Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Seçimlerde Oy Kullanmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
40- Hakimiyet, Demokrasi, Seçimler, Oy Kullanma Küfrünün Delilleri :VCD ve MP3

AHMED KALKAN

hocadan parlamento , oy kullanma , milletvekilliği seçimlere katılma hakkında AÇIKLAMA

99 SORUDA DEMOKRASİ SEÇİMLER

Demokrasi ve Oy Kullanmak İslam Dışıdır

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman Senden Razı olsun akxim,Rabbimiz Seni Şehit Etsin..Allahumme amin..

Forumda bu Bölümü yeni gördüm Subhanallah Mükemmel bir Çalışma olmuş daha üstüne ne denir bilmiyorum...

BEL'AM KÖPEKLERİN KONUŞMALARI BENİ BİR KUL OLARAK ÇOK KIZDIRDI ACABA KAHHAR OLAN ALLAH-Subhanahu ve Teala-Onlara Nasıl BUĞZ ediyordur..

OY VERMENİN SADECE BİR GÜNAH OLDUĞUNU SÖYLEYENLERE ALLAH'IN LANETİ VE TÜM LANET EDİCİLERİN LANETİ ÜZERİNE OLSUN ONLARIN...

BEL'AM KÖPEKLER ''MEŞRU'' GÖSTERMESEYDİ ''OY KULLANMAYI'' ALLAH'IN ZİNİ İLE KAFİRLERİN KARŞISINDA MİLYONLAR OLACAKTI...

KAHHAR ALLAH BEL'AMLARI VE DESTEKÇİLERİNİ PERİŞAN ETSİN DAĞITSIN ONLARI TERS YÜZ ETSİN PLANLARINI...

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
ya ben bişey sormak istiyorum bu sistemlere uyup oy verin diyen kişilere hangi gözle bakmalıyız bunların sıfatı nedir bazı hocalar kullanın diyor ve saf insanlar bunlara uyup islam yararına hayırlı iş yaptıklarını öne sürüyorlar tabi o akıl hocalarının sözüyle cevabı mümkünse alabilirmiyim

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
22 Temmuz 2007 Genel seçimlerindne sonra şimdi de 29 Mart 2008 Yerel Seçimler Yaklaşılırken Tekrar Hatırlatalım dedik !

4540.jpg

DAMGALANMA GÜNÜ

19364.jpg
seçim2007.jpg

Bugün 5 yıl daha yeryüzü Rabbliğinin Türkiye temsilciğinin seçileceği gün .
Laik , müslüman ! , tarikatçı , sosyet , ate , milliyetçi , komunist, şeriatçı ! , liberal , demokrat, sosyalist , vatansever, çingene , türk , kürt bilumum cumbur cemaat aynı kefeye giriyor .
Kefe mukimlerinden müslümanım , şeriatçıyım diyenle ateist komunistim diyen eşit şartlarda yarışarak her ikisininde oyu 1 oy sayılarak yarışmaktadırlar. 10 kafir bir araya geldiği zaman 9 şeriatçı ! müslümanı geçerek kafir kanunlarına tabi olacaklarını ilan etmişlerdir. Birde üstelik bu küfür faaliyetinin dünya ve ahirette belgesi olarak Laikler tarafından DAMGALANMAKATDIRLAR .
Bu damgalama Laik demokratik Kemalist ülkenin T.S.E. 9001 ISO standartlarına uygun vatandaşı olmanın göstergesidir.
Evet bu damgalanma zilleti 1hafta -10 gün içerisinde çıkacaktır ama , manevi olarak ahiretteki zilleti ebediyen çıkmayacaktır !
Bu arada parmakları kopuk olan müslümanlar !!! , boyunlarından damgalanacaktır !

Allah muvahhid müslümanları böyle şerefsiz ve haysiyetsiz şekilde damgalı , belgeli hayat sürmekten muhafaza buyursun !

Laik Türkiye vatandaşları bugün sandığa gidiyor
14 siyasi partinin katılacağı seçimde 699'u bağımsız, toplam 7 bin 394 aday yarışacak. 42 milyon 533 bin seçmen oy verecek

"EVET" VEYA "TERCİH"

Seçmenler, sandık kurulu başkanından alacakları birleşik oy pusulası ve mühürle kapalı oy verme yerine girecekler. Burada oyunu vereceği partinin ambleminin veya bağımsız adayın isminin altındaki yuvarlak içerisine "Evet" veya "Tercih" mührünü basacak, pusulayı zarfa koyarak sandığa atacaklar.

Seçmenler, oylarını sandığa attıktan sonra sandık seçmen listesindeki isimlerinin karşısını imzalayacak. Mükerrer oy kullanımını önlemek için oyunu kullanan seçmenin sol işaret parmağı çıkmayan boya ile boyanacak.
Sandık kurulu başkanı oyunu kullananların seçmen bilgi kağıtlarının arkasını imzalayıp mühürleyecek..

laiklikxj8.jpg

TARİHİ OYUNCAKLAR

demokrat_parti.20081231105931.jpg

resim-2.20081231105952.jpg

resim-3.20081231110008.jpg
mEbcDtc3.jpg

resim-4.jpg

resim-5.jpg

37k3jm.jpg

34k6yj.jpg
26k5kw.jpg
25k2bu.jpg
22k3hu.jpg
27k4ls.jpg

66560.jpg

İSLÂMİ DEVLET OLUŞUMU
https://www.islam-tr.org/din/12907-islami-devlet-olusumu.html

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
9 MİLYON OY KULLANMADI:

9milyon_id.jpg

Elhamdulillah, demokratik laik düzenin yeryüzü Rabblerinin seçilmesi küfrüne 9 milyon kişi bulaşmamıştır.
Evet bu sayının bir kısmı tevhidi şuurdan yoksun olarak niyetsizce katılamadığını da biliyoruz.
İnşeallah tebliğ çalışmalarımız ile tevhidi bilinçlenme hızla ilerleyecektir. Rabbim ayaklarımızı sabit kılsın.

900 bin oy geçersiz sayıldı
29 Mart yerel seçimlerinde 48 milyon kayıtlı seçmenden 7 milyonu oy kullanmadı. 900 bin oy ise geçersiz sayıldı.

4491.jpg

Resmi olmayan sonuçlara göre il genel meclisi için 48 milyon 33 bin kayıtlı seçmenden 41 milyon 90 bini sandığa gitti. 7 milyon seçmen oy kullanmazken, oyların 900 bini geçersiz sayıldı.
31 Mart 2009 / 11:26

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cezekallahu Hayran Oy vermemekte yetmiyor değil mi akxi,hazırlık yapmak gerekiyor her an ''RABİTALI'' olmak gereklidir...Rabbim Seni Şehit etsin akxi,,İnşallah bir gün Buluşuruz akxim Sizinle...

N Çevrimdışı

nengerek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
SELAMUN ALEYKÜM DEĞERLİ KARDEŞLERİM.

sizleri mümin kardeşimolarak görüyor, Allah(cc)'ın rızası için seviyorum. amacım sıratı mustakim üzere olmak...

değerli kardeşlerim;

oy kullanma ve demokrasiyle laikliği ayır etmek gerektiğini düşünüyorum. sap ile saman birbirine karışmış gibi görünüüyor... Allah(cc)' ın hükmüyle hükmetmenin farziyeti ile ilgili olarak bir mümin olarak farklı fikirlerimizin olması düşünülemez. ancak bunun seçim ve demokrasiyle bağdaştırmak ve bunu bir "cahiliye geleneğine" dönüştürmek kasti bir anlam kaydırmak olacaktır. Resululla(sas) vefatının hemen akabinde Rasulullah (sas)'ın dizinin dibinde yetişmiş, onunla aynı mücadeleyi veren inanaların onun (sas) vefatından sonra daha mübarek naaşı defnedilmeden neler yaptıklarını , Halifelik için tartışmlara girdiklerini hatırlamak gerek. sonrası olanlarsa daha da düşündürücü... Hz Ali (ra)ın halifeliğinin bilerek ötelenmesiyle(sürekli tehir) giderek artan siyasi mücadele Resulullah(sas)'ın iki sevdiceğini savaş meydanına kadar bile sürüklemiştir( cemel savaşı).. sonrası ise tam bir facia (hariciler, emeviler, kerbela vb) şimdi bu asrı saadette yetişmiş "yıldızlar"ın siyaset araya girince neler yapabildiğni görünce bizler acaba "emaneti ehline" nasıl vereceğiz yada bu emaneti alacak kişinin ehli olup olmadığını nereden anlayacaz. çünkü İslam dünyasındaki sözde emanet sahiplerinin durumu (sitede resimleri var) ortada...

ilk sayfalarda izlediğimiz küfürlerini ikrar eden insanların konuşmalarını dinledim. kendimi kuranda helak olan kavimlerin sözlerini duyar gibi hissettim. belki bir çoğumuzda aynı hissetmişizdir. ancak burada sorulması gereken soru; bunlara bu konuşmaları, bu azgınlığı veren şey ne idi? niçin bu kadar öfkeli ve kindar idiler. sokaklarda niçin islama açıktan küfür edecek kadar endişeli ve korku içindeydiler? bu sorularla beraber başka sorularda geliyor aklıma. acaba beğenmediğimiz ve "dinin özüne ters bulduğumuz" bir yönteme saldırırken acaba bunların öfke ve kaygılarını ortadan kaldıracak birşeymi yapıyoruz. yoksa bizim şer olarak gördüğümüz şeyin hayır olma ihtimali varm? ben yine haklı olduğumuzu düşünüyorum ama başka sorularda geliyor ve düşünmeye devam ediyorum. eğer haklıysam ne yapmalıyım. bu şer çarkını kırıp ilahi düzeni tanzim ederken bunu zorlamı yapmalıyım. zorla yaparken bu gücü hangi adem oğluna verecem? acaba kendimi "ıslah edici" zannederken "bozguncu" olma (bakara suresi) olasılığım nedir? yada Hz Ali ye ve sahabelere kast edecek kadar ilahi nizam koyucu haricilere benzeme olasılığım daha mı çoktur?

doğru düşünüyorsam hayr a vesile olmak yanlış düşünüyorsam hayr a uymak dileğiyle...

G Çevrimdışı

gülhayranı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu kadar ayet ve hadise rağmen hala aklını kullanmayıp ta kalabalıkların peşinde giden yığınlar var mı ?
Hangi delilleri kabul etmediniz?

Bunlara cehalet de mazeret olmaz!
Anladım siz ciddi ciddi oy kullanmak küfürdür diyorsunuz.Şöyle bir mantık yoklaması yapın diyelim belli bir müslüman kesim size inandı ve oy kullanmadı;
1-Bir defa sistemin umrunda bile olmaz.hatta sevinir.çünkü müslüman kesimin oy kullanmaması demek sistemin rahat nefes alması demektir.Müslümanlar yaşadığı yerdeki yöneticilerini seçme hakkını kaybeder başkalarının seçtiğine evet demiş olursunuz.
2-İki oy kullanmamakta seçime katılım demektir.Çükü oy kullanmıyarak seçimin şekillenmesinde mevcut adayların seçilip seçilmemesinde katkınız oluyor demektir.oy kullansaydınız belli islami değerlere önem veren partilere oy verecektiniz kullanmadığınız oy sayısı kadar o partiler diğer partiler karşısında geride kalıyor dolayısıyla kullanmadığınız oy sayısı kadar islam karşıtı partilere evet demiş oluyorsunuz
3-Sizin oy kullanmamanıza en çok kim sevinir tabiki bu gün müslüman karşıtlığı yapan partiler sevinir
Müslüman ferasetli olur.yaptığı hareketin kime olumlu kime olumsuz yansıdığını ölçer biçer.

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Anladım siz ciddi ciddi oy kullanmak küfürdür diyorsunuz.Şöyle bir mantık yoklaması yapın diyelim belli bir müslüman kesim size inandı ve oy kullanmadı;
1-Bir defa sistemin umrunda bile olmaz.hatta sevinir.çünkü müslüman kesimin oy kullanmaması demek sistemin rahat nefes alması demektir.Müslümanlar yaşadığı yerdeki yöneticilerini seçme hakkını kaybeder başkalarının seçtiğine evet demiş olursunuz.
2-İki oy kullanmamakta seçime katılım demektir.Çükü oy kullanmıyarak seçimin şekillenmesinde mevcut adayların seçilip seçilmemesinde katkınız oluyor demektir.oy kullansaydınız belli islami değerlere önem veren partilere oy verecektiniz kullanmadığınız oy sayısı kadar o partiler diğer partiler karşısında geride kalıyor dolayısıyla kullanmadığınız oy sayısı kadar islam karşıtı partilere evet demiş oluyorsunuz
3-Sizin oy kullanmamanıza en çok kim sevinir tabiki bu gün müslüman karşıtlığı yapan partiler sevinir
Müslüman ferasetli olur.yaptığı hareketin kime olumlu kime olumsuz yansıdığını ölçer biçer.
Bu nefsani hezeyanlara konunun başında konu konu Ayet ve hadislerle reddiyeler verilmiştir.
Allahın hükümlerine rağmen nasıl olurda tersine görüş bildirirsiniz?

Bundan sonra yazarken ayet ve hadislerle fikrini desteklemen gerekiyor.

G Çevrimdışı

gülhayranı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu nefsani hezeyanlara konunun başında konu konu Ayet ve hadislerle reddiyeler verilmiştir.
Allahın hükümlerine rağmen nasıl olurda tersine görüş bildirirsiniz?

Bundan sonra yazarken ayet ve hadislerle fikrini desteklemen gerekiyor.
Arkadaşlar öncelikle yukarıda yazdığım şeyleri bir düşünün yazdığım şeylerde bir mantıksızlık ayete ve hadise ters bir şey varmı önce bunun cevabını verin

(Ben konuşurken hele böyle sosyal ve siyasi konularda tartışırken asla ve asla ayet ve hadisleri kendi görüşüme destek için kullanmam.bundan utanç duyarım.(BİZİM ARAMIZDA YAPILAN TARTIŞMLARDA AYET VE HADİSLERİ ÇARPIŞTIRMAK ÇiRKİN BİR DAVRANIŞTIR.) ayrıca sizin kendi görüşünüze delil olarak gösterdiğiniz ayet ve hadislerin türkiyedeki islami harek metodlarından birinin de siyasal alanda mücadele olmamması gerektiği yönünde hiç bir anlam çıkmıyor.önce bir tez oluşturmuşuz parti küfür sonra bu tezi destekleyebileceğine inandığımız hadisleri ve ayetleri sırlamışız.bu nedir bir yorumdur bir iddiadır.bir iddiaya dayanarak insanlar küfürle suçlanırmı
buna karşı gelen kişiye de hadi sende ayet ve hadis getir denir mi bu müslümana yakışır mı kendimize gelelim)

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
OY VEREN MÜSLÜMAN İDDAALI BİR KISIM CEMAATLERİN VEYA GENÇLİK KOLLARININ ORTAK DEKLARESİ ŞU:

Demokrasi Araçtır Amaç değil !!!

Evet,Tam olarak Araç diyorlar...

Bizde Demokrasi'ye ''DOMUZ'' diyoruz...

Şimdi Bu ''DOMUZA BİNER KABEYE GİDERMİSİNİZ'' ...??

İşte size soruyorum Bizde Demokrasinin karşılığı ''DOMUZ'' olarak geçer...

İşte Size araç Hedefinize Gitmek için Herşeyi HELAL gören Demokrasi Domuzuna Binerek gidin...

Size göre Domuza Binerek Kabeye gitmek HELAL dir/ Normaldir...Bize göre Bu ALÇAKLIK ve İHANET'tir...

Domuza Binenlerin Çoğu yol ortasında Domuzlarını Yediler...

Şimdi Sizler Hem Domuza Biniyorsunuz ,Hemde Domuzu (Faiz-İçki-Haran Olan ne var, Laiklik-) AFİYETLE YİYORSUNUZ !!!

İşte Sizin İSLAM TASAVVURUNUZ budur !!

Sizler ALLAH'a Secde etmezden Önce ''İKİ KADEH'' Rakı veya ŞARAP İçenler gibisiniz...

Sizlerin Nebi -Sallallahu aleyhi Vesellem'in-SÜNNETİNE Bize Ulaştırdığı Tebliğ olan Vahye karşı LAKAYT ve GEVŞEK'siniz...

Sizin Bindiğiniz DOMUZLAR gibi bir HAYATINIZ olacak ,Çocuklarınız GENEL EVLERDE satılacak ve Siz hala DEMOKRASİ diyeceksiniz...

Kocanız veya Karınız Aşk Hayatı yaşayacak,FLÖRT edecek Sizler bunuda NORMAL karşılayacaksınız....

Zamanla DOMUZLAŞACAKSINIZ !!!

Kendi Yavrularınızı Yiyecek ve Kurban edeceksiniz DEMOKRASİ uğrana TAĞUTLARA !!!Askerlik yaptırarak!!

Evet Sizler Ey Bedbaht Şaşkın Kitle !!

Allah ile Aldatılmış Milyonlarsınız !!!

Sizler Ey Bedbaht Kitle !!

Allah'sız Bir DİN'e Kurban Gideceksiniz !!

SizleR Ey Bedbaht Kitle !!

Kurban verileceksiniz Domuzların Dini DEMOKRASİ Uğruna !!!

Kafirlerin ideolojisi/ Aracı Demokrasi Domuzunun Uğruna!!

HİDAYET ALLAH'I İLAH-RAB-KANUN KOYUCU KABUL EDENLERİN ÜZERİNEDİR..

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
GÜLHAYRANI NİCKİ İLE GİRDİĞİM BU FORUMDA İÇİNDE KÜFÜR HAKARET YADA SATAŞMANIN OLMADIĞI BİR KAÇ MESAJIMDAN SONRA YASAKLI OLDUM.SİZ NE YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ ANLAMADIM.O ZAMAN FORUMA GİRİŞ ŞARTLARINDAN BİRİNİ DE ADMİN VE MODLARIN FİKRİNE KARŞI ÇIKMAK YASAKTIR DİYE ŞART KOYUN
BÖYLE REZALET OLMAZ.DİĞER ÜYELER BUNU GÖRMÜYOR MU SANIYORSUNUZ.BENİM BU FORUMDA YAZDIĞIM TÜM YAZILAR BELLİ SİZE BÖYLE YASAKÇI BİR ZİHNİYETİN SEBEBİNİ SORMYACAKLAR MI SANIYORSUNUZ

İsterseniz Özel Mesajla sizinle yazışabiliriz..Bana demokrasi'nin Şirk olmadına dair delil getirirsen paylaşmış oluruz...

Ancak bunu yapmayacaksan şunu yapmalısın !!

Bu Forumda DEMOKRASİ yok Çoğunluğun dediği olmaz ...Bu sana ders olsun bundan sonrada ''DEMOKRASİ' yi savunarak çıkma karşımıza !!!

Şimdi de istenmediğin yerde olmaman gerekiyor...

Bizi daha fazla uğraştırmadan istediğin partinin sitesine üye olup Fikirlerini paylaşabilirsin ...Bizleri Demokrasiye İman edenleri Tekfir etmekle suçlayacaksın ki bu Biir ''suç'' ise bu senin gerçeğindir...

Biz Demokratların REALİTESİNE iman etmiyoruz...Umarım anlaşılmıştır...

E Çevrimdışı

ehlisünnet76

Üye
İslam-TR Üyesi
A)demokrasi= mutlak olarak küfür
B)laiklik= mutlak olarak küfür

oy kullanmak A ve B desteklmek adina ve bilincli sekilde ise mutlak olarak küfür

yoksa sadece bir müslüman sadece oy verdi diye Müsrik,kafir olarak ebedi cehennemde kalacak diye bir kaide yok. Küfür iki türlüdür dinden cikaran küfür ve dinden cikarmayan küfür. Dolayisiyla bir müslüman oy vermekle kafir oluo ebedi cehennemlik oldu ve bununla beraber tekfir etmek dinen sakincali.

Not: Oy vermeye karsi ve oy kullanmiyan bir müslümanim :kanka

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt