Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çay lekesi nasıl çıkar? Üstelik koltuk emanet...

AbdussametTuna1 Çevrimdışı

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
Yandım ahiler, yandım...

Sormayın..

Acil çözüm ney yapsam gitmiyor.. Üstelik koltuk amcamgilin baya pahalı

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
Ulan bu da bana ders olsun. İlk geldiğinde oturmuyordum bile sonra amaan oturunca nolcak zarar vermiyorum ki dedim sonra netice bu

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tıpkı giysilerde olduğu gibi koltuklarda da birçok farklı kumaş kullanılıyor. Bu nedenle çay lekesini nasıl temizleyeceğiniz farklılıklar gösterebiliyor. Eğer deri bir koltuk söz konusuysa çay lekesini sadece temiz ıslak bir bezle temizlemeniz yeterli olabilecekken, iş çayı içine çeken kumaşlara gelince biraz değişiyor.

Bu tür koltuklarda tıpkı giysilerde olduğu gibi macun kıvamına gatireceğiniz karbonatlı su karışımını uygulayabilirsiniz. Temiz ve ıslak bir bezle çay lekesine tampon yapın, ardından karbonat-su karışımını yaydırıp hafif hafif lekeli bölgeyi ovalayın. Son olarak,soğuk suya batırdığınız temiz bir bezle karbonatlı karışımı tamamen arındırıncaya dek koltuğunuzu temizleyin ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra çay lekesinin gözükmediğini fark edeceksiniz.

Eğer bu yöntem yeterli gelmezse deterjanı suyla macun kıvamına getirip uygulayabilir, ardından da temiz suyla iyice temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak söylediğimiz gibi kumaşın kalıcı bir hasar almaması için ovalama, çitileme gibi işlemleri olabildiğince hafif bir şekilde ve zarif hareketlerle yapmalı.

Benim annem de deterjan ile yapardı. Sıvı bulaşık deterjanı su sarı bez koltuğu öyle silerdi.

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
Tıpkı giysilerde olduğu gibi koltuklarda da birçok farklı kumaş kullanılıyor. Bu nedenle çay lekesini nasıl temizleyeceğiniz farklılıklar gösterebiliyor. Eğer deri bir koltuk söz konusuysa çay lekesini sadece temiz ıslak bir bezle temizlemeniz yeterli olabilecekken, iş çayı içine çeken kumaşlara gelince biraz değişiyor.

Bu tür koltuklarda tıpkı giysilerde olduğu gibi macun kıvamına gatireceğiniz karbonatlı su karışımını uygulayabilirsiniz. Temiz ve ıslak bir bezle çay lekesine tampon yapın, ardından karbonat-su karışımını yaydırıp hafif hafif lekeli bölgeyi ovalayın. Son olarak,soğuk suya batırdığınız temiz bir bezle karbonatlı karışımı tamamen arındırıncaya dek koltuğunuzu temizleyin ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra çay lekesinin gözükmediğini fark edeceksiniz.

Eğer bu yöntem yeterli gelmezse deterjanı suyla macun kıvamına getirip uygulayabilir, ardından da temiz suyla iyice temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak söylediğimiz gibi kumaşın kalıcı bir hasar almaması için ovalama, çitileme gibi işlemleri olabildiğince hafif bir şekilde ve zarif hareketlerle yapmalı.

Benim annem de deterjan ile yapardı. Sıvı bulaşık deterjanı su sarı bez koltuğu öyle silerdi.
Abi peki hiç çıkmazsa nasıl olcak, bizimkiler uyuyor şimdilik saklıyorum (17yim)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ne yapıcam ben şimdi yaaa.. Rezil oldum @Alketa abi sen anlarsın belki
Screenshot_20240512_090501_Trendyol.jpg

Bu leke cikariciyi amcana hediye edeceksin. insanlik hali, kazadır, diyeceksin.Trendyolda var hatta indirim var bu ara.

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
E anlaşilmayinca ne oluyor, temiz mi olmuş oluyor. 2 sileydin bari.
Uzerine su filan dokulurse kusar leke.
Bir isi guzel ve dogru yapalim arkadaslar.
Abi silmeye sildim zaten, öbür ihtimal daha kötüydü kendimi avutuyorum :) amcamın derken amcam yurt dışında şimdi , koltuğu bize getirdi( depremden dolayı evleri orta hasarlı, güçlendirme yapılıyor) yoksa haklısın