Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Seyyit Kutub'un Ölümü Karşılayışı

EBUSELAM Çevrimdışı

EBUSELAM

Vefa ehline feda kolay olur
İslam-TR Üyesi
KORKU VE ÖLÜM

“Artık ölümden korkmuyorum; şu anda gelse bile!” Çünkü dünya hayatından alacağımı aldım; vereceğimi de -İnşaallah- verdim sayılırım. Bazen hayattan almak ve vermek işlemi arasındaki farkı zor görürüz. Çünkü ruh âleminde ikisinin de delalet ettiği şey birdir.

Bununla başkalarının bana dünya adına bir şeyler verdiklerini vurgulamak istemiyorum. Çünkü başkalarının bana verdiklerinde duyduğum sevinç, benim onlara verdiğimden az değildir!

Artık ölümden korkmuyorum; şu anda gelse bile! Gücümün yetebileceği kadarıyla, ne yapmam gerektiğini bilerek yaptım. Belki daha çok yapmak istediğim şeyler var. Umarım Allah ömrümü bereketlendirir.

Ama bunları yazamazsam dahi, gönlümü hasret kuruntuları kemirip bitirmeyecek. Ben öldükten sonra da, başkaları inandığım davayı yeryüzünde devam ettirmeye çalışacaklardır.

Allah bu davayı ölüme terk etmeyecektir.

Artık ölümden korkmuyorum; şu anda gelse bile!

Hayırlı bir insan olmaya, gücümün yettiğince çabaladım. Sonucu Allah’a bırakıyor, O’nun affına ve rahmetine sığınıyorum.

O’nun vereceği cezaya da razıyım. Çünkü O’nun vereceği her ceza, adaletin bizzat kendisidir. Bundan dolayı içimde herhangi bir huzursuzluk duymuyorum.

Zaten amellerimin sonuçlarına katlanmaya iman etmişim!

Hatalarımın kıyamet günü hesabını vermek, beni asla su-i zanna sevketmiyor.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah cc ona merhamet etsin. Rasul sav'e komşu etsin. Tarih kalemle değil kan'la yazılıra en güzel örneklerden.

Onun vesilesi ile ile tevhidi duruş bugün Irak'ta, kafkasyada, afganistanda,somalide, suriyede,lübnanda,mısırda...

Onun tevhidi duruşu vesile ile bugün birçok mucahid küfre karşı izzetli duruşunu muhafaza etmekte.

Rabbim Seyyid kutublardan daha güzellerini ümmete nasip etsin!

Üst Ana Sayfa Alt