Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Seçimlerde Oy Kullanmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
la ilaha ilallah deinmi ilk once laaa varr reddetmek laaaa demokrasiii laaaa avrupaaa laaaa laiklik laaaa kemalizm laaaa amerikaa laaa israilll laaa taghutlarrr laaaaa allah'in hukmunu degstiripte yerine baska hukumler koyup yani demek istedigim laaa kendini hukum sahibi zanedenlere ya sen nasi kelimeyi sehadette laaaa diye bilipte oy kulana bilirsin ? oy kulanmakla nasi o taghtulari redd ede bilirsin ?

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
sımdı ben bısı sorayım zaten ne anlatsam bos anlamak sıtemıyorsunuz !!!!sorum su sımdı dıyelım 9 kısıyız 5 mumn ı4 munafık ve ıslamı bır halıfe kurmaya da gucumuz yetmıyor ondan sonra oy haram dıye 2 oy kullanmıyor gerıye kalan 3 musluman oy kullanıyor ama 4 e karsı 3 tabıkı munafıklar kazanıyor ondan sonra munafıklar taraffından yonetılıyoruz sımdı ben sıze soruyorum o oy kullanmayan 2 kısı daha fazla Allahın yolundan uzaklasmıs sayılmaz mı???hatta gunaha gırmez mı ?? sımdı olaylara daha akıllıca yaklasalım su bır gercek kı suan turkıyede ıslamın tam olarak getırmek hayalden bıle daha uzakta .....kardeslerımız basortulerıyle unıversıteye gıremıyor namaz kılanlarımız fıslenıyor muslumanları hep kucuk gozlerle bakıyorlar???oyle mı ???

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
ama o kısılerde o oyu kullanım denge saglansa hıc olmazsa mumınler kendını savunur

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
sımdı ben bısı sorayım zaten ne anlatsam bos anlamak sıtemıyorsunuz !!!!sorum su sımdı dıyelım 9 kısıyız 5 mumn ı4 munafık ve ıslamı bır halıfe kurmaya da gucumuz yetmıyor ondan sonra oy haram dıye 2 oy kullanmıyor gerıye kalan 3 musluman oy kullanıyor ama 4 e karsı 3 tabıkı munafıklar kazanıyor ondan sonra munafıklar taraffından yonetılıyoruz sımdı ben sıze soruyorum o oy kullanmayan 2 kısı daha fazla Allahın yolundan uzaklasmıs sayılmaz mı???hatta gunaha gırmez mı ?? sımdı olaylara daha akıllıca yaklasalım su bır gercek kı suan turkıyede ıslamın tam olarak getırmek hayalden bıle daha uzakta .....kardeslerımız basortulerıyle unıversıteye gıremıyor namaz kılanlarımız fıslenıyor muslumanları hep kucuk gozlerle bakıyorlar???oyle mı ???
sorularıma cevap almadım bir şeri hükümde akıl devrede olmaz iki...islam aklı sadece akide konularında devreye sokar onun dışında akli çıkarımlar yapamazsınız,boşuna anlattığınızı düşünmekle hata ediyosunuz birbirimizi anlamaya çalışırsak sanırım hayırlı amellere vesile oluruz,şeri hükümde akıl devrede olmaz zira orucun akla yatar hiç bir yönü yok,yada namazın,yada daha kız çocuklarının irarı yıkanır erkek çocuklarının ki silinerek necaseti giderilir burda aklı devreye sokamayız allah ve rasulü hükmetmişse bize uymak düşer anlatabildim mi?

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sizin dediğiniz o 5 müsliman halife dururken munafığa oy veriyorsa vebal kime ait olur azaman

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
ama o kısılerde o oyu kullanım denge saglansa hıc olmazsa mumınler kendını savunur
müminlerin kendilerini savunmalarına gelince
demokrasi vakıası gereği,rejimine ters düşene,melek olsa saldırır özgürlüklerin hepsi yanlıdır,demokraside kuranda anlatılan müminler kendilerini savunamazlar bkn bugünki uygulama ile radikallere gösterilen baskı sindirme tutuklamalar :)

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
müminlerin kendilerini savunmalarına gelince
demokrasi vakıası gereği,rejimine ters düşene,melek olsa saldırır özgürlüklerin hepsi yanlıdır,demokraside kuranda anlatılan müminler kendilerini savunamazlar bkn bugünki uygulama ile radikallere gösterilen baskı sindirme tutuklamalar :)

Allahu ekber sımdıkı tutuklamalarla 5-6 yıl once arasında cok var en azından turkıyede bır degısım var en azından yavas yavas da olsa bazıları ıstemesede muslumanların elıne gecıyor Allah askına bu hukumetten once kım ısraıle bas kaldırmıs adamların elınde gelen bu emınım daha fazlası gelseydı onu da yaparlardı

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
islami yönetimi hayal olarak görmeniz allaha itirazdır ondan umudunu kesmektir
bütün dunyayı kar kaplasa güneşin önumde bir saat hükmü yokken
allahın gücünü hafifemi alıyoruz
bilmezmisin azgın toplulukların akıbetini allah nasıda altını ustüne çevirmiştir

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bir halife tain edemeyecek acziyete düşmüssek
öz anasını kaybedib başkasına ana diyen onun dini üzere yetişir
önce sahibini bul sunra yardım et hiç kimse yoksa sen sahib çık

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
islami yönetimi hayal olarak görmeniz allaha itirazdır ondan umudunu kesmektir
bütün dunyayı kar kaplasa güneşin önumde bir saat hükmü yokken
allahın gücünü hafifemi alıyoruz
bilmezmisin azgın toplulukların akıbetini allah nasıda altını ustüne çevirmiştir
tamam anlat bıze nasıl kurulacak ıslamu yonetım subhanallah herhalde kafırler ve munafıklar senın yanına gelıp gel sen bıze hukmet demıyecekler :) bır seylere baslamakla ıslamı yonetım kurulur ben oy kullanmam adamlar ulkenın en onemlı yerlerını ele gecırsınler sana hukmettıklerınde herhalde senın ıcın daha guzel oluyor deıl mı

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kafir ve munafıklar sana gel sen yönet demez onun için onlara umut bağlayıp sandıklarına gitme zaten onlar osmanlıyı yıkıp hakimiyeti ele aldılar haberin yokmu
onların eğitimiyle ancak onlara memur olursun özüne dön sevgili kardeşim özüne
kendini küçük görme yoksa gittikçe kaybolursun
onların koltuklarına göz dikme sanma mülk onlarındır biraz sabret insanları hakka çağır allaha kulluğunu yap
o yolda gelecek musibetlere katlan
neticeyi allaha bırak
ya yahya (as) gibi şehid olursun yada insanlar içabet ede hz muhammed(sas) gibi zaferi bulursun
ikiside haktır ikiside hoştur

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
kafir ve munafıklar sana gel sen yönet demez onun için onlara umut bağlayıp sandıklarına gitme zaten onlar osmanlıyı yıkıp hakimiyeti ele aldılar haberin yokmu
onların eğitimiyle ancak onlara memur olursun özüne dön sevgili kardeşim özüne
kendini küçük görme yoksa gittikçe kaybolursun
onların koltuklarına göz dikme sanma mülk onlarındır biraz sabret insanları hakka çağır allaha kulluğunu yap
o yolda gelecek musibetlere katlan
neticeyi allaha bırak
ya yahya (as) gibi şehid olursun yada insanlar içabet ede hz muhammed(sas) gibi zaferi bulursun
ikiside haktır ikiside hoştur
kardesım burdan anladıgım bısı daha yanı okuma dıyorsun oyle mı yoksa ben yanlıs anlamısım???

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu ekber sımdıkı tutuklamalarla 5-6 yıl once arasında cok var en azından turkıyede bır degısım var en azından yavas yavas da olsa bazıları ıstemesede muslumanların elıne gecıyor Allah askına bu hukumetten once kım ısraıle bas kaldırmıs adamların elınde gelen bu emınım daha fazlası gelseydı onu da yaparlardı
BEN DAHA ÖNCEKİ ECEVİT ZAMANINDA HAMİLE BİR BAYANIN SADECE YAZILARINDAN DOLAYI TUTUKLANDIĞINA ŞAHİT OLMADIM,DEMOKRASİDE ÖZGÜRLÜKLER YANLIDIR BUNU UNUTMAYIN DERİM !!!BUNADAMI Bİ ŞEY YAPAMIYOR YAPMAYIN ALLAH AŞKINA,AMA SANIRIM SİZDE YANLISINIZ :) :( HÜKÜMET ELİNDEN GELENİ DEĞİL AMERİKANIN DEDİĞİNİ YAPIYOR HELE BUNU HİÇ UNUTMAYIN ZİRA HER SEFERİNDE OBAMAYA DANIŞIYOR :)

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ilim islamdır islami ilim her şeydir yani fen islamın dışında değildir oku kardeş islamı en büyük bir alim ol okuma evet tüğyanı sana fayda vermez atatürkün samsuna hangi tarihte çıktığını öğrenmen sana fayda vermez
ilim kafirin tekelinde değildir tc de okuyanlar maaş için okuyor ilim için değil

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
buyrun cagırın ecevıtı o zaman sıze halifelik yapsın senın dedıgınden bu anlasıyor ecevıt cok ıyı bırı ama ecevıt zamanında da basortulu dıye mıllet vekılı dusurelen bır kardesımız vardı deıl mı yoksa ben yanlıs hatırlıyorum hatta ona meclısete hakaret etmıstı Allah c.c kork kımle kımı kıyaslıyorsun :)

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
ilim islamdır islami ilim her şeydir yani fen islamın dışında değildir oku kardeş islamı en büyük bir alim ol okuma evet tüğyanı sana fayda vermez atatürkün samsuna hangi tarihte çıktığını öğrenmen sana fayda vermez
ilim kafirin tekelinde değildir tc de okuyanlar maaş için okuyor ilim için değil

ben ne yapayım ataturk ku ben ondan nefret edıyorum :)ha okuma konusuna gelınce hıc olmazsa bu konuda aynı gorusteyız ancak bız onları okumakla alt edebılırız onların suan bızların onunde olmasının temel etkenlerınden bırı de okumak

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
buyrun cagırın ecevıtı o zaman sıze halifelik yapsın senın dedıgınden bu anlasıyor ecevıt cok ıyı bırı ama ecevıt zamanında da basortulu dıye mıllet vekılı dusurelen bır kardesımız vardı deıl mı yoksa ben yanlıs hatırlıyorum hatta ona meclısete hakaret etmıstı Allah c.c kork kımle kımı kıyaslıyorsun :)
CIK CIK CIK BENİM DEDİĞİMDEN BU ANLAŞILMAZ YORUMU YARIM OKUMAYIN,ÖZGÜRLÜKLERİN YANLI OLDUĞUNU EKLEDİM ECEVİTTE SEVGİSİNDEN DEĞİL PKK HÜRMETİNE MÜSLÜMANLARA FAZLA KARIŞMADI,VURGULAMAK İSTEDİĞİM AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE ÜLKE SÖMÜRÜLEN ÜLKE KENDİ DÜŞÜNCESİNİ UYGULAYAN ÜLKE DEĞİL,BU KONUDA YANİ ÜLKENİN SÖMÜRÜ ÜLKESİ OLDUĞU KONUSUNDA HEM FİKİRMİYİZ,YOKSA ISPAT MI EDELİM :)

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
CIK CIK CIK BENİM DEDİĞİMDEN BU ANLAŞILMAZ YORUMU YARIM OKUMAYIN,ÖZGÜRLÜKLERİN YANLI OLDUĞUNU EKLEDİM ECEVİTTE SEVGİSİNDEN DEĞİL PKK HÜRMETİNE MÜSLÜMANLARA FAZLA KARIŞMADI,VURGULAMAK İSTEDİĞİM AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE ÜLKE SÖMÜRÜLEN ÜLKE KENDİ DÜŞÜNCESİNİ UYGULAYAN ÜLKE DEĞİL,BU KONUDA YANİ ÜLKENİN SÖMÜRÜ ÜLKESİ OLDUĞU KONUSUNDA HEM FİKİRMİYİZ,YOKSA ISPAT MI EDELİM :)

bakın sızın dedıgınız seyde hala devam edıyorsunuz ecevıtte ne kadar da memnunsunuz hayret :)bu arada yorumları yarım okumuyorum tam okudum ve sızn soyledıklerınız bunu acıklıyor

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
ben ne yapayım ataturk ku ben ondan nefret edıyorum :)ha okuma konusuna gelınce hıc olmazsa bu konuda aynı gorusteyız ancak bız onları okumakla alt edebılırız onların suan bızların onunde olmasının temel etkenlerınden bırı de okumak
ONLARIN BAŞIMIZDA OLMA SEBEBİ OKUMAK ÇOK YÜZEYSEL BİR DÜŞÜNÜZ CUMHURİYETİN KURULDUĞU TARİHE ÖYLE KOLAYCA BAŞIMIZA GEÇEMEDİLER Kİ HAÇLI SAVAŞLARINDAN SONRA HEP UĞRAŞTILAR,SONRA CUMHURİYETİ ZORLA GETİRDİLER BAŞIMIZA MECLİSTE HİLAFETİN İLGASI İLE İLGİLİ OYLAMADA RED OYU ÇOK OLMASINA RAĞMEN KABL EDİLDİ İŞTE DEMOKRASİ BU :) :) BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt