriye halkına ulaştıran ancak şunu eklemek istiyorum bulgur unla bitmiyor Allah yokluğunu aratmasın lakin hijyen temizlik malzemeleri kadınlar için ürünler bebekler için ürünler lazım burda ciddi boyutta ihtiyaç. Bireysel değil organize bir çalışma lazım hanımlar lütfen önem verin bu konulara. Hastaneler yok denecek kadar az olanları ise görseniz mideniz kaldırmaz temizlenmemesi değil mesele dakikada bir temizleniyor lakin burası savaş ülkesi doktor yok hemşire yok imkanlar ilkel düzeyde lütfen bu açıklıklar için bir şeyler üretin okuduğunuz kitapları gözümüze sokmak yerine biraz faaliyetlerinize yansıtın. Bana sürekli hastasın diyor yakınlarım oysa sağlam bir bünyem vardı Suriye'ye kadar! Durumu iyi olan ailelere ulaşın buraya hastane malzemeleri yollasınlar mesela tıp okuyanlar yılın belirli zamanlarında yasal yollarla hastanelerde görev yapsın. Bizlerin de en az sizler kadar iyi şartlarda yaşam idame ettirmeye hakkımız var bunu unutmayın. Yaşamımdan şikayet etmiyorum aksine beni günahlarımdan arındıran Rabbime hamd ederim. Biraz sitemkar oldu kırıcı olduysa affen lakin bazı hislerimi bastırmakta zorlanıyorum bu aralar. "

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ummeti kurtaracak er yigitlere ihtiyac var

Zulm surdukce bir gun o malzemeleri ulastiracak o malzemelere dahi ulasacak kimse kalmayacak.

Urdun sinirina konuslanmis o cadirkenti gordum ve insanlarin ey ummedi muhammed neredesin cigliklarinida

bizim sinirimizda ise biraz kosullar iyi olsada yinede o mazlumlar ALLAH yolunda yerlerinden yurtlarindan cikarilan insanlar hergun ummet acaba ne zaman kafirin belini kiracak zulmu bitirecek diye beklesiyorlar.

Bombalarin altinda kalanlara bakiyorumda oyle bir halki onceden ucaklar gelince kacanlar simdilerde hasbunallahi ve nimel vekil diye oylece beklesiyorlar.

Biz zaferleri cok adamla kazanmadik biz islami milyarlarla tum dunyaya yaymadik

Yuzbinlere karsi binler vardi hep binlere karsida yuzler.

Hic biri İSLAMİ n disinda herhangi bir kaygiya dusmediler.
Karnimiz ac dedi bir sahabe rasuallah in karnina iki tas bagladigini gorunce utandi sahabe susdu cunku dunya bir yere kadar imtihanda oyle kazandilarmi elhamdulillahirabbilalemin cennete daha dunyada iken gidecegi haber verilenler vardi subhanallah

Elimizden gelen sadece yardim etmek olmamali
ALLAH yolunda mal var ailevar can var bu isin nasil yapilacagini rasulallah ve ashabi ve mubarek quran bizlere hakkiyla gostermisdir.

ALLAH im yapilan bu zulmlerin ıntıkamını bizim ellerimizle o kafir gurahlarindan al yarabbi bizleri senden ayri senden yuz cevirmislerle bir eyleme
Ey rahman kardeslerimiz zor zamanlarda nasilki rasulallah i o zor zamanlardan kurtulusa ulastirdiysan bizleride ulastir.
ALLAH im sana iman edenleri yanlizca senin sancagin altinda birlestir.
Yanlizca sana iman eder yanlizca senden ister yanlizca sana itaat ederiz amin.

H Çevrimdışı

Hafsa binti Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman yardımcıları olsun tüm mücahitlerin eşlerinin ve zulüm altındaki tüm müslümanların. Kullandığımız kelimeler sarfettiğimiz cümleler gelip geçiyor geriye dualarımız kalıyor. Allah kuluna kafidir inşaAllah ablalarımızın gönlüne ferahlık versin. Bizleri de onları anlayan kullardan kılsın. Malıyla ve canıyla cihad eden, cennet için canını Allah'a satan kullarından kılsın bizi.

"Müminlerden öyle erler vardır ki Allah'a verdikleri sözü yerine getirdiler; kimi adağını ödedi (canını verdi), kimi de beklemektedir; verdikleri sözü hiçbir şekilde değiştirmediler. Ahzab,23."

Üst Ana Sayfa Alt