Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sinir Oluyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
demokrasiye islamın şura sistemidir deyip şeriatı şura ile karıştıranlara,
önce vatan yazısını her tarafa yazıp,vatansız din olmaz deyip,dini milliyetçilik ile karıştıranlara,
islamda zorlama yoktur,kimse kimsenin inancına karışamaz deyip,müslüman olmayanlar karşısında ezilip büzülmeyi marifet sayan ve bunu davet ile karıştıranlara,
laiklik dinsizlik değildir,dini mükellefiyetlerin vicdana hitap ettiğini iddia edip,vicdan ile dini karıştıranlara.......
sinir oluyorum.

Mercan Çevrimdışı

Mercan

Eski nick : Salih Kul
İslam-TR Üyesi
Kardeşim Allah razı olsun, güzel bir çalışma olmuş.
Bende acizane bir tane eklemek isterim.

* Mübarek Ramazan günü oruçlu olduğu belli (bilinen) insanların karşısına geçip,
masalarında yemek-çay-su, ellerinde cigara keyif yapanlar.

Geçenlerde de yazmıştım,
oruç tutmayan (Ramazana tutunamayan, dolayısıyla rahmet-sevap gemisini kaçıranlar) insanlara sinir oluyorum.
birde yukarıda bahsettiğim halde ortalıkta dolaşan sürüler, hastalıklarının arkasına saklanmıyor mu? birde ona sinir oluyorum.

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ceddinin yanlışlar yapamayacağını düşünen milletlerin geleceği olamaz. Atalarımız ne yaptıysa doğrudur fikrine katılmak toplumsal çöküşe işarettir. Türkiye toplumundada bu çokça görülür birşey. Bu sorunların bir kısmının nedeni budur. Atalarından ne gördülerse Ne öğrendilerse onu kabul etmişler. Doğru yanlış hiç sorgulamamış araştırmamışlar Körü Körüne bağlanmışlar...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Cok güzel bir konu bence, acandan Allah razi olsun, bunu sosyal medyaya tasima fikri geldi.

https://www.facebook.com/bugzediyorum bu sayfadan buradan paylasilanlari paylasacagiz insaAllah.

Kardes facebook nickin varsa bana özelden yazarsan senide sayfaya yetkili ekleyelim.

Sayfayi kimden ve neyden nicin sinir oldugumuzu belirten mesajlar atacagiz insaAllah.

mehmed cihad Çevrimdışı

mehmed cihad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
16 - Adı ayşe-fatma ali-mehmet vs. olupta anna-catherine thomas-robert den farki olmayan kafir özentisi gençlere

Kardeş bu olmamış (bence). Müslüman olabilmek için arap ismiyle isimlenmek mi gerekir ? Robert "Robert" ismiyle müslüman olamaz mı ?

- - - Updated - - -

Senin ima ettiğin şeyi anladım. Fakat cümleye -bu haliyle- katılmıyorum..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
16 - Adı ayşe-fatma ali-mehmet vs. olupta anna-catherine thomas-robert den farki olmayan kafir özentisi gençlere

Kardeş bu olmamış (bence). Müslüman olabilmek için arap ismiyle isimlenmek mi gerekir ? Robert "Robert" ismiyle müslüman olamaz mı ?

- - - Updated - - -

Senin ima ettiğin şeyi anladım. Fakat cümleye -bu haliyle- katılmıyorum..

Ahi kardes yazmis ama ben yanitlim, kisi islama girdikden sonra gerisinde küfür adina ne varsa bunu terketmek zorundadir. Cünkü islam bir yasayistir ve bu yasayis insanlarin kendi zevk ve arzularina göre degildir. Bu hayati Allah cc sekillendirmistir.

Bunun icine kafirlerin isimleri, putlarin simgelerin isimleri, Allaha isyan ve küfretmeye götüren isim ve sözleri terk etmek imanin geregidir, aksi halde kisi sadece günümüzdeki gibi elhd. muslumanim demekten öteye gecemez.

Adi müslüman olup da türkiyede yok mu cok tanrili dine hizmet eden isim ve simgeler ad olarak takilmis. Ve hatta melek isimlerini kizlara veren ve bazi melek isimlerini erkeklere veren kim acaba. Onlar akillarinca meleklere disilik ve erkeklik verdiklerini mi saniyorlar...

Ahi isim meselesi ciddi bir meseledir ki baba ogluna isim verirken buna dikkat eder islam dininde.

Bilmem anlatabildim mi?

mehmed cihad Çevrimdışı

mehmed cihad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi kardes yazmis ama ben yanitlim, kisi islama girdikden sonra gerisinde küfür adina ne varsa bunu terketmek zorundadir. Cünkü islam bir yasayistir ve bu yasayis insanlarin kendi zevk ve arzularina göre degildir. Bu hayati Allah cc sekillendirmistir.

Bunun icine kafirlerin isimleri, putlarin simgelerin isimleri, Allaha isyan ve küfretmeye götüren isim ve sözleri terk etmek imanin geregidir, aksi halde kisi sadece günümüzdeki gibi elhd. muslumanim demekten öteye gecemez.

Adi müslüman olup da türkiyede yok mu cok tanrili dine hizmet eden isim ve simgeler ad olarak takilmis. Ve hatta melek isimlerini kizlara veren ve bazi melek isimlerini erkeklere veren kim acaba. Onlar akillarinca meleklere disilik ve erkeklik verdiklerini mi saniyorlar...

Ahi isim meselesi ciddi bir meseledir ki baba ogluna isim verirken buna dikkat eder islam dininde.

Bilmem anlatabildim mi?

Şüphesiz dediğinde haklısın. Bir baba çocuğuna isim verirken oldukça özen göstermelidir. Rasulullah (sav)'in bazı isimleri (savaş gibi) kerih görmesi bilinen meselelerdendir. Sanem (put) gibi isimlerin kullanıldığı bilinmekte.. Dediğin gibi erkek çocuklarına israfil, mikail ismi verilmekte.. Sana tamamen katılıyorum. Peki ya isim dini herhangi bir sakıncası olmayan bir isim ise ? Ki ingilizce meşhur olmış bir çok isim incilde yahut tevratta geçen isimlerdir. İsimlerin illa bizim bildiğimiz kalıba uyması gerekmez (ifade etmek istediğim buydu.)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt