Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Said Nursi'nin Amerikayı Övdüğünü Biliyor musunuz?

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rusya A.B.D.den daha mı iyi? Biri Afganistan'da Müslümanlara karşı savaşıyor diğeri de Çeçenistan'da.
sanırım kardeşimiz orada bir kafirin diğerine saldırması manasında elbette seviniriz bir müslüman olarak başka ne yapabiliriz ki...yoksa şu bundan iyidir anlamında tabiki demek istemez.. :)

AşureninŞekeri Çevrimdışı

AşureninŞekeri

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben müslümanım diyen kişi illaki müslümanlara zulmedenlere kıyam etmez.Müslüman bütün zulümlere karşı sesini yükseltmelidir.Bize dokunmayan bin yaşasın dememeli müslüman.
Selam ve muhabbetle...

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adamın söylediği iddia edilen o sözler hangi yıla ait bilmek lazım. ancak adam 1960 da ölmüş. bildiğim kadarıyla 1960 yılına kadar abd'nin herhangi bir islamdevletine saldırdığını bilmiyorum.

ben abd'nin tarihte herhangi bir islam devletine saldırdığını, osmanlı'yı yıktığını bilmiyorum. böyle birşeyi bilsem bu adamı savunmam. şimdi sen bana geçmişte abd'nin herhangi bir islam devletine saldırdığını, osmanlı'yı yıktığını belgele ki şu cahil dediğin kardeşin de gerçekleri delilleriyle öğrenip sussun.

800px-Three_Moros_rebels_being_hung_in_Jolo.JPG

Yasaklıların arkasından konuşmak pek de hoş değil ama

ABD

1801-1805 Trablusgarp Çıkarması ,,

1815 Cezayir Çıkarması ,

1882 Mısırın İşgali

1889-1913 Filipinlerdeki Moro Müslüman Sulu Sultanığının işgali,

ve bonus olarak Birinci dünya savaşında bize savaş ilan edip Lozanı kabul etmemesi ve sevr diretmesinde bulunması .... LOZANI HALADA KABUL ETMEDİLER .

Bu da ABD antentli Ermenistan : Hani belge demiş ya ,,,

Resimdeki yazıyı türkçeleştireyim Ermenistan sınırlarını Başkan Wilson Antentli olarak gösteren harita ....

Wilsonian.jpg

U Çevrimdışı

uyarıcı2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tağut Mursiyi Tebrik Eden Talibana Birşey Olmuyorda Said Nursi Mi Sapık Oluyor Bu Ne İki Yüzlülük?

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tağut Mursiyi Tebrik Eden Talibana Birşey Olmuyorda Said Nursi Mi Sapık Oluyor Bu Ne İki Yüzlülük?

İki yüzlülük şudur ki bir başkasının hatalı olduğunu iddia ederek kendi hatasını ört bas etmeye kalkışmaktıır .

Gençliğimde çok yaşıyordum , Özal çalıyor , ne olmuş demirelde çalıyor zaten her gelen çalacak canım (bi de böyle doğmamış bebeye don bçerlerdi deli olurdum) !!!

Neyse Talibana sataşılmasını normal buluyorum ne de olsa aynı çizgideki Abdülhamid'e karşı da Masonların ve İttihat Terakki'in yanında yer alan bir said söz konusu ,,,

U Çevrimdışı

uyarıcı2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben ne diyorum sen ne diyorsun said nursiyi biliyoruz dediğim şudur

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben ne diyorum sen ne diyorsun said nursiyi biliyoruz dediğim şudur

İki yüzlülük şudur ki bir başkasının hatalı olduğunu iddia ederek kendi hatasını ört bas etmeye kalkışmaktıır .

Gençliğimde çok yaşıyordum , Özal çalıyor , ne olmuş demirelde çalıyor zaten her gelen çalacak canım (bi de böyle doğmamış bebeye don bçerlerdi deli olurdum) !!!

Neyse Talibana sataşılmasını normal buluyorum ne de olsa aynı çizgideki Abdülhamid'e karşı da Masonların ve İttihat Terakki'in yanında yer alan bir said söz konusu ,,,

U Çevrimdışı

uyarıcı2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
siz zalim insanlarsınız eğer zerre adil olsaydınız said nursinin yaptığının aynısını yapanlara aynı tavır takınırdınız

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hadi insaflı olayım saksıya su vereyim Taliban ben ilham aldım Kuran'ın aslı bana iniyo yanılmam etmem diye bir iddia da değil ,,

Var mı böyle iddiası olan potansiyel şizofren ?

Zalim adaletsiz olandır .

U Çevrimdışı

uyarıcı2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sen neden laf anlamıyorsun ben bu başlıktan bahsediyorum? türkçe anlamıyorsan başka dilde yazayım?

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sen neden laf anlamıyorsun ben bu başlıktan bahsediyorum? türkçe anlamıyorsan başka dilde yazayım?
Taliban ben ilham aldım Kuran'ın aslı bana iniyo yanılmam etmem diye bir iddia da değil ,,

U Çevrimdışı

uyarıcı2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
mıgo hunpır zalımın taliban dare mursi sıpas dıke kulleve radıve hun çı dığazın lı said nursi?

U Çevrimdışı

uyarıcı2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sen çok cahilsin evlat ve her cahil gibi lafı değiştiriyorsun. çünkü ilim yok. said nursiyi burda amerikayı övüyor diyenler taliban tağut mursiyi tebrik ederken alkış çaldılar....

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mıgo hunpır zalımın taliban dare mursi sıpas dıke kulleve radıve hun çı dığazın lı said nursi?

cus your judgement is irrelevant , in order to make a compare their claims should be exactly same , but taliban has no claim about that he takes an order from Allah (c.c.) ,,,

for ex : Said :

Kur'an'ın gizli hakikatleri Risale-i Nur ile birlikte bize iniyor!!

and you should write same :

Taliban ?

U Çevrimdışı

uyarıcı2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sen bir ölüye nasıl işittirebilirsin ki? adam said nurdi hakkında birşey öğrenmiş papağan gibi onu tekrarlıyor. aklı başında biri yok mu?

U Çevrimdışı

uyarıcı2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Soru

!!-Said nursi amerikayı övüyor diye eleştiriliyor bu başlık altında. Peki Aynı Şeyi Yapan Taliban neden eleştirilmiyor.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yİne Boş Konuşan Biri. Cevap Veren yok :)

FİLL İN THE BLanks please

said :
Kur'an'ın gizli hakikatleri Risale-i Nur ile birlikte bize iniyor!!

Taliban :

?

Biri cevap mı demişti :)

Üst Ana Sayfa Alt