Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selamun Aleyküm.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm Müslüman kardeşlerim ALLAH'ın selamı üzerinize olsun.
Ben bir şey sormak istiyorum bildiğiniz gibi densiz ateist insan çoğaldı Türkiye'de ve ben bununla tartışıyorum.Bu bana Kuranda ilk Müslüman kimdir diye sordu.Bu konuda bilgi almak istiyorum.Neymiş Kuranda çelişki varmış.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleyküm selam .ateistler ucuz tefsircilerdir.Şimdi ateistlere deki 50 lili yıllarda adana da bir ağa yaşıyormuş ve adanaya ilk traktörü o getirmiş bu nedenle bununla övünüp ben traktör kullananların ilkiyim demiş.Şimdi bu sözün üstüne hiç kimse "Hayır sen değilsin avrupa da senden önce traktör kullananlar var" der mi demez hiç kimse ateistler kadar kafasız değildir ağa nın ben ilkim dediğinde adana da ilk olduğundan bahsettiğini bilir ve bunu onaylar işte Hz İbrahim in ben müslümanların ilkiyim demesi veya hz peygamberin inananların ilki olması o çağın ve yörenin ilki olması manasındadır

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleyküm selam .ateistler ucuz tefsircilerdir.Şimdi ateistlere deki 50 lili yıllarda adana da bir ağa yaşıyormuş ve adanaya ilk traktörü o getirmiş bu nedenle bununla övünüp ben traktör kullananların ilkiyim demiş.Şimdi bu sözün üstüne hiç kimse "Hayır sen değilsin avrupa da senden önce traktör kullananlar var" der mi demez hiç kimse ateistler kadar kafasız değildir ağa nın ben ilkim dediğinde adana da ilk olduğundan bahsettiğini bilir ve bunu onaylar işte Hz İbrahim in ben müslümanların ilkiyim demesi veya hz peygamberin inananların ilki olması o çağın ve yörenin ilki olması manasındadır
Aynen ben bunu yazdım inanmadı kafir zaten bunların gözleri perdeli bunlarla tartışmaya bile girmeye gerek yok.

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen ben bunu yazdım inanmadı kafir zaten bunların gözleri perdeli bunlarla tartışmaya bile girmeye gerek yok.
akhi, hemen hemen her yerde var bunlardan. bende girdim bir tartışmaya. Bunlar fikirlerinde çelişkilli kişiler. Ablamlara misafirliğe gittik, bizim alevi kavminden bir kız var orda. yeğenim de oruç tutuyor. yeğenimi caydırmaya çalışıyor. diyorki " oruç sonradan uydurulma birşey " gittim dedim ki yeğenime " sana daha demin kim dedi orucun uydurma olduğunu " geldi dedi ben dedim. dedim " dedim ki yeğenime " sen müslümanmısın dedi evet müslümanım " dedim ki müslüman birine neden orucun uyudurma olduğunu söylüyorsun, hem inançlara saygım var diyorsun hemde böyle yapıyorsun. tabi diyecek laf bulamadı ALlah'ın izni ile. yeğenim kendinden küçük ya aklını çelmeye çalışıyor kafir. Caferilik dinindenmiş, dedim o din değil mezhep, ebu hanefi de Hz Caferin öğrencisiydi,. yine ses yok. Bİraz Kuran okursak akhi bunlar susar konuşamaz ALlah'ın izni ile

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam benimde başımda var bunlar istediğin kadar tartış ikna olmuyorlar

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Aleykum Selam benimde başımda var bunlar istediğin kadar tartış ikna olmuyorlar

kardeşim Allah sana sabır versin inşaAllah sen anlatmaya devam et , çok nadirdir iman edeni aşağıdak videoyu seyret inşaAllah belki anlatacklarında etkili olabilir

Bizi Müslümanlar'dan kılan Allah'a Hamdolsun

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sorun aklın kullanılmasında doğru gitmemek,aşırıya gitmek.bu insanlar akılları ile birçok şeyi reddettiğini söylerler,salih akıl iman ile olur.birkaç arkadaşım var benim de,fazla tartışmıyoruz tabi birçok saldırgan gibi bağnaz değiller.