Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Sitedeki tartışma ortamlarını azaltmak/engellemek adına neler yapabiliriz?

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir öneri de ben ekliyeyim inşaAllah; yeni üyeler kafalarındaki soruları genel olarak konu açarak soruyorlar bu konuda onları muayyer bırakmak gerek. Tabi bazen gereksiz konular da olmuyor değil, açılan konular olsun veya verilen/verilecek cevaplar olsun, delil üzere bir nassa dayanılarak verilirse daha sağlıklı olur, zira yeni olanların kafası çabuk karışabiliyor.
Bu konuda Allah'tan korkmak lazım ve herkesin üzerine düşeni de yapması ve yazdığını delil üzere yazması lazım. (Allah'u Alım)
Cok dogru. Hepimiz girdaba kapilabiliyoruz o an ve uzerimize duseni yapamiyoruz bahsettiginiz konuda kimi zaman.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bırakın insanlar konuşsun, yazsın. Yeter ki hakaret etmesin. Saçma veya bilgisizce bile yazması bile bence normal karşılanmalı.
Yılların tecrübesi ile konuşan @HAMAS ahiye tastamam katılıyorum.

Yurdum insanına caddede, sokakta, misafirlikte karşılaştığımızda nasıl davranmak gerekiyor ise, burası da aynı. Burayı evimiz olarak görmemiz çok güzel; geleni de "misafirimiz" olarak gördük mü, iş tamamdır inşaAllah )

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bırakın insanlar konuşsun, yazsın. Yeter ki hakaret etmesin. Saçma veya bilgisizce bile yazması bile bence normal karşılanmalı.

Burada iki sikinti var icice aslinda ilk mesajimda degindigim. Bahsettiginiz durumdan sonrasini yonetememek durumu ile de karsi karsiyayiz. (Buna dair cozumlere de @Ummu Aişe kardesim deginmis biraz)

Diger bir durum da; cogu arkadas, alt alta alakasiz paylasimlarla duvarin dolmasindan, esas gundem olmasi gereken ya da bilgi edinecegimiz konulari kacirmaktan sikayetciyiz.

Ve baglantili diger bir sorulacak sey; bunun icin sayisiz platform varken neden arka arkaya buradaki duvar dolduruluyor, sadece bu is icin uyelik alan kisilerce?

Mesajinizda yazdiklariniza katilmakla beraber; cevabinizi yazdigim tum satirlara gore yuzeysel buldum.

Belki son donem bahsettigim sikintilara sebep olan uyelerin profillerini inceleme (uyelik tarihi,paylasimlarin kategorisi) firsatiniz olmadigi ve bariz ortak noktalari gozlemleyemediginiz icin, bu sekilde eksik bir yorum yapmis olabilirsiniz.

Son düzenleme:
HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Aslında ben çok detaya girmek istemedim müsait olamadığım için. Ben biraz da sosyolojik olarak baktım konuya. Yani insanlar sürekli bir baskılama ile karşı karşıya iken rahat rahat konuşmasına izin verilen ortamlar daha ilgi çekici olabilir düşüncesindeyim.

Elbette biraz forum mesaj çöplüğüne dönecek. Fakat burası bir soru-cevap sitesi değil forum ise öyle de olmalı. Yoksa karşılıklı konuşmaların tamamı kapatılır. O zaman da ziyaretçiler siteye gelmemeye başlar. Geçmiş yıllarda bu baskılama sonucu birçok kişi siteyi terk etti. Burası diğer islami forum sitelerinden elbette ki farklı. Fakat her üye de inanın müslim değil. O yüzden açın kapıları gelsinler akın akın :)

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında ben çok detaya girmek istemedim müsait olamadığım için. Ben biraz da sosyolojik olarak baktım konuya. Yani insanlar sürekli bir baskılama ile karşı karşıya iken rahat rahat konuşmasına izin verilen ortamlar daha ilgi çekici olabilir düşüncesindeyim.

Elbette biraz forum mesaj çöplüğüne dönecek. Fakat burası bir soru-cevap sitesi değil forum ise öyle de olmalı. Yoksa karşılıklı konuşmaların tamamı kapatılır. O zaman da ziyaretçiler siteye gelmemeye başlar. Geçmiş yıllarda bu baskılama sonucu birçok kişi siteyi terk etti. Burası diğer islami forum sitelerinden elbette ki farklı. Fakat her üye de inanın müslim değil. O yüzden açın kapıları gelsinler akın akın :)

Acilan kapidan, evdekiler kacmasin da sonra, akin akin =))