Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selamun Aleykum

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2 sene once selam vermis ve gitmiş.
Bu konu niye hortladi ki
عن أبي هريرة رضي الله عنه قال: قال رسول الله صلى الله عليه وسلم: ((والذي نفسي بيده، لا تدخلون الجنة حتى تؤمنوا، ولا تؤمنوا حتى تحابوا، أوَلَا أدلكم على شيء إذا فعلتموه تحاببتم؟ أفشوا السلام بينكم))؛ رواه مسلم

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
عن أبي هريرة رضي الله عنه قال: قال رسول الله صلى الله عليه وسلم: ((والذي نفسي بيده، لا تدخلون الجنة حتى تؤمنوا، ولا تؤمنوا حتى تحابوا، أوَلَا أدلكم على شيء إذا فعلتموه تحاببتم؟ أفشوا السلام بينكم))؛ رواه مسلم

Anlamadim bu hadisi niye attin
Maksat nedir, ne anlatmak istedin.

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anlamadim bu hadisi niye attin
Maksat nedir, ne anlatmak istedin.
bu konu neden hortladı iki sene önce başlık açılmış yazmışsınız bende Selam almanın önemini vurgulayan hadisi şerifi atıp kardeşlerin bu niyetle selam aldıklarını belirtmek istedim. Yani sebepsiz yere hortlamadı.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
bu konu neden hortladı iki sene önce başlık açılmış yazmışsınız bende Selam almanın önemini vurgulayan hadisi şerifi atıp kardeşlerin bu niyetle selam aldıklarını belirtmek istedim. Yani sebepsiz yere hortlamadı.

2 sene once kisi selam vermiş ve zaten selami alinmiş.
Alinmamis olsa hadi diyecem biri almak istedi de aldi.
Sebepsiz hortlamiş.

Bu onemi vurgulamak istiyorsan
Arapcasi ile beraber turkcesini de yazsaydin o vakit.
Google ceviriye kopi paste yapildiginda baska anlam cikiyor bazi kelimelerde.

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebû Hureyre -radıyallahu anh-'dan rivayet edildiğine göre, Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur: "Nefsim elimde olana yemin olsun ki siz, iman etmedikçe cennete giremezsiniz; birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olamazsınız. Yaptığınız zaman birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi? Aranızda selamı yayınız." Sahih Hadis - İmam Müslim rivayet etmiştir.