Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selamın Aleyküm. Allah Rızası İçin Yardımcı Olabilecek Kardeşlerim Bir Bakın

M.S Çevrimdışı

M.S

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Güvenme buna bacı.

Bütün yorumları okudum, hacım neden akidenizin veya itikadınızın aynı olmadığı için birine güvenilir veya güvenilmez damgasını vuruyorsunuz ki ? velev ki gerçekten güvenilmez sahtekar bir adam olsun ama bunu görmeden zanla nasıl hareket edebiliyorsunuz ? (akidesine) bir nefret veya sinir içinde olup bu şekilde yaklaşma nasıl olabilir, ALLAH bir kavme olan nefretiniz sizi haksızlığa sevk etmesin demiyor mu ?

Son düzenleme:
ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bütün yorumları okudum, hacım neden akidenizin veya itikadınızın aynı olmadığı için birine güvenilir veya güvenilir damgasını vuruyorsunuz ki ? velev ki gerçekten güvenilmez sahtekar bir adam olsun ama bunu görmeden zanla nasıl hareket edebiliyorsunuz ? (akidesine) bir nefret veya sinir içinde olup bu şekilde yaklaşma nasıl olabilir, ALLAH bir kavme olan nefretiniz sizi haksızlığa sevk etmesin demiyor mu ?
18 yaşındaki bir bacıya internetten hiç tanımadığı bir erkek nerede yaşıyorsun diyor. Ne yapayım kardeşim? Akidesini söz konusu ettim çünkü siteye girdiği gibi oy vs. meselelerini açtı. Asıl deme sebebim ise akide değildi. Kendisine nice Selefi diyen adamların Müslüman bacıları kafir pkk’nın eline düşürdüğünü unutmadım.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
18 yaşındaki bir bacıya internetten hiç tanımadığı bir erkek nerede yaşıyorsun diyor. Ne yapayım kardeşim? Akidesini söz konusu ettim çünkü siteye girdiği gibi oy vs. meselelerini açtı. Asıl deme sebebim ise akide değildi. Kendisine nice Selefi diyen adamların Müslüman bacıları kafir pkk’nın eline düşürdüğünü unutmadım.
Ben onun akidesinden dolayı değil, onun buradaki tavrından, yaklaşımından dolayı söyledim. Yine de uyardığın için teşekkür ederim

Rabiatül Adeviyye Çevrimdışı

Rabiatül Adeviyye

Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi Ve Berekatuhu Ve
İslam-TR Üyesi
18 yaşındasınız ve hiç bir hayat tecrübeniz yok..
Kimsenin niyetini elbet bilemeyiz tıpkı sizin niyetinizin bilinmediği gibi yada benim bu yazıdaki niyetim gibi...

Lakin tecrübe kazanılmış bilgidir..

Kulak verirseniz bir zararınız olmaz..
Ayrıca 18 bir genç kızın bana okumam için sanalda yardım edin demesi çok yanlış..
Bu öğütler paradan değerlidir..
Gerisi ne almak istediğinize bağlı..
Doğru acıdır ve acıtır..
Şeriatül islam size paradan değerli olanı verdi..

Çok kere fakirliğin küfür olduğunu bilmeden hakkıma giriyorsunu, , okumam için yardım edin demedim, beni dolandırıcı ya da ne olarak gördünüz bilemiyorum ama yardımcı olmaktan şurada iş var demekten çok muhalefet yazılar yazılmış böyle bir durumda bile bu kadar muhalefet olunuyorsa gerçek hayatınızı merak ediyorum gerçekten. Tecrübe de yaşla kazanılmaz :) kesinlinlikle tecrübe yaşla kazanılmaz. Akıl yaşta değil baştadır. İslamın kadına verdiği değeri müslümanların vermemesi gerçekten vahim bir ahvaldir. Tecrübeleriniz sizi iman yolundan ayırmasın. Allah'a emanet olun.

M.S Çevrimdışı

M.S

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bunu herkese açık bir yerden söylüyor özelden yazmıyor, ki hanım kardeşimizde herkese sormuş bunu ortada sinirleri tavan yapacak güvensizlik oluşturacak bir durum yok. bu site herkese açık dileyen delilleriyle gelir konuşur isterse ateist bile gelir konuşur ama bunlara cevap vermekle bunları düzene sokmakla yükümlü biz değiliz ki abi.. o konuları emin ol kimse unutmadı mevzumuz bu değil mavzumuz zannımız. ALLAH önce beni affetsin.

M.S Çevrimdışı

M.S

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çok kere fakirliğin küfür olduğunu bilmeden hakkıma giriyorsunu, , okumam için yardım edin demedim, beni dolandırıcı ya da ne olarak gördünüz bilemiyorum ama yardımcı olmaktan şurada iş var demekten çok muhalefet yazılar yazılmış böyle bir durumda bile bu kadar muhalefet olunuyorsa gerçek hayatınızı merak ediyorum gerçekten. Tecrübe de yaşla kazanılmaz :) kesinlinlikle tecrübe yaşla kazanılmaz. Akıl yaşta değil baştadır. İslamın kadına verdiği değeri müslümanların vermemesi gerçekten vahim bir ahvaldir. Tecrübeleriniz sizi iman yolundan ayırmasın. Allah'a emanet olun.

Kardeşim sitede onlarca hanım kardeşimiz var onlarla iletişime geçmen daha makbul olmaz mı ? bu konuda seni geri çevireceklerini sanmıyorum..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kimsenın gercekte ne oldugunun bılınmedıgı su sanal ortamlarda,Kişi hal ve hareketlerine dikkat etmesi gerekmektedir.

Yukarıda bir bacı sonuçta bu bir bayan belkide değildir bilemeyiz, Musluman gördüğü kimselerden yardım istedi.

Burada erkek mahrem olan kimselerin bu bacıya GEL BEN SANA BİZ SANA YARDIM EDEBİLİRİZ gibisinden konuşması ne kadar doğrudur acaba.

Kendı bacınız bu durumda olsaydı ona yabancı ERKEKLERIN yazdıgı durumu bir düşünün.

Konuyu açan kardeşim @Rabiatül Adeviyye bu tarz meseleleri forumdakı bayan yetkılı kımselerle görüşmelisiniz. Bu tarz özel meseleleri mumkunse genel platformda dile getirmeyiniz.

Bu durumdan oluşabılecek her turlu kotu durumdan başınıza gelebılecek her turlu olumsuz durumdan SİZ SORUMLUSUNUZ.

Son düzenleme:

Rabiatül Adeviyye

İslam-TR Üyesi

Birde kardeşim burada iş arıyor demişsiniz , gidebileceğim her yere gittim başvurdum. 3 milyon işsiz var sadece ben değilim, ben biraz fazla çabalayan kısmım sadece. İş aramayıp neden nefsimi harama mı sürükleyeyim. Şu söylediklerinizde ne bir sünnet kırıntısı ne de mantık kırıntısı yok. Helal kazanmak için istiyorum yardımcı olabilecek var mı diye yazıyorum, benim yazdığjma değilde nesfsinizin size gösterdiği şekilde görüyorsunuz. Sonra da gençlik nereye gidiyor diye söyleniyorsunuz. Bu şekilde davranılan gençliğin nereye gitmesini bekliyorsunuz ?

Rabiatül Adeviyye

İslam-TR Üyesi
Kardeşim sitede onlarca hanım kardeşimiz var onlarla iletişime geçmen daha makbul olmaz mı ? bu konuda seni geri çevireceklerini sanmıyorum..

Kardeşim siz neyi ima ediyorsunuz ? Ben erkek biriyle iletişime mi geçmişim ? Ya gerçekten diyecek laf bulamıyorum şu söylediklerinize. İnşallah aynılarını bacılarınız hanımlarınız yaşamaz.

Rabiatül Adeviyye

İslam-TR Üyesi
Kimsenın gercekte ne oldugunun bılınmedıgı su sanal ortamlarda,Kişi hal ve hareketlerine dikkat etmesi gerekmektedir.

Yukarıda bir bacı sonuçta bu bir bayan belkide değildir bilemeyiz, Musluman gördüğü kimselerden yardım istedi.

Burada erkek mahrem olan kimselerin bu bacıya GEL BEN SANA BİZ SANA YARDIM EDEBİLİRİZ gibisinden konuşması ne kadar doğrudur acaba.

Kendı bacınız bu durumda olsaydı ona yabancı ERKEKLERIN yazdıgı durumu bir düşünün.

Konuyu açan kardeşim @Rabiatül Adeviyye bu tarz meseleleri forumdakı bayan yetkılı kımselerle görüşmelisiniz. Bu tarz özel meseleleri mumkunse genel platformda dile getirmeyiniz.

Bu durumdan oluşabılecek her turlu kotu durumda SİZ SORUMLUSUNUZ.

Bayanlarla nasıl iletişime geçerim bilemedim ki. Allah razı olsun kardeşim. Bir düzgün sen yorum yapmışsın.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam ve rahmatullah

Erkekler bile zor iş buluyor bayanları düşünemiyorum bile bacım
Haremlik selamliğa dikkat eden
Semerkand külliyeleri oluyor size yakın varsa bir gidip bakın derim

Marketleri,bayan giyim,lokantalari vs oluyor

Bizim burda bi abla vardı kimya bölümü okumuş

Evde sabun el kremi sampuanlar vs yapıp satıyordu

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam kardesim. Tum yorumlari okudum.Tamamen yazi dilinden ve karakter farkliliklarindan yanlis anlasmalar ve bosuna gerginlik olmus.Konu, amacindan sapmis.

Buradaki erkek arkadaslarin bazilari; koruma icgudusuyle yaklasmislar direk.Cunku onlar hemcinslerini bizden cok daha iyi taniyorlar ve tecrubeleri var. Sadece iyi niyetle ogut vermek isterken; kisisele donmus bazi yerlerde. Ancak senin uzerinde, yanlis anlayacagin hicbir durum yok inan. Soyledigim gibi; bir abinin, erkekce koruma icgudusuyle, tartmadan direk lafini soylemesi olarak yorumla. Ki verilen ogutler de gayet dogru. Sadece yanlis ifade etmis, iyiniyetlerini arkadaslar.

Is kismina gelince..Ben de 1 sene once kapandim. Hamdolsun calisma zorunlulugum yok.Ama bir ara ozel nedenlerden, is bulmayi dusundum.Ve ayni senin gibi ne yapacagimi bilemedim. Ki kapali arkadasim dahi yoktu.

Sana tavsiyem; Vakiflara basvurman. Ben en iyi secenek olarak onu gormustum. (Ama sonra durumum degisti ve is aramaktan vazgectim)

Bizlere de buradan gelismeleri yaz.Insallah Rabbim gonlune gore versin.

Son düzenleme: