Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye İntifadası, Filistin İntifadasının Devamıdır (Video)

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Filistin'deki İslami direniş hareketinin Lideri Şeyh Raid Salah, "Suriye'nin özgürlüğü, Filistin'in özgürlüğüdür. Suriye devrimi, Filistin’deki intifadanın devamıdır" dedi.

33811.jpg

10 Haziran 2012 Pazar 16:06

İslami direniş hareketinin Suriye yönetimine karşı Cumartesi günü Tamra Kentinde düzenlediği protesto gösterisinde konuşan Salah "Suriye'nin özgürlüğü Filistin'in özgürlüğüdür. Suriye devrimi, Filistin’deki intifada hareketinin bir devamıdır. Suriye ve Filistin halkı iki işgalci ve zalim gücün hakimiyeti altında yaşıyor" diye konuştu.

Arap ve İslam dünyasını, Suriye halkını korumak için Suriye sınırına milyonluk yürüyüş çağrısı yapan Salah şöyle devam etti:

"Suriye'nin özgürlüğü, Filistin'in özgürlüğüdür. Şam'ın özgürlüğü Kudüs'ün özgürlüğüdür. Emevi Camii'ne yapılan yardım, Mescid-i Aksa'ya yapılmıştır. Suriye'deki kiliselerin özgürlüğü, Kudüs'teki el-Kıyame Kilisesi'nin özgürlüğüdür."

Salah, "Kudüs'e kadar yükselttiğiniz çığlık ve çağrılarınız kalıcıdır" diyerek, Dünya vicdanının Suriye'de masum insanlara karşı işlenen cinayetler ve akıtılan kana karşı verdiği sınavı geçemediğini söyledi.

Haksöz-Haber

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah'ın konuşmasının tam metni:

Burada bulunan değerli insanlar El Celil’den sahil şehirlerinden; Hayfa, Yafa, Akka’dan gelenler ve Golan’dan gelenler.

Hepinizin adına Suriye’deki tüm şehidlere, esirlerin sabrına, dulların döktükleri yaşlara ve yetimlerin feryadlarına ve sokaklarda cihad eden bütün devrimcilerin cihadlarına selam ediyorum, özgürlüğe giden yolunuzda sizinle beraberiz çünkü biz allahın izniyle yakinen inanıyoruz ki Suriyenin özgürlüğü Filistinin özgürlüğü, Dimaşk’ın özgürlüğü Kudüs’ün özgürlüğü, Suriye’deki camilerin özgürlüğü Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü, Suriye’deki kiliselerin özgürlüğü Filistin’deki kıyamet kilisesi’nin özgürlüğü anlamına gelir.

Biz yakinen inanıyoruz ki ey suriye halkı! Şam, Humus, Halep, Der’a ve Hama’dan yürüyen saflarınız Kudüs’e ulaşacaktır Allah'ın izniyle.

Evet biz, Allah'ın izniyle gerçekleşecek bu yakın vaade yakinen inanıyoruz ve diyoruz ki; ey suriye’deki ehlimiz sabredin, sizi öldüren silah Lübnan’daki mülteci kamplarında Filistinli mültecileri öldüren aynı silahtır, bu silah kırılacaktır çünkü bu silah golan’ı özgürleştirecek silah değildir, Filistini özgürleştirecek silah değildir bu silah islam,arap ve filistin halklarına yeni bir gün doğurmaya koşan arap ve Müslüman insanın içindeki iradeyi kırmak içindir.

Suriyeli anneye (o benim de annemdir), Suriyeli kadına (o benimde bacımdır), Suriyeli çocuğa (o benimde oğlumdur) yönelen tunus,Libya,yemen ve mısırda halkımızı zillete düşürmeye çalışan bu silah kırılacaktır bu silahtır ki islam ümmetine yardım için yükselen şairimizin ‘’halk bugün özgürlüğü istediyse, kaderin cevap vermekten başka şansı yok, gecenin aydınlanmaktan başka şansı yok, baskının kırılmaktan başka şansı yok’’ suriye deki istibdadında kırılmaktan başka şansı yok.

Sonra diyorum ki; bu ana kadar şunu tereddütsüz diyorum ki dünyanın vicdanı,Müslümanların vicdanı, arapların vicdanı suriye imtihanında, havle katliamında,humus,hama katliamlarında düşmüştür.

Ben birşeyden korkuyorum beni iyi dinleyin o nedir; bu gün doğu ve batı istikbarı haritayı kaybetmektedir, bundan kastım şudur Tunus’ta başlayan direniş başarılı olunca Mısır’a, orda başarılı olunca Libya’ya, orada başarılı olunca Yemen’e, orada başarılı olunca Suriye’ye geçti, ben istikbarın Suriye’de bu direnişi boğmasından korkuyorum.

İstikbar vicdanının rol oynamasını suriye hududunda bu direnişi boğana kadar engelleyecektir.

Bunun için ben şahsen Avrupa,Amerika,Rusya ve Çin’den bir hayır beklemiyorum, onların hepsi yalancı münafıklar ve deccallardır. Ben uzak ama tahakkuk edecek bir şeyi bütün Müslümanların arap ve Müslüman halklara yardım etmesini temenni ediyorum bu anlarda onlara diyorum ki; Suriyeli yetimler,dullar,tutuklular,yaralılar sizi çağırıyor. Ben size bir teklifte bulunuyorum: suriye hududuna akacak milyonluk bir yürüyüş istiyorum suriye de olanlara karşı istikbarın sessizliğine karşı bunun olmasını istiyorum.

Suriye’nin güçlü olmasını istiyoruz, suriye’nin gücü halkının gücüdür, suriye’nin gücüne kasteden suriye halkına kasteder, suriye halkı birdir suriye halkına kasteden suriyenin birliğine kasteder.

Bunu açıkça söylüyorum ki velevki halife bile suriye halkı hakkında bu suçları işlemiş olsaydı biz ona karşı kalkıp suriye halkının üzerinden kılıcını çek derdik, bunun için burdan suriye rejimine diyoruz ki artık meşruiyetini kaybettin suriye de yeniden hükmedemezsin, arap ve islam ümmeti içinde hiçbir milleti temsil edemezsin şimdi sana düşen gitmektir.

Suriye halkı kendi bugününü ve geleceğini hazırlamalı, suriye halkı kendi vicdanından kendi liderini seçmelidir

Bugün Allah'ın izniyle talep budur.

Biz bunu herzaman söylüyoruz ve buna yakinen inanıyoruz suriye devrimi filistin davasına bir imdattır, suriye kentlerindeki devrim filistin şehirlerindeki intifadadır. Suriye devrimi de Filistin intfadası da zulme ve işgale karşıdır bunun için de zafer aynı zaferdir, istiklal aynıdır, orada da burada zulüm var burada da, orada da işgal var, burada da işgal var, orada ismi suriye halkı olan bir halkın özgürlük hakkı vardır tıpkı filistin halkının özgürlük hakkı olduğu gibi orada bağımsız suriye devleti kurma hakkı var burada bağımsız filistin devleti kurma hakkı var.

Denklem açıktır. Bu denklem rolünü sağlamlaştırdı ve arap-islam tarihinde defalarca tekrarlandı bu denklem yine tekrarlanacaktır. Şamın cihadı kahirenin cihadıyla buluştuğu gün kudüs haçlı işgalinden ve Moğol işgalinden kurtuldu ve bugün 2012 yılında bütün herşeye rağmen bugün şamın cihadı kudüsü İsrail işgalinden kurtarmak için kahirenin cihadıyla buluaşacaktır Allah'ın izniyle.

Üst Ana Sayfa Alt