Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sevdiğiniz Kuran-ı Kerim Kıraatleri

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Ta-Ha Sûresi

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Hoparlörden Kur'an dinlemek mizmardan dinlemek oluyor mu ?

Mizmar anlamini merak edip baktim da zurna anlamina geliyor.eger kastettigin buysa ne sacmaliyorsun ? Yok baska anlam ifade ediyorsa ona gore cevap verelim ?

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mizmar anlamini merak edip baktim da zurna anlamina geliyor.eger kastettigin buysa ne sacmaliyorsun ? Yok baska anlam ifade ediyorsa ona gore cevap verelim ?
Mizmar müzik aleti diye biliyorum belki yanlıs biliyorum ya da başka manaya geliyor olabilir bilgi almak için sordum niye saçmalıyorsun diyorsun bu din Allah'ın bize gönderdiği din ve bunu öğrenmek en doğal hakkım

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Neml Sûresi 60-62. Âyetler

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
A'la Sûresi

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Maşaallah imamın kıraati çok güzel Allah azze ve celle bizlerede onada okuduğunu anlayıp amel edenlerden eylesin.
Lakin namazlarımız hiç sahabenin namazlarına benzemiyor.zira sahabei kiram okuduklarını anlayıp amele döktükleri için namazlarıda farklıydı.namazda Rablerinin huzurunda olduklarının farkındaydılar ve birer direk misali gereksiz yere kılları dahi kıpırdamadan Allah’ın mesajına kulak veriyorlardı ki namazlarından sonra bu mesajı pratiğe dökebilsinler.şimdi ise sanki zorla duruyoruz Allah’ın huzurunda da biran önce bitsinde gidelim gibi.her yerimiz ayrı oynuyor namazlarımızda.Allah azze ve celle bizleri affetsin hidayetimizi artırsında Ona hakkıyla ibadet edelim.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sade ve düz okunam kıraatler beni çok etkiliyor.
Şeyh Ali jaber’in kıraati buna örnek.

Şu an yaşayan başka şeyhlerden bir tanesi;