Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şirkistan Cumhuriyetine Hoş Geldiniz

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu kısımda bundan böyle şirk yapan ve şirkin şirk olduğunu açıklayan hocaların videoları yayınlanacaktır. admin gibi konuştum yanlış anlaşılmasın :))

not:herkezden ricamdır. lütfen amaç tasaffuf düşmanlığı değil şirk düşmanlığıdır. hakkı söylemek bilmeyenlerin bilmesini sağlamaktır. mesele kötülemek aşşağılamak değil yani

şirk olanı

islama göre doğru olanı

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Baslik ve icerik uygun ve yeterli hale gelirse konuyu uygun bölümde sabitleyebiliriz.

A Çevrimdışı

Abu Adem

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Siz tasavvufa mı karşısınız yoksa sadece tasavvuftaki küfürlere mi karşısınız?

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Siz tasavvufa mı karşısınız yoksa sadece tasavvuftaki küfürlere mi karşısınız?

kesınlıkle benimde belirttiğim bu tasaffufa değil tasaffufdaki yanlışlara .bizler için ismin değil amelin önemi var yani ne olursa olsun .sahabeye ve peygambere uygun olsun mantık bu . asla düşmanlık değil.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tasavvuftaki küfürlere karşıyız keşke ilk mutasavvıfların yaşadığı tasavvufu yaşayabilsek az yiyen az uyuyan az konuşan sürekli ibadet ve zikirle dolu bir hayatımız olsa

Hz. Enes (radıyallahu anh) anlatıyor:

"Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in zevce-i pâklerinin hâne-i saâdetlerine bir gurub erkek gelerek Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ın (evdeki) ibadetinden sordular. Kendilerine sordukları husus açıklanınca sanki bunu az bularak: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) kim, biz kimiz? Allah O'nun geçmiş ve gelecek bütün günahlarını affetmiştir (bu sebeple O'na az ibadet de yeter) dediler. İçlerinden biri: "Ben artık hayatım boyunca her gece namaz kılacağım" dedi. İkincisi: "Ben de hayatımca hep oruç tutacağım, hiç bir gün terketmeyeceğim"dedi. Üçüncüsü de: "Kadınları ebediyen terkedip, onlara hiç temas etmeyeceğim" dedi. (Bilâhere durumdan haberdar olan) Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) onları bularak: "Sizler böyle böyle söylemişsiniz. Halbuki Allah'a yemin olsun, Allah'tan en çok korkanınız ve yasaklarından en ziyade kaçınanınız benim. Fakat buna rağmen, bazan oruç tutar, bazan yerim; namaz kılarım, uyurum da; kadınlarla beraber de olurum. (Benim sünnetim budur), kim sünnetimi beğenmezse benden değildir" buyurdu." (Buhârî, Nikah 1; Müslim, Nikah 5)

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hz. Enes (radıyallahu anh) anlatıyor:

"Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in zevce-i pâklerinin hâne-i saâdetlerine bir gurub erkek gelerek Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ın (evdeki) ibadetinden sordular. Kendilerine sordukları husus açıklanınca sanki bunu az bularak: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) kim, biz kimiz? Allah O'nun geçmiş ve gelecek bütün günahlarını affetmiştir (bu sebeple O'na az ibadet de yeter) dediler. İçlerinden biri: "Ben artık hayatım boyunca her gece namaz kılacağım" dedi. İkincisi: "Ben de hayatımca hep oruç tutacağım, hiç bir gün terketmeyeceğim"dedi. Üçüncüsü de: "Kadınları ebediyen terkedip, onlara hiç temas etmeyeceğim" dedi. (Bilâhere durumdan haberdar olan) Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) onları bularak: "Sizler böyle böyle söylemişsiniz. Halbuki Allah'a yemin olsun, Allah'tan en çok korkanınız ve yasaklarından en ziyade kaçınanınız benim. Fakat buna rağmen, bazan oruç tutar, bazan yerim; namaz kılarım, uyurum da; kadınlarla beraber de olurum. (Benim sünnetim budur), kim sünnetimi beğenmezse benden değildir" buyurdu." (Buhârî, Nikah 1; Müslim, Nikah 5)

verdiğin mesajı anladım ama ben öyle kasdetmemiştim ilk mutasavvıflar çok ibadet ederdi gazaliler abdulkadir geylaniler ve ibadetlerini tam ve bütün yaparlardı lağv konuşmazlardı ya hayır söylerlerdi yada susarlardı bütün hayatlarını allaha adamışlardı ve şeytana ve nefislerine karşı sürekli uyanıklardı obur değillerdi midelerinin en fazla 3 te birini doldururlardı topukları şişene kadar namaz kılarlardı tehecüde önem verirlerdi rabıta yapmaz allahtan başka veli aramaz şirk koşmaz muvahhid sofilerdi böyle olmayı ben çok isterim ama bu cahiliye hayatı ister istemez içine çekiyor bizi

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
verdiğin mesajı anladım ama ben öyle kasdetmemiştim ilk mutasavvıflar çok ibadet ederdi gazaliler abdulkadir geylaniler ve ibadetlerini tam ve bütün yaparlardı lağv konuşmazlardı ya hayır söylerlerdi yada susarlardı bütün hayatlarını allaha adamışlardı ve şeytana ve nefislerine karşı sürekli uyanıklardı obur değillerdi midelerinin en fazla 3 te birini doldururlardı topukları şişene kadar namaz kılarlardı tehecüde önem verirlerdi rabıta yapmaz allahtan başka veli aramaz şirk koşmaz muvahhid sofilerdi böyle olmayı ben çok isterim ama bu cahiliye hayatı ister istemez içine çekiyor bizi

takılayım dedim azıcık :D
tahmin ediyordum gelecek cevabı :friends_1_1:

Üst Ana Sayfa Alt