Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Şeyh Abdullah Muhaysini Türkiye'li Gençlerin Sorularını Yanıtladı

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
türkiyede insanlar daha la ilahe illallahı , tağutu bilmiyor muheyseni namazdan bahsediyor ? ışid hakkında video yaptım diyor ama hiç suud ve türkiye tağutlarını eleştirdiğini görmedim ? üstelik osmanlı torun fln diye erdoğana methiyeler düzüyordu.

putuna laf ettim galiba ? la ilahe illahı bilmeyen bir insan namaz kılsa ne olacak ? önce onu öğretirsin sonra namazı. sıkıyorsa erdoğan allaha rağmen kanun yapar allahtan başkasına yemin eder müslümanlara karşı haçlılarla işbirliği yapar, laiklik tavsiye eder desin. bende cuma-5 numaralı ayette anlatılan gibi ilim olacaksa hiç olmasın daha iyi.

ne ayaksın yeşil otobüscü selam diye müşriklere denir

Değerli kardeşim, öncelikle karşındaki bir Müslümana kırıcı olmadan cevap yazmaya çalış. Düşüncelerini yazmama laf attığım yok ama bunu usulüne uygun yap! Yapacağın eleştiri Rasûlullah'ın sünnetine uygun olsun. Bizler Türkiye'de yaşadığımız halde tebliğ görevlerini yerine getiriyormuyuz diye kendimizi önce hesaba çekelim. Ve Allah'tan korkalım. Hem cihad edip hem komşu ülkeye tebliğ eden bir adamın bir ilim ehlinin hakkına girmekten korkalım. Cevap yazdığımız kardeşimizin hakkına girmekten korkalım.

Ayrıca birbirimizi zan altında bırakacak cümleler kurmayalım.

M Çevrimdışı

Meliksah Kayaaaa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mehmet Akgün abiye nedense katılıyorum.(muhaysini meselesinde)
Şeyhi seviyorum ama akidesini tam bilmiyorum helede Abdurrezzak Mehdi tayyibe tağut demek büyük hatadır gibisinden şeyler söyledikten sonra.
Bir bildiri yayınlayıp şunlar tağut şunlar kafir diyemezmi safı belli olsun veya Abdurrezzak El Mehdiye reddiye yazamazmıydı?
Şeyh Makdisi , Musa Hoca yazdı mesela.
O kadar tağut varken dewleyi eleştirmek 10 larca bebeğin katili , koalisyonla mücahidlere saldıran , Türkiye Hükümetine birşey dememek ilginç.
ruhisukut abi bu konuyla alakalı nasihat edebilirmisin bana insallah.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
putuna laf ettim galiba ? la ilahe illahı bilmeyen bir insan namaz kılsa ne olacak ? önce onu öğretirsin sonra namazı. sıkıyorsa erdoğan allaha rağmen kanun yapar allahtan başkasına yemin eder müslümanlara karşı haçlılarla işbirliği yapar, laiklik tavsiye eder desin. bende cuma-5 numaralı ayette anlatılan gibi ilim olacaksa hiç olmasın daha iyi.

Allahu alem basiretin olsaydi, muhaysininin tevhidi davet yaptigini anlardin, tabi siz tabularin icinde yasadiginiz icin göremiyorsunuz.

ip ucu vereyim: kimlik müslümanligindan bahsetmesi.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Mehmet Akgün abiye nedense katılıyorum.(muhaysini meselesinde)
Şeyhi seviyorum ama akidesini tam bilmiyorum helede Abdurrezzak Mehdi tayyibe tağut demek büyük hatadır gibisinden şeyler söyledikten sonra.
Bir bildiri yayınlayıp şunlar tağut şunlar kafir diyemezmi safı belli olsun veya Abdurrezzak El Mehdiye reddiye yazamazmıydı?
Şeyh Makdisi , Musa Hoca yazdı mesela.
O kadar tağut varken dewleyi eleştirmek 10 larca bebeğin katili , koalisyonla mücahidlere saldıran , Türkiye Hükümetine birşey dememek ilginç.
ruhisukut abi bu konuyla alakalı nasihat edebilirmisin bana insallah.

Değerli kardeşim Allah azze ve celle sana her zaman nasihat isteyecek ve dinleyecek bir kalp nasip etsin. Aziz kardeşim, öyle bir dönemde yaşar olduk ki artık 'şunun akidesini, bunun akidesini bilmiyorum' gibi cümleler, mücadele ettiğimiz davanın ta kendisi olan 'La ilahe illallah' zikrinden daha çok dilimize bulaşır olmuş. SubhanAllah, öyle bir devirde yaşıyoruz ki ilim ehli insanların bir hatalarından dolayı ilim sahasından komple silindiğine tanıklık ediyoruz. Ve yine öyle bir zamanı yaşıyoruz ki her konuda söz sahibi olan ama ilim okumaya geldiğinde bahane arayan bir çoğunluk türer olmuş. Bu çoğunluk yeri geldiğinde insafsızca eleştirdi, yeri geldiğinde bilgisizce tekfir etti ve yeri geldiğinde Hakk onlara söylendiğinde Hakk'tan yüz çevirdi. Bu örnekler önümüzde dururken bizler hala bu örneklerden ders almıyorsak yarın bunlardan farkımız kalmaz.

Gelelim Şeyh Muhaysini'nin meselesine, ben kendime bir düstur edinmişim. Biriyle şartlarım eşit olmadığı müddetçe hakkında konuşmanın vebal olabileceğini düşünüyorum. Bugün bizler tasavvuf ehlinin Şeyh Muhaysini'ye yapmış olduğu eleştiriye Sufyan bin Uyeyne'nin cihad edenleri eleştiren kişilere sormuş olduğu soruyu kullanıp 'Doğu'da kafirlerle hiç cihad ettin mi? Ya Batı'da, Güney'de, Kuzey'de?' diye sorup kendimize sormuyorsak tasavvufçulardan ne farkımız kalır? Akabinde Sufyan bin Uyeyne (r.h) 'in onlara vermiş olduğu cevabı kullanıp 'Allah’ın düşmanları elinden emin. Sus da, biraz da Müslümanlar dilinden emin olsunlar!' diye onlara söylediğimiz gibi kendimize söylermiyorsak onlardan ne farkımız kalır? Biri cihadı desteklemeyen ama cihad edeni eleştiren biri, diğeri cihadı destekleyen ama gene cihad edeni eleştiren biri... İşte bu yüzden bu meselenin boyutu beni aşar. Allah Şeyh'ten razı olsun. Sen hem cihad et hemde Türkiye'de yaşayanlara tebliğ et...Ve bunun üzerine daha tebliğini yapamayan ruhisukut kalk Şeyhi eleştir. Vallahi bu haksızlıktır ve onun hakkına girmektir.

Sana en büyük nasihatim; gel kardeşim seninle beraber sabredelim. Yanında o kadar ilim ehli birileri dururken yada Şeyh Makdisi, Musa hoca gibi ilim ehilleri dururken biz eleştirmeyelim. Allah'a sığınalım ve onlara dua edelim inşaallah.

M Çevrimdışı

Meliksah Kayaaaa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Değerli kardeşim Allah azze ve celle sana her zaman nasihat isteyecek ve dinleyecek bir kalp nasip etsin. Aziz kardeşim, öyle bir dönemde yaşar olduk ki artık 'şunun akidesini, bunun akidesini bilmiyorum' gibi cümleler, mücadele ettiğimiz davanın ta kendisi olan 'La ilahe illallah' zikrinden daha çok dilimize bulaşır olmuş. SubhanAllah, öyle bir devirde yaşıyoruz ki ilim ehli insanların bir hatalarından dolayı ilim sahasından komple silindiğine tanıklık ediyoruz. Ve yine öyle bir zamanı yaşıyoruz ki her konuda söz sahibi olan ama ilim okumaya geldiğinde bahane arayan bir çoğunluk türer olmuş. Bu çoğunluk yeri geldiğinde insafsızca eleştirdi, yeri geldiğinde bilgisizce tekfir etti ve yeri geldiğinde Hakk onlara söylendiğinde Hakk'tan yüz çevirdi. Bu örnekler önümüzde dururken bizler hala bu örneklerden ders almıyorsak yarın bunlardan farkımız kalmaz.

Gelelim Şeyh Muhaysini'nin meselesine, ben kendime bir düstur edinmişim. Biriyle şartlarım eşit olmadığı müddetçe hakkında konuşmanın vebal olabileceğini düşünüyorum. Bugün bizler tasavvuf ehlinin Şeyh Muhaysini'ye yapmış olduğu eleştiriye Sufyan bin Uyeyne'nin cihad edenleri eleştiren kişilere sormuş olduğu soruyu kullanıp 'Doğu'da kafirlerle hiç cihad ettin mi? Ya Batı'da, Güney'de, Kuzey'de?' diye sorup kendimize sormuyorsak tasavvufçulardan ne farkımız kalır? Akabinde Sufyan bin Uyeyne (r.h) 'in onlara vermiş olduğu cevabı kullanıp 'Allah’ın düşmanları elinden emin. Sus da, biraz da Müslümanlar dilinden emin olsunlar!' diye onlara söylediğimiz gibi kendimize söylermiyorsak onlardan ne farkımız kalır? Biri cihadı desteklemeyen ama cihad edeni eleştiren biri, diğeri cihadı destekleyen ama gene cihad edeni eleştiren biri... İşte bu yüzden bu meselenin boyutu beni aşar. Allah Şeyh'ten razı olsun. Sen hem cihad et hemde Türkiye'de yaşayanlara tebliğ et...Ve bunun üzerine daha tebliğini yapamayan ruhisukut kalk Şeyhi eleştir. Vallahi bu haksızlıktır ve onun hakkına girmektir.

Sana en büyük nasihatim; gel kardeşim seninle beraber sabredelim. Yanında o kadar ilim ehli birileri dururken yada Şeyh Makdisi, Musa hoca gibi ilim ehilleri dururken biz eleştirmeyelim. Allah'a sığınalım ve onlara dua edelim inşaallah.
Amin ecmain , Cezakallahu hayran.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
kırıcı olduysam hakkınızı helal edin lakin diğer görüşlerede bukadar kapalı olmayın. günlük hayatta bunları tartışabileceğim kimseler çevremde yok
Eyvallah kardeşim, Müslümanın hatasını anlayıp 'Hakkınızı helal edin' demesi vallahi büyük bir kazançtır. Rahman olan Allah sana kazancını bol bol versin.

Değerli kardeşim, şahsım adına diğer görüşlere kapalı değilim. Ama basiret ve feraset dışında düşünülerek ortaya çıkmış ithamlara, itirazlara, eleştirilere karşıyım. Ayrıca buna benzer görüşlerini tartışmaya meyilli bir şekilde yapmadan, öğrenmek amaçlı yapmaya çalış. Vallahi kurtuluşumuz cedelle değil, iman etmek, anlamak ve yaşamakla olacaktır. Dolayısıyla bunu tartışarak değil de ilme aç bir şekilde başarmak gerekir. Rabbim seni tevhid ehli, basiret ve feraset sahibi, ilmiyle amil kardeşlerle tanıştırsın inşaallah. Rabbim yardımcın olsun, sana ilim daha sonra o ilim ile amel etmeyi nasip etsin. Seni Rasûlullah'ın ahlakı olan Kur'ân ile ahlaklandırsın inşaallah.

Üst Ana Sayfa Alt