Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Sofilerin Üyeliği Neden Silinmiyor?

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Neden Işidçilerin üyeliği siliniyor da sofilerin üyeliği silinmiyor?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Neden Işidçilerin üyeliği siliniyor da sofilerin üyeliği silinmiyor?
Halifemize (şeyhimize) biat (mürit) etmeyenler (olmayanlar) Kâfirdir, formunuz da küfür üzeredir dedi de silinmeyen kaç sofi gördün ?

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Halifemize (şeyhimize) biat (mürit) etmeyenler (olmayanlar) Kâfirdir, formunuz da küfür üzeredir dedi de silinmeyen kaç sofi gördün ?
Sofiler de bize harici diyorlar ama hem Işid El kaideyi tekfir edebilir ama Işidciler El kaideli müslümanları tekfir etmiyorlar benim Işidci arkadaşım var ama beni tekfir etmiyor oy kullanan insanları bile tekfir etmiyor "tekfir etmek bana düşmez" diyor.Bana kardeşim diyor.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Sofiler de bize harici diyorlar ama hem Işid El kaideyi tekfir edebilir ama Işidciler El kaideli müslümanları tekfir etmiyorlar benim Işidci arkadaşım var ama beni tekfir etmiyor oy kullanan insanları bile tekfir etmiyor "tekfir etmek bana düşmez" diyor.Bana kardeşim diyor.
Üyeliği silinenler İslâm'ın "i"sini bile bilmeden tekfire girişen veya tekfir sempatizanı olan cahillermiş. Onu demek istiyor abimiz. Yani sofiler de gelip buradakileri küfür ve şirkle itham etseydi, onların da üyeliği silinirdi, banlanırdı, diyor. Ayrıca her hareketin içinde her türlü insan olur. Gerek etnik yapısı, gerek düşünce yapısı olsun, her insan bir değil. Ama bir şahıs, tekfirci bir harekete mensupsa ama buna rağmen tekfire girişmiyorsa bu onu aklamaz. Allah iyiyi, kötüden ayırt etmek için akıl vermiş. Doğru kullanmak lazım. Neyi desteklediğini bilmeden bir fikir desteklenmez.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hem bir Işidçi bizi tekfir etseydi zaten niye girsin siteye
Üyeliği silinenler İslâm'ın "i"sini bile bilmeden tekfire girişen veya tekfir sempatizanı olan cahillermiş. Onu demek istiyor abimiz. Yani sofiler de gelip buradakileri küfür ve şirkle itham etseydi, onların da üyeliği silinirdi, banlanırdı, diyor. Ayrıca her hareketin içinde her türlü insan olur. Gerek etnik yapısı, gerek düşünce yapısı olsun, her insan bir değil. Ama bir şahıs, tekfirci bir harekete mensupsa ama buna rağmen tekfire girişmiyorsa bu onu aklamaz. Allah iyiyi, kötüden ayırt etmek için akıl vermiş. Doğru kullanmak lazım. Neyi desteklediğini bilmeden bir fikir desteklenmez.
Bizi tekfir eden niye üye olsun bu siteye

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Öyleyse sofilerin geneli müşrik ve bize harici diyorlar onların ne işi var bizim yanımızda
Kendilerine sormak lazım. Delilsiz din yaşadıkları için belki delil ve nakil üzere olmanın doğru olduğunu görüyorlardır. Ben pek rastlamadım forumda sofiye.

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sofi olup dini daha çok öğrenmek ve zararda ise zarardan donmek maabinda arayista olan sofilik içersinde ama bu oluşumda suphesi ağır basan kişiler de var kimisi tevhid ehli olmadan önce çok yollardan geçer ve her geçtiği yolda yanlisi görüp terkedip tevhid ehli olmakta karar kilar kişisine bağlı..herkesin geçti yol imtihan farklı olabilir burda engellemeler fesadinda yanlışinda ısrarcı olan ve fitne yaymak isteyen tiplerdir diye dusunuyorum

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hem bir Işidçi bizi tekfir etseydi zaten niye girsin siteye

Bizi tekfir eden niye üye olsun bu siteye
Kardeşim yanlış çıkarsamalarda bulunuyorsun, Buraya ateist te gelir, laik de sofi de muvahhid de. Biz her üyeye dinimizi sunarız. Saldırırsa forumda barınamaz, forumun kurallarına uyarak herkes durabilir, almak istediği, öğrenmek istediği var ise alır. Bunun haricinde delillere rağmen bizi delilsizce sapkınca suçlarsa ithamına göre ceza alır.

Senin arkadaşın Işid'ı (menhecini) ya bilmiyor ya da sana takiyye yapıyor. Işıd gerek Suriyede, gerek Afganistan'da gerek bu forumda müslümanlara ne yaptığı, nasıl davrandığı bizim ve ummetin malumudur. Hatta Biz öyle Işidçi gördük ki sitemizi hackledi! Bu sebeble bizleri tekfir eden, canımızı ırzımızı mubah gören aşırı tekfir hastası sapıkları burada masum ve mazlum göstermeye çalışma, çünkü fark edilmeleri halinde sempatizanlarını da kendisiyle beraber forumda tutmuyoruz.

Üst Ana Sayfa Alt